Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van több dolog, amit nem...

Van több dolog, amit nem értek a szoptatással kapcsolatban. Leírnátok a véleményeteket?

Figyelt kérdés

7hetes kislányom 1-1ciciből eszik 1-1alkalommal,ami kb 20 perc.

Az utóbbi 1hétben csökkent a tejem,talán már nem termelődik feleslegesen? Eddig gyakran feszült, meg csöpögött a tej 2 evés közben,most meg egyre ritkábban.


Mi a jobb,ha 1 cicin tartom tovább (25,30 percig)1 evés alkalmával,vagy inkább ha 2 mellből szoptatom mondjuk 15-15 percig?


Mikor elkezd szopizni,1-2mp-n belül érzem a tejbelövellést (ami elég fájdalmas),akkor aktívan szopik,aztán percekig semmi,akkor újra belövellés,és ez így megy. Szoktam a másik mellemet masszírozni közben,az segít a belövellésben. A 2 belövellés közben is jön azért tej szerintetek?


2010. aug. 24. 16:34
 1/6 xStefix ***** válasza:
87%

1: Igen, valószínűleg elmúlt a túltermelés, mostanra állt be a pont elég mennyiség.

2: Mindegy, hogy egy vagy két mellből szoptatsz. Úgy szoptass, ahogyan ő kéri, jelzi, ahogy a tejed láthatóan szüksége van rá ill. végső soron, ahogyan neked kézenfekvőbb. Arra viszont ügyelj, hogy ne te szabd meg neki, meddig szopjon! Nem helyes gyakorlat, ha te magad csak fél órát engedsz neki (vagy akármennyit). A szoptatás akkor fejti ki a legjobb "hatását" (minden értelemben), ha teljesen igény szerint történik. Azaz, addig tart, amíg a baba maga be nem fejezi. (Ha így csinálod, akkor jó és bocsánat. Csak én egy picit így értettem, amit írtál.)

3: Igen, akkor is jön, vagyis inkább csöpög a tej, amikor csak cumizik rajta. Ezért is fontos, hogy ilyenkor is hagyd szopizni, mert ezzel jelzed a szervezetednek, hogy termeljen még több tejet. És látod is, hogy utána újra jön egy reflex, valószínűleg ez üríti ki teljesen a melled (általában így van). Sok nőnél ez a 2. adag hozza ki teljesen a hátsó tejet.

2010. aug. 24. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 xStefix ***** válasza:
87%
Ja igen, amit szopi közben érzel, azt inkább tejleadásnak hívjuk. A belövellést inkább a legelső alkalomra szokták használni.
2010. aug. 24. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
77%

1. Beállt a kereslet-kínálat, ilyenkor ez normális.

2. Ha semmi nem indolokolja a 2 ciciből szoptatást, akkor én a helyedben maradnék az egynél.

3. Persze hogy jön! :)

2010. aug. 24. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors válaszokat!


Ja,igen, tejleadás,nem jutott eszembe,gyanús volt,hogy nem jót írok.


Átlagban 20-25 perc 1-1 szopizás,így alakult vhogy, de van amikor több,főleg éjszaka. Tudom,az sem jó,de a cicin altatom vissza,amíg nem alszik, rajta tartom, vagy újra vissza teszem,mert persze sokszor előfordul,hogy a kezemben alszik,de ahogy leér a feneke,felébred. Van 1 4 éves nagytesója,és 1 szobában alszunk,és nem szeretném, hogy a nagy ne tudjon aludni. Így is sokszor előfordul, hogy felébred,mikor felsír a kicsi.


Egyébként a Picur sokszor elalszik még evés közben,erről mikor fog leszokni szerintetek? Arra gondolok, hogy emiatt is nem termelődik annyi tej,mert nem aktívan szopizik, sokszor csak cumizik,vagy csak tartja a szájában és alszik. Olyankor leveszem a ciciről,pár mp vagy perc után felébred,akkor folytatjuk.


Egyébként szépen fejlődik, eddig 30dekákat hízott hetente, most az elmúlt 2 hétben már csak 12, 15 dekát 1-1 hét alatt.

2010. aug. 24. 18:06
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Az én cicim is ugyanígy működik. Én most 20-20 percig szoptatok mindkét mellből alkalmanként, mert így többhöz jut a baba. És mindig megvárom a 3., 4. tejleadást is. Fejés közben azt vettem észre, hogy két leadás között nem jön semmi, de a babámat nem zavarja, így engem sem.


A babám 3,5 hósan kezdte, hogy ritkábban alszik be a cicin, de azért még csinálja, ha fáradt. Éjszaka és esti szopinál minden korlátozás nélkül szopizik, és MINDIG cicin alszik vissza/el. Úgy próbáltam leszoktatni a cicin alvásról, hogy soha nem ébresztem fel álmából. Régebben néha keltettem, hogy 3 óránként egyen, mert keveset hízott, de már nem érdekel. Ha kialussza magát, sokkal jobban tud szopizni.

2010. aug. 25. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 xStefix ***** válasza:
100%

A cicin altatással semmi gond nincs, hidd el, nagyon sokáig nem lesz így gondod az elalvással ill. az éjjeli ébredésekkel. Ésde viszont később, ha már eljön az ideje az önálló elalvásnak, akkor se, valószínűleg! ;)

(Én lányom 2 éves kora után hagyta el a szopis elalvást és minden gond nélkül elalszik egydül is.)

2010. aug. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!