Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hetes babámnak nagyon fáj...

Egy hetes babámnak nagyon fáj a hasa! Hogy tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés

amíg a kórházba voltunk, alig volt hangja. csak akkor sírt, ha éhes volt, sőt az se sírás volt, inkább csak ilyen "nyekergés". Mióta itthon vagyunk, valami borzalmas a helyzet.

az első 2 nap még jobb volt, de pár napja megállás nélkül sír... üvölt, szó szerint. a párommal beszélni nem tudok,mert nem lehet túlkiabálni a kisfiúnkat.

(persze nem ez a legnagyobb gond)

szopizni szopizik, tejem is van bőven, a büfizés is egyre jobban megy, most már nagyjából minden szopizás után tud büfizni, igaz van hogy 20 perc után sikerül csak.

ennek ellenére ezután folytatódik az üvöltés.

aludni se tud, ma reggel 5 óra fent van,és megállás nélkül üvölt :(

Éjszaka ugyanez volt. Már nem tudok mit csináljak vele, én is sírva fakadok, mert látom hogy szenved... sokszor már levegőt se vesz, úgy sír.

Húzza fel a lábait, erőlködik... kakilni pedig tud.

gondolom a szelek bántják, de mit tehetek? ha büfizni tud, az se segít :( Akkor is ugyanúgy szenved.

próbál aludni, gyűri a fülét, ásítozik, de ahogy jön egy újabb görcs, 1-2 perc múlva már üvölt...

annyira sajnálom szegényt. a Védőnőm azt mondta sok mindent nem tudok tenni próbáljam a lábait emelgetni, tornáztatni, de az se segít...

Nagyon tanácstalan vagyok :( Ha valakinek van valami ötlete, légyszi írjátok! :(



2015. nov. 5. 12:56
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

azt nem írtam, hogy semmi olyat nem eszek, amit szoptatás mellett nem szabad..Nagyon odafigyelek erre!

sőt, én még terhesség alatt cukorbeteg is lettem, és még azt a diétát is tartanom kell, se cukor, kevés szénhidrát.

lassan ott tartok hogy semmit nem ehetek, de mindegy is,mert nincs is időm rá, mert örülök ha napi 3x pisilni ki tudok futni,mert folyamatosan sír, és sír. :(

2015. nov. 5. 12:59
 2/28 anonim ***** válasza:
58%

Próbáld meg kivonni a saját étrendedből a tejterméket maximálisan. (Ez azt jelenti, hogy tejszármazékot tartalmazó ételt se egyél, pl. olyan margarin

, amiben van tejpor, felvágottak, hústermékek, kekszek, mindent meg kell nézni)

Kb- 2 nap múlva érzékelhető lesz a hatás, ha ez a baja a kisfiadnak.

2015. nov. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 A kérdező kommentje:

de akkor mit egyek, komolyan?

én se szénhidrátot se cukrot nem ehetek...

diétás kenyeret eszek egy szelet felvágottal... most már akkor ezt se? :S

tejterméket se fogyasztok túl sokat, egy hét alatt 2dl tejet ittam maximum. :(

2015. nov. 5. 13:03
 4/28 anonim ***** válasza:
79%

Colief, Espumisan, Infacol, GripWater (majd ha 1 hónapos lesz), BioGaia... próbálkozz!


Ha csak az anya által elfogyasztott ételek okozhatnák, akkor a tápszeresek között egyáltalán nem lenne hasfájós.

2015. nov. 5. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:

Először is próbálj meg picit megnyugodni, bármennyire is nehéz!

Utána hívd fel a gyerekorvosodat és kérdezd, hogy melyik cseppet adhatod a picinek, mert vannak ilyen cseppek kifejezetten hasfájós babáknak, recept nélkül kapható!

2015. nov. 5. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
58%

Én is GDM-es voltam, de a szülés után nekem nem kellett folytatni. 6 hét után elmentem terheléses kontrollra, és jók lettek az eredményeim.

A doki mondta, hogy folytasd?


A diétáról annyit, hogy nem egyszerű, de ha a baba jól van tőle, akkor minden fáradságot megér.

Én a három gyerekemmel 5-6 évig diétáztam a szoptatások alatt. Sajnos nekem kettő tartósan ételallergiás lett, és ez már így születés után pár héttel ki is derült, hasonló okokból mint Nálatok.


Persze az is lehet, hogy itt más gond van, ez csak egy lehetőség.

Azt is megteheted, hogy elmész vele az orvoshoz és megkérdezed, ő mit javasol.

Ha egy baba folyamatosan üvölt, akkor ki kell deríteni az okát...

2015. nov. 5. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

tegnap volt nálunk a gyerekorvos, és azt mondta hogy normális hogy sír, minden baba hasfájós az elején, és majd elmúlik.legyünk türelmesek :( Szóval nem arról van szó hogy nem vagyok türelmes, és az a legnagyobb bajom hogy én nem aludtam napok óta, mert tudom hogy ez ezzel jár...

hanem hogy ő kínlódik, és megszakad a szívem

2015. nov. 5. 13:10
 8/28 A kérdező kommentje:

dietetikus mondta hogy folytassam a diétát szülés után 8 hétig, és azután kell mennem újra cukorterhelésre, és majd meglátjuk utána folytatni kell-e még, vagy sem.

Nem halok bele a diétába, csak már ennél jobban nem tudok figyelni rá! és még sincs jól :(

2015. nov. 5. 13:12
 9/28 anonim ***** válasza:

Kedves 4-es!

Van egy kis tévedés abban, amit írsz.

A tápszerek is tehéntej alapúak (a HA-s tápszerben is ott a tejfehérje, csak kicsit széttrancsírozzák egy spéci eljárással, amelyik gyerek allergiás, az azt sem bírja).

A szoptatós anyának meg van az a lehetősége, hogy kivon a táplálékából minden tehéntej alapút, és akkor nincs ami irritáljon...

Persze az egy másik eset, amikor a baba esetleg más dolgokra is allergiás, pl. szója, tojás stb.


Abban meg igazad van, hogy a legtöbb babának kb. 3-4 hónapos korára megerősödik annyira a bélrendszere, hogy már bírja a gyűrődést, és nem bántják úgy a szelek.

2015. nov. 5. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
A hasfájás nem allergia.
2015. nov. 5. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!