Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hónapos fiam folyamatosan...

14 hónapos fiam folyamatosan halandzsázik, később tanulnak igy rendesen beszélni?

Figyelt kérdés
ugy mondja a maga nyelvén a mondókáját,hogy levegőt nem vesz,és a hangsúly totál olyan mint a mienk felnőtteké.persze jókat nevetünk rajta,mert édes,jól áll neki,de félek,hogy nehezen tanul meg rendesen beszélni.Persze már mond rendes szavakat is.Apa,anya,nem szabad,gyere be,ide,oda ezt,köszi,pápá,tente,vau.persze nem tisztán mondja még mindegyiket.viszont tartok tőle,hogy ez a halandzsa nagyon tetszik neki,mert így kommunikál,azt nem akarom,hogy ilyenkor nem figyelek rá,mert biztos,van mondanivalója,de azt sem akarom,hogy azt higgye,értem amit mond.szerintetek?van valaki aki hasonló cipőben járt,és minden okés lett?
2010. márc. 18. 12:08
 1/7 anonim ***** válasza:
teljesen természetes, h halandzsázik. lassan egyre több lesz az "értelmes" szó, ne aggódj emaitt. :)
2010. márc. 18. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 2 múlt. Még mindig halandzsázik, néhány értelmes szóval "kiegészítve".

Nekünk most azt mondta egy logopédus,hogy ne erősítsük meg benne hogy ez a halandzsázás aranyos, vagy mintha értenénk a halandzsázást, mert nála ( a fiamnál) már ez teljesen berögzült.

És gátját képezi a rendes beszédnek és szavaknak.

De mondom, ő 2 múlt szóval jóval idősebb mint a te gyermeked.

Én ha mégegyszer kezdhetném:) még többet "olvasnék" neki folyamatosan gyakorolva és rögzítve a tárgyak-dolgok nevét, mert most nekünk már külön foglalkozás is kell emiatt.

De lehet hogy mi csak kivételek vagyunk:)

2010. márc. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszi.Szépen mond már szavakat és sokszor utánoz amit én mondok de a természetes neki a halandzsa.attól félek ha sokat mondogatom neki,hogy nem értem,akkor el megy a kedve a beszédtől,ha meg úgy csinálok,hogy értem,akkor ez lesz neki a természetes,majd megpróbálok egy köztest.
2010. márc. 20. 10:55
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én lányom ennyi idősen még csak 4-5 szót mondott. Halandzsázni sem szokott, néha fogja a könyvet, és mintha olvasna, akkor mondja hogy :gudilugudilu...., vagy ilyesmi. Meg nagy ritkán. Ilyenkor soha nem nekem beszél, vagy senkinek, magának mondja. Nem szoktam válaszolni, de amúgy sokat beszélgetek vele, neki. Most 16 hós múlt, az elmúlt egy hónapban 40-50 szóra bővült a szókincse, amiket használ, sokszor a szó első szótagját mondja, de megérteti magát már beszéddel is.

Nekem beszél mikor halandzsázik? Én szerintem akkor is azt mondanám neki, hogy biztosan igazad van kicsim, de anya sajnos ezt így nem érti, beszélgessünk: Kiskutyákról beszéltél az előbb? Vagy sétálni szeretnél? Mit meséltél? Szóvak lehet hogy jó alap is a halandzs, olyankor érdemesebb talán rendesen beszélni hozzá, mert akkor érdekli a beszéd, hiszen ő is azt csinálja. Nem tudom, nem vagyok jártas benne, azt írtam amit én próbálnék meg, és ami nekem logikus.

2010. márc. 20. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
igen nekem beszél,meg mindenki másnak is,idegeneknek is,és kérdez is tőlük,meg hangosan beszél,szóval kommunikál rendesen.sokat beszélünk hozzá,olvasunk is neki,és sok szót ismételgetek is neki.és igen valahogy ugy próbálok vele beszélgetni ahogy te is mondtad.próbálom ki következtetni mit szeretne,és válaszolok rá,de nehéz ez ám igy!!
2010. márc. 20. 13:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok. Tudom hogy nem egyszerű. A lányom most azt csinálja hogy sok szónak az első szótagját mondja. VAgyis a "ma" pl madár, majom, maci, stb, és elég nehéz még ezt is kitalálni, hogy épp melyik akar lenni. De szerintem nem lesz gond a picivel, ha már mond értelmes szavakat is, rá fog jönni hogy nem érti senki a halandzsát és elhagyja majd.
2010. márc. 20. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
köszi,igazad legyen.bár olyan aranyos,megtudnám zabálni,de nem akarok neki rosszat.
2010. márc. 20. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!