Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon aggódom 7 hós babám...

Nagyon aggódom 7 hós babám mozgásfejlődése miatt. Ajánlanátok valamilyen tornagyakorlatot? Vagy aki járt gyógytornára, ott mit csináltak vele? Bővebben lennt.

Figyelt kérdés
Hanyadtról hasra átfordul,hasról hahyadt csak alvás közben éjjel,mert úgy alszik hogy a pocija alatt van a keze. Nem mászik,nem tud négykézláb állni,mert ha összetolom a kis lábait,a keze összerogyik,a feje meg lekerül az ágyra. Ha lerakom aludni,és még nem álmos,akkor addig fészkalódik amíg a tengelye körül forog úgy hogy kilásson az ajtófele. A lábára állításnál,nem akarja lerakni a lábát. Szerintetek ebből lesz valami kivizsgálás,vagy gyógytorna?
2010. márc. 18. 20:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
Szerintem még nincs elkésve, de lábra ne állítsd amíg magától nem tud. Hasonfekve kinyomja magát a kezével nyújtott könyökkel? Mert akkor elöbb-utóbb szerintem tud majd kúszni is, aztán ha feltérdel, akkor mászik. Tedd le a padlóra sokat hasra.
2010. márc. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Igen,kinyomja magát,az eggyik térdét is fehuzza magamellé.de maga alá nem tudja még. Akkor ne aggódjak? Csak mert az első lányom ilyenkor már hintázott előre-hátra és hátrafelé tolatott négykézláb,és 8 hósan kezdett előre mászni.
2010. márc. 18. 20:13
 3/18 anonim ***** válasza:
sokat vársz tőle! az én kisfiam 6,5 hós és csak most fordult meg. ebben a korban ez teljesen normális, mászni csak később fog, erőltetni meg sztem nem érdemes
2010. márc. 18. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
0%
ugye ez nem komoly kérdés? minden gyereknek más a ritmusa a fejlődése. fel van írva, hogy PONTOSAN mikor csinálta ezt a lányod, biztosan jól emlékszel, mert ilyenkor 2 hét is számít
2010. márc. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Szia!


Bár érdemben nem tudok válaszolni, de ha ez megnyugtat, az én fiam is 7 hós. Szintén csak hasra fordul, de vissza már nem. Max hason kitámasztja magát nyújtott kézzel. Nem kúszik , nem mászik, egyedül nem bír megülni egy pillanatra sem. És ő is csak max. a tengelye körül evickél körbe, ha hason van. Viszont ő mindig állni akar. Ha talpra állítom, szinte alig tartom hónaljban, mert saját erejéből tartja magát. Állítólag ezt nem szabad csinálni, de ha egyszer ő ezt produkálja...

2010. márc. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:

20.21-es vagyok


Én azért a köv. tanácsadáson (egy hónap múlva) erélyesen rá fogok kérdezni erre, mert eddig mindig csak legyintett a védőnő és a gyerekorvos is.

2010. márc. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
20:21-es! én meg azt hallottam tanár ismerőstől, hogy a mászás nem maradhat ki, ha kell, akkor mászni kell a gyerekkel, mert a jobb és bal agyfélteke akkor hangolódik össze és akkor később nem lesz gond az olvasással (azt hiszem az olvasást mondta) ezt most nem azért írom, mert gond lenne a babáddal, csak ne hagyd "rögtön menni".
2010. márc. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Hű, én most nagyon erősen gondolkozom, hogy az én kisfiam mit és hogy csinált, pedig nem volt régen, 13 hós. Az tuti, hogy 3-4 hónap között volt, amikor hasról hátra fordult, de szerintem csak azért tudta, mert annyira utált hason feküdni, hogy inkább megoldotta, hogy átforduljon:)) egyébként ő nagyon sokáig kúszott.. azt is szépen fokozatosan alakította ki, először csak pár centit haladt, aztán már rohanni kellett utána.. mikor megunta, akkor kezdett el mászni- most is mászik még inkább.. csak kapaszkodva lépeget meg ha fogom a kezét, akkor velem jár:) szerintem nincs gond, ne aggódj, de mivel úgy is kell vinni manókat kötelező orvosi vizsgálatokra, simán rákérdezhetsz, hogy minden rendben van -e. Egyébként babamasszázst csinálhatsz neki- ahogy érzed, olajjal bekenve kicsit simizni:) nem kell tanulni sem, ha nem akarsz, ha attól megnyugszol, hogy teszel valamit a babóért:)

olyan tornát lehet csinálni, hogy két kezét megfogod, énekelsz neki és a feje fölé emeled, aztán le mellé, aztán az arcocskáját megérinted a kezével, aztán egyik fel, másik le, ki oldalra mindkettő, ugyanilyet lehet lábával is- hasához tolni ha engedi, kicsit terpeszbe, stb:)

remélem tudtam segíteni kicsit:))

2010. márc. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim válasza:
Szerintem várj még vele legalább egy hónapot. Utána sem kell aggódni, mert tényleg minden gyerek máshogy fejlődik. Még a mászás sem egyforma. Van olyan gyerek, aki inkább gurul, mint mászik. Van akinél tényleg teljesen kimarad. Felállítani szerintem semmiképp sem szabad. Azzal csak rosszat teszel, mert a gerince nem elég erős, hogy megtartsa magát. Akarat van benne, érdeklődik. Szerintem, ha erölteted, attól nem lesz gyorsabb.
2010. márc. 18. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
a lányom 11 hósan kezdett el mászni, és semmi baja nincs... már 16 hós, és hónapok óta jár. nem kell sürgetni. majd ha akar elkezdi a dolgokat.
2010. márc. 18. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!