Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Volt már 40 fokos lázas beteg...

Volt már 40 fokos lázas beteg a gyermeked?

Figyelt kérdés

Mi átéltük délután a 9 hónapos kislányommal. Hűűű...kegyetlen volt! Azt a tehetetlenségérzést nem kívánom senkinek. Egyébként nem totojáztunk, azonnal hívtuk a mentőt, ki is jöttek, megnyugodtunk, de akkor az ott szörnyű volt.

Ki hogyan csillapítja az ilyen magas lázat?


2015. okt. 29. 23:33
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
10%
Volt sajnos.4 eves volt(most5).Azonnal vittuk a korhazba es meg varattak minket mikor a gyerekem rohadtul szenvedett,szegenyke ott aludt a varoban a szekeken.Biztos szornyu vokt nektek is!Jobbulast!!!Es szerintem ha ilyen magas a laza inkabb ne te probald csillapitgatni hanem rogton korhaz mert az ilyen picik veszelyben vannak meg.Egyebkent olyan 38 fokos lazat hutofurdovel szoktuk csillapitani.
2015. okt. 29. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Igen, az első alkalommal ráadásul lázgörccsel kísérve, 4 hónaposan. Azonnal kórház...A következő alkalommal ahogy megmértem a lázát, azonnal kúp és hűtőfürdő, egyúttal hívtam a mentőt. Volt még néhányszor magas láza (minden kis torokgyulladásra egy napig), de akkor már felkészült voltam, kúp, hűtőfürdő, ha nem volt olyan vészesen magas, akkor csak borogatás. Azt nem kívánom senkinek, hogy lássa a babáját elszürkülve lázgörcsben vonaglani.
2015. okt. 30. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Igen. Csillapítottuk gyógyszerrel és hűtőfürdővel.

6 éves volt a lányom és pocsékul volt szegényke, de szépen meggyógyult.

Nekem ez sokkal rosszabb érzés volt, mint amikor baba korukban volt nagyon magas a lázuk.

Én attól féltem, ha összeesik, nem bírom el...


Egyébként a legfrissebb kutatások szerint nem olyan veszélyes, mint ahogy gondoltuk korábban, sőt 39 fokig elvileg csillapítani sem kell, csak ha a baba/gyerek közérzete nagyon rossz. (Mondjuk kinek nem rossz ilyen lázzal? De állítólag vannak kis gyerekek, akik ugyanúgy pörögnek magas lázzal is, és nem zavarja őket)

2015. okt. 30. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

#2valaszolo

Na igen,a fiam 2 eves volt(most 3)mikor lazgorcse volt.Sose felejtem el,ahogy remegett és egyre lilabv lett a kis feje.Nagyon megijedtem.En se kivanom ezt senkinek.Ennel rosszabb nincsen a vilagon.

#3 valaszolo

Ezt nem is tudtam h mar nem is olyan veszelyes:)mondjuk azert aggodni lehet de nagyon:/de legalabb igy talan nyugodtabb leszek picit:)

Elso valaszolo voltam:)

2015. okt. 30. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Sőt, a lázgörcs sem veszélyes, csak baromi rossz nézni. (Én még nem láttam).

[link]


Ez csak egy cikk.

Ha beírod a keresőben, hogy Novák Hunor és lázcsillapítás, számtalan cikket olvashatsz még a témában. :)

2015. okt. 30. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

A mentős orvos egy sokat látott 60 körüli doktornő volt, sugárzott belőle a nyugalom és a magabiztosság. Ő is azt mondta, hogy a láz önmagában nem baj, sőt, jó dolog, dolgozik az immunrendszer. 39 fok alatt nem kell csillapítani. Azt mondta, hogy ha a gyermek alapvetően jól van, tehát 'csak' lázas, nincs teendő. Ha hány, megy a hasa, egyéb szörnyűségek jelentkeznek, akkor irány a kórház. Mivel a kislányom a doktornő szerint nagyon jó állapotban volt (meg is dícsért minket, hogy nagyon okosan ápoljuk a beteg csecsemőnket, mi meg ott álltunk a férjemmel hullafáradtan, dagadó mellel:-), nem volt indokolt beutalni a kórházba, továbbra is csak csillapítani a lázát 39 fok felett.

Sajnos nekem is volt 'szerencsém' megtapasztalni a lázgörcsöt. A kisfiam (lassan 3 éves) kb ugyanennyi idős lehetett, mint a kislányom, amikor egy hűtőfürdő alkalmával begörcsölt. Azóta nagyon vonakodom a hűtőfürdőtől.

Sajnálom a válaszadók gyermekeit, szörnyű eseteket írtatok le, de hál' istennek, minden gyermek túlvan rajta!

2015. okt. 30. 00:40
 7/13 anonim ***** válasza:
Fiám 3,5 évesen 1 hétig volt 40 fokos lázzal. Nurofen, hűtő fürdő, mást nem csináltam.
2015. okt. 30. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Bocs, de a lázgörcs veszélyes lehet, főleg, ha elhúzódik, idegrendszeri maradványtünetek is kialakulhatnak.

Az igaz, hogy a 38 alatt fölösleges lázat csillapítani (az gyakorlatilag csak hőemelkedés kategória), hűtőfürdőt pedig eddig is úgy kellett csinálni, hogy kézmeleg vízbe teszed a gyereket, és lassan hűtöd, hideg víz hozzáadásával langyosra. Ugyanígy a hűtőborogatás sem jéghideg vízzel történik.:-) Lázgörcsön már átesett gyereknél viszont jobban oda kell figyelni, hogy ne ugorjon hirtelen magasra a hőmérséklete (leginkább ez indukálja a görcsöt), ezért jó a lázcsillapító.

2015. okt. 30. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Diplomas apolo vagyok, gyerekkorhazban dolgozom, igy lattam par lazas gyereket. Ahogy irtak elottem, 39 fok alatt nem kell csillapitani.

A lazgorcs pedig nem attol lesz hogy valakinek magas a laza, hanem mert hajlama van ra. Akinek hajlama van kazgorcsre az mar 37,5 nel us begorcsol.

Nem a magas hotol van.

Talan ez megnyugtato.


Nekem kisbabam van, multkor az oltastol 38.6 ra felszaladt a laza, Nurofen mellett ( amit a dokinal kapott az oltas utan). Igy nem tudtam adni gyogyszert, hideg borogatast tettem a fejere, csuklojara, labara, es 37.5 re lement fel ora alatt.

2015. okt. 30. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én pedig orvos vagyok, ezért is tartottam fontosnak helyesbíteni a rossz infókat.:-) Valóban hajlam kérdése is a lázgörcs (nyilván, különben a gyerekek 90%-a átesne rajta), viszont a hirtelen, gyorsan felszaladó hőmérséklet a legfőbb indukciós faktor, mindig a láz felfutó szárán jelentkezik.
2015. okt. 30. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!