Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hetes babámnak nagyon fáj...

Egy hetes babámnak nagyon fáj a hasa! Hogy tudnék segíteni neki?

Figyelt kérdés

amíg a kórházba voltunk, alig volt hangja. csak akkor sírt, ha éhes volt, sőt az se sírás volt, inkább csak ilyen "nyekergés". Mióta itthon vagyunk, valami borzalmas a helyzet.

az első 2 nap még jobb volt, de pár napja megállás nélkül sír... üvölt, szó szerint. a párommal beszélni nem tudok,mert nem lehet túlkiabálni a kisfiúnkat.

(persze nem ez a legnagyobb gond)

szopizni szopizik, tejem is van bőven, a büfizés is egyre jobban megy, most már nagyjából minden szopizás után tud büfizni, igaz van hogy 20 perc után sikerül csak.

ennek ellenére ezután folytatódik az üvöltés.

aludni se tud, ma reggel 5 óra fent van,és megállás nélkül üvölt :(

Éjszaka ugyanez volt. Már nem tudok mit csináljak vele, én is sírva fakadok, mert látom hogy szenved... sokszor már levegőt se vesz, úgy sír.

Húzza fel a lábait, erőlködik... kakilni pedig tud.

gondolom a szelek bántják, de mit tehetek? ha büfizni tud, az se segít :( Akkor is ugyanúgy szenved.

próbál aludni, gyűri a fülét, ásítozik, de ahogy jön egy újabb görcs, 1-2 perc múlva már üvölt...

annyira sajnálom szegényt. a Védőnőm azt mondta sok mindent nem tudok tenni próbáljam a lábait emelgetni, tornáztatni, de az se segít...

Nagyon tanácstalan vagyok :( Ha valakinek van valami ötlete, légyszi írjátok! :(



2015. nov. 5. 12:56
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:

És, amikor nagyon sír, megpróbálod mellre tenni? Elfogadja, megnyugszik tőle?


Biogaia - nézd meg, mikortól adható. Konzultalj erről az orvossal, vedonovel.


Széklete hányszor van, milyen?


Masszírozd egy picit a hasát. Ilyenkor még elég fejletlen a belrendszere sajnos.


A tápszer lenne az utolsó utáni, amivel próbálkoznék millió ok miatt. Főleg, hogy tejalapu sajnos ( tehentej származek ), valamint amíg az anyatej Igen gyorsan emesztodik , addig a tápszer megemesztesehez 3-4 óra is szükséges.


Az első napokban azért nem sírt, mert akkor teljesén normális, hogy szinte egész nap alszik. Es az elotej is kicsit mas, ha az etkezest vesszük szamitasba. De egyáltalán nem biztos, hogy az okozza. Esetleg a felvágott helyett egyél párolt vagy fott husit. Etkezz rendszeresen.ne össze-vissza. Kis rizs a kenyer helyett esetleg. Víz, kompot (általad készített) mehetnek.

De még ezen kívül is sok nem allergén étel van. Nem feltétlenül szénhidrát. Esetleg írj privit. Szívesen írok egy kisebb listát.

2015. nov. 5. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 A kérdező kommentje:

beszéltem azóta a védőnővel aki ajánlott egy teát, hogy vele is itassam , és én is igyam, édeskömény tea, illetve egy cseppet, aminek a neve: Infacol.

Azt mondta, ez kimondottan csecsemőknek van, és az ő lánya is nagyon hasfájós volt, és bejött nekik!

Ha nem javul pár napon belül, meglátogatjuk a doktornénit :(

Most adtam be neki az első adagot, szopizás előtt, most végre jól bealudt, de nem hiszem hogy ez miatt, inkább már a fáradtság miatt dőlt ki.

de nem baj, aludjon csak!

Eleget szopizik, és időbe mindig! Ha nagyon nagyon sír, akkor hiába teszem cicire, csak sír, cicivel a szájába.

Szóval ha görcsöl a hasa, akkor enni se nagyon eszik normálisan...

Bár ha idő van, és éhes, akkor szopizik rendesen, de mikor "csak" sír, hiába teszem mellre, nem csinál semmit

de a védőnő szerint eleget is eszik, szóval ezzel nincs gond!

szerencsére jövőhéten elutazik hozzánk a testvérem, aki szakács, és egy ideje nem fogyaszt szénhidrátot, és cukrot, szóval tud segíteni a főzésbe, ebbe bízok hogy talál ki valami szuperjó kajákat!

Ma spenót volt.

tudom miket ehetek, csak mivel a 24. hét óta a cukrom miatt diétázok, igencsak unalmas már.

Eddig ugye ehettem legalább sok-sok zöldséget, rakott dolgokat...

De most a szoptatás miatt ezeket se ehetek.

2015. nov. 5. 18:47
 23/28 anonim ***** válasza:
100%

nagyon nem jól eszel, szerintem ez is lehet az oka. a diéta nem azt jelenti, hogy ne egyél és a szoptatás miatt se kéne kizárnod a zöldségeket mert így a tejed se lesz tápláló, se nem lesz vitamindús és a szervezeted felzabálja a testedet, hogy előállítsa a tejet. vagy elapad...


igenis sok zöldséget és gyümölcsöt kell enni, egyedül a puffasztókat kell kerülni. de répát, krumplit, paprikát, cukkinit, padlizsánt, sütőtököt, fehérrépát, tököt, stb mind ehetsz. ugye a k-betűs puffasztókra és a babra kell figyelni. gyümölcsnél a citrusfélék nem ajánlottak.

cukrot nem ehetsz, de édesítővel mindent tudsz pótolni. és szénhidrátot is kell enned. pont 160 vagy 180-at, nem kevesebbet!


infacol egyébként nekünk bejött, 2 nap után elmúlt a hasfájás :) kitartás!

2015. nov. 5. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:

Szia! Ha még nem zúg a fejed a sok jó tanácstól, akkor én is ideírom a magamét.

Az én lányom 8 hetes volt, amikor olyan rohama lett, hogy mentőt hívtunk, ugyanis nem sírt, hanem megállás nélkül sikított ájulásig. Mire a mentő megérkezett, kimerült, és a kórházban már inkább csak az éhség miatt sírt. A mentőorvos mondta, hogy nyugodjunk meg, ez "csak" hasfájás. A kórházban némi szélcsövezés után jobban lett, és mivel nem ismétlődött a roham, másnap hazaengedtek. A konrollvizsgálaton mondta el a főorvos asszony, hogy a pici babáknál azért gyakori a hasfájás, mert viszonylag kicsi pocakhoz túl sok a bél, és a legkisebb eltérés is nagy fájdalmat okoz.

Mivel nekem kevés tejem volt, a babám tápszert is kapott, az is kiderült, hogy le kell cserélnünk, mert amit akkor használtunk, székrekedést okozott. Espumisant (=Infacol) és biogaiat használtunk, meg időnként szélcsövet, ezek segítettek is, de még így is el kellett telnie a szokásos 3 hónapnak, hogy teljesen letudjuk a hasfájást.

A lányomnak semmiféle ételallergiája nincs (most 11 hónapos), mégis megkínlódtuk az első pár hetet.

Tudom, hogy sokan ellenzik a szélcsövet, mert hozzászokást okozhat, de azt gondolom, amikor egy baba vigasztalanul sír, és szenved, igenis használni kell. A barátnőm gyereke is hasfájós volt, ők is használták, és egyikünk gyereke sem szokott hozzá. Ésszel és csak indokolt esetben kell elővenni.

A biogaia pedig ugyan nagyon drága, de tényleg nagyon jó!

Viszont írtad azt is, hogy sok a tejed, és amikor legutóbb mérted, 75 ml volt egy étkezés. Szerintem egy 1 hetes babának az sok egyszerre! Az én lányom később is csak 60 ml-eket evett, az első héten meg még annyit sem. Lehet, hogy erre is kellene figyelni, mert a pocak túlterhelése is nagy fájdalmakat tud okozni.

Ja, és igen, az édeskömény-kamilla tea is csodákra képes!

Mielőbbi jobbulást a babádnak!

2015. nov. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
Hajszárítóval meleg levegő fújása a hasára - egy csecsemős nővér tippje volt, akik a kórházban ezt csinálják. Meglepő, de hatékony.
2015. nov. 5. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
Szia! nálunk ugyanez volt a helyzet, kipróbáltunk szó szerint mindent: infacol, colief, biogaia, espumisan stb,torna, szélcső, hajszárító, tényleg mindent kipróbáltunk, de semmi sem segített. Végül a doktornő felírta a papaverint, az vált be, nem kúra szerűen adtuk, hanem mikor már tényleg sikított a fájdalomtól. Így tudott álomba ájulni, és a szél is könnyebben távozott mikor kevésbé görcsölt.
2015. nov. 6. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
35%
Nagyon nem jól eszel!Ne mondja már nekem senki hogy egy kifli miatt ordít a baba órákig, ha megeszi az anyukája.Igenis tessék változatosan enni, hisz szoptatsz.De erről inkább a védőnőt kérdezd ez csak az én véleményem.Ha továbbra is ennyire ordít szegény, meg orvost kérdezz, mert ez nem természetes.
2015. nov. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

"Ne mondja már nekem senki hogy egy kifli miatt ordít a baba órákig"

Pedig így volt sajnos, ha nem hiszed, akkor is...


Az egész ételallergia dolgot csak azért hoztam szóba, mert ha extrém módon sír egy baba, és nem csak az "átlagos hasfájósságról" van szó, akkor gondolkozni kell, hogy milyen irányba kell tovább menni, és ez az egyik lehetséges irány.

Természetesen mi is kipróbáltuk az összes kapható "csodaszert", de semmit nem használtak.

Amikor meg elhagytam a tej és szójaszármazékot tartalmazó ételeket az étrendemből, akkor mintha elvágták volna a problémát.

2015. nov. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!