Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mik a tapasztalatok: ha a...

Mik a tapasztalatok: ha a baba 3 hónapos kora körül nem tud ellenni magában mennyire "rontja el" a folytonos fogalkoztatottság?

Figyelt kérdés
Inkább érdemes most kibírni hogy nyafog/sír vagy hamarosan amúgyis megtanul egyedül szórakozni?
2015. okt. 26. 09:07
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:

Mit jelent, hogy nem tud ellenni magában?


Egy ilyen kicsinél nagyon fontos, hogy reagáljanak a jelzéseire, másként egy életre megtanulja, hogy rá senki sem kíváncsi.

2015. okt. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 A kérdező kommentje:
Hát hogy folyamatosan a mi jelenlétünkre vágyik, és nem elég az hogy ott ülünk egy szobában és ránk lát. Mintha nagyon unatkozna magában, nyafog ha nem történik vele valami. Persze már most azon gonodlkozom hogy mi rontottuk el a dolgot azzal hogy folyton belemásztunk az arcába szeretgetni... és most meg nem tudja elviselni az életet anlkül hogy valamelyikünk nem taperálná... Remélem nincs igazam. Ezért is tettem fel a kérdést, hogy most vissza kéne-e fogni magunkat, kicsit nevelni kéne az önálló játékra/létre, vagy majd idővel eleve beáll az?
2015. okt. 26. 09:18
 3/26 A kérdező kommentje:
(Nagyonis kiváncsiak vagyunk rá, de nem akarunk túl kiváncsiak lenni ha érted...mert én nekem meg sajnos az idegeimet őrli fel ha nem tudok semmi mást kezdeni a perceimmel mint vele foglalkozni, és az ugye senkinek sem jó. Namost ha ezzel csak erre nevelem akkor inkább kicsit magamraerőszakolom hogy békénhagyjuk, hogy nyafogjon kicsit magában)
2015. okt. 26. 09:22
 4/26 anonim ***** válasza:
50%
Jezusom...
2015. okt. 26. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
A csecsemő folyamatos törődést és jelenlétet igényel. Csak a régi idióta felfogás szerint kell hagyni sírni. Ja, persze, megszokja, elfárad, abbahagyja, de nem jó neki. Szerinted mikor tanul meg egyedül szórakozni? Egy több éves gyerektől se várhatod el, hogy egész nap saját magát szórakoztassa! A gyerek egészséges testi-lelki fejlődéséhez szükség van a szülei aktív részvételére. Nem baj, ha úgy érzed, hogy felőrli az idegeidet, de ehhez a helyzethez neked kell alkalmazkodnod, nem neki. Te vagy őérte és nem ő van teérted. Most alapozod meg az egész életét minden egyes vele töltött pillanattal. Olvass szakirodalmat!
2015. okt. 26. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

szakirodalom van minden oldalról. és nem sírnihagyásról beszéltem. miért fog fel mindenki mindent halál drasztikusan?

tapasztalatokat kértem nem itéleteket...

az hogy felőrli az idegeimet és egy remegő roncs vagyok nemhiszem hogy olyan jót tesz a babának. ezt írtam már.

de mindegy. nem ez volt a kérdés.

2015. okt. 26. 09:37
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Draga Kerdezo,


te nagyon-nagyon el vagy tevedve, ha azt hiszed hogy egy 3 honapos baba tud nyafogni..


Hat persze hogy torodni kell vele! Gondolod lerakod a sarokba es elvan magaban? Meg 3 evesen sincs el egyedul sokaig, nemhogy 3 honaposan!


Ha sir akkor nyilvan valami baja van, es az is baj ha egyedul erzi magat. Az ember tarsas leny, kivaltkepp egy kisbaba.


Ha remego idegroncs vagy attol hogy van egy kisbabad, akkor ott egyeb komoly problemak vannak, es a hiba nem a gyerekben van hanem benned.

2015. okt. 26. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 anonim ***** válasza:

Az enyém most 4 hónapos lesz, elég keveset tud ellenni magában a játszószőnyegen stb., de azért alakul. Sírni nem hagyom, ha jelzi, hogy megunta, megyek, de szerintem egy kicsit muszáj szoktatni, én ugyanis azt vettem észre, hogy baromi lusta, nem próbál mozogni, mert megszokta, hogy majd mi szórakoztatjuk, neki nem kell tennie semmit. Például tud nyúlni dolgokért, meg tudja őket fogni, a szájába venni stb., de nem csinálja, csak fekszik, és várja, hogy a kezébe adjak egy játékot, vagy én rázzam neki a csörgőt, mert mindig is így volt. Én is körbeugráltam 0-24-ben, mert soha nem akartam olyan anya lenni, aki csak leb*ssza a gyereket valahová, és foglalkozik magával, de szerintem átestem a ló túloldalára, mert egy pillanatra se hagytam, hogy feltalálja magát. Most kezdtem ezen fokozatosan javítani, már 10 perceket elvan a zenélő forgóval, vagy a játszószőnyegen. Én a mozgásfejlődéséért aggódom, mert hiába tudna valamit csinálni, nem csinálja, mert lusta.


Egyébként én se értem a kiakadást, nem arról beszélt a kérdező, hogy fél délutánra le akarja cseszni a gyereket a járókába. Azt viszont nálad nem értem, hogy hogyan tudod ekkora tehernek felfogni a gyerekkel való foglalkozást, hogy remegsz az idegtől... nekem pont azért kell erőt venni magamon, hogy ne legyek állandóan a seggében.

2015. okt. 26. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

leszarom kiben van a hiba, nem tudok nyugtatót szedni pl mert szoptatok. erre nem fogom fel hogy miért ez a válasz. nyilván nem gondolom hogy direkt szivat a gyerekem.

megoldást keresek a fenébe is.

azt sem igazán értem hogy miért nem tudtok különbséget tenni nyafogás és sirás között. ez két teljesen különöző fogalom. egészen más ha a baba nyűglődik és egészen más ha sír.

valamint eddig nagyszerűen elvolt magában. pedig nem nemtudom hány éves.

várok tapasztalatokat továbbra is..

2015. okt. 26. 09:49
 10/26 A kérdező kommentje:

Nem a gyerekkel való foglalkozás idegesít hanem hogy ha egy pillanatra is magárahagyom már nyűglődik, méltatlankodik. Mindemellett éjszakáim sincsenek... (csak hogy indokoljam a kiakadásomat)

És köszi, igen, ez van szerintem nálunk is.

És mennyi játék van a játékszőnyegén? Te hogy csinálod?

2015. okt. 26. 09:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!