Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatassal kapcsolatban...

Szoptatassal kapcsolatban kellene egy kis segitseg?

Figyelt kérdés
5 hetes a kisfiam es meg sokaig szeretnem szoptatni. Az a gondom, hogy az egyik mellemben nagyon keves a tej, sokszor hiaba is szivja szegeny, lassan el fog apadni ugy erzem. A jobb mellem nem telik meg ugy mint a bal, nem tudom miert.:( A kisfiam 3 orankent eszik es a kerdesem az lenne, hogy tegyem ra mindket mellemre vagy csak minden szopizaskor az egyikre felvaltva? Ha azt javasoljatok, hogy tegyem ra mindkettore mindig kezdjem azzal amelyik a gyengebb vagy ezt is felvaltva?
2010. márc. 17. 20:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Először arra a melledre tedd amelyikben kevés a tej,hogy jól kiüríthesse,és tudjon bele termelődni+stimulálja.Ha még éhes lenne,akkor tedd a másik melledre.
2010. márc. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Én talán pár napig többször tenném arra, amelyikben kevés van, hogy azt jól szopizza ki, stimulálja, hátha beindul jobban. Szopi előtt kicsit át is masszírozhatod, vagy meleg vízzel tusold le, a vérkeringést is serkentsd és a tejcsatornák is jobban átjárhatók lesznek.
2010. márc. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia! Én két mellből szoptattam. Ráadásul ilyen gondom nekem is volt, úgy oldottam meg, hogy kétszer váltottam mellett. Pl: jobb-bal, megint jobb-bal. Egy szopi alatt!! A másik trükköm az volt, hogy "körbeszoptattam" a mellemet. Hónaljtartásban, aztán lefektettem, és térdenállva lógattam bele a szájába úgy, hogy egyirányban volt a lábunk, aztán fordítva, hogy a feje felől közelítettem meg. Így minden irányból megnyitotta a tejcsatoráimat, és több tejem lett ettől. Kicsit macerás, meg vicces volt, de megérte. 10 hósan magától szokott le a szopiról.

Sok sikert!!

2010. márc. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ha igényli mindkettőt, mert éhes, akkor tedd rá mindkettőre, következő etetésnél abból kezdd, amiből utoljára evett. Nekem is mindig kevesebb volt az egyikben, mégis 1 évig szoptattam, most választotta el magát a babám. Attól, hogy úgy érzed kevesebb a tej, még nem biztos hogy elapad, sőt szoptatás közben is termelődik, így lehet hogy ugyanannyit tud kiszívni, mint a másikból.
2010. márc. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szepen koszonom a valaszokat lanyok! Sokat segitettetek! Mar megyek is es jol letusolom meleg vizzel mert mindjart keri a kisfiam. Mindent ki fogok probalni a cel erdekeben. Koszonom megegyszer mindenkinek!
2010. márc. 17. 21:04
 6/7 anonim ***** válasza:
A harmadik vagyok. Bocsi, azt elfelejtettem írni, bár látom más már írta, hogy abból kell a következő szopinál etetni, amelyiknél abbahagytad. Tehát ha a balból evett utoljára, akkor azzal kezdj a köv-nél.
2010. márc. 17. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mindenképp a gyengébbel kezd.Nekem az is segített hogy az első 3-4hónapban szedtem az urtica urens ch 5 hoemopátiás szoptatós bogyót kb.600 ft egy dobozzal 5 szemet kell bevenni belőle egyszerre és rengeteg tejed lesz tőle.A kisfiam 2 éves és még mindíg szopizik.Úgy tűnik lassan bekell szereznem az ellentétét mert már kezdek totál lemerülni.Ha elkezded szedni pár napon belül már van hatása rengeteg lesz csak akkor arra figyelj hogy sokat igyál és sok levest egyél hogy erős legyen a tej necsak viz állagú.Nekem ez vált be.
2010. márc. 18. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!