Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha majd 11 hónaposom eddig...

Ha majd 11 hónaposom eddig nem szopta az ujját, ez után se fogja?

Figyelt kérdés

Nem cumizik és nem szopja az ujját. Pár hónaposan kicsit szopta az ujját, de nem sokat, azóta nem szopja. A minap láttam, hogy bekapta és szopta kicsit-fél percig. Akkor kaptam csak észbe, hogy jé, nem is vettem észre, de nem szokta szopni az ujját.

Jó lenne, ha nem szokna rá, mert nővére 5.5 éves lassan és még szopja kicsit. Habár egyre kevésbé, csak már jó lenne, ha leszokna. Még szerencsére maradandó foga nincs és még nem is mozog a foga, de remélem, mire jön neki, addigra teljesen leszokik. Én sajnos szoptam sokáig és ki is állt a fogam, fogszabályzó kellett. Tudom, hogy valaki szopta és mégsem volt neki, de azért jobb ezt kizárni.


2015. nov. 2. 21:42
 1/2 anonim válasza:
Kicsi a valószínűsége, hogy ilyen idősen, majd egy évesen rászokna az újjszopásra. De ilyesmin kár aggódni, pláne előre. Ugyanis, ha te megszokod, hogy a be nem következett dolgokért aggódsz, ez idővel sok kárt okozhat neked. Örülj annak, hogy egészséges a gyereked és van ujja.
2015. nov. 6. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
úgy válaszoltál, mintha azt gondolnád, hogy szétizgulom ezen magam. Pedig nem, csak érdekelt esetleg mások tapasztalata, hogy kialakulhat e még az ujjszopás. Természetesen teljesen rendben van, ha elkezdi.
2015. nov. 7. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!