Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás alatt a napi két...

Szoptatás alatt a napi két kávé még negengedett?

Figyelt kérdés
Sajnos mindig nagyon alacsony volt a vérnyomásom (90/50, 80/40). Tiniként rendszeresen elájultam, aztán felfedeztem a kávét ☺ Szóval terhesség alatt lecsökkentettem napi egyre a kávék számát. A pici születése után elhagytam egy hónapra, utána megint kezdtem inni egyet reggelente. Most 3 hónapos. Szerintetek egy második gyenge kávé koradélután még belefér? Egyéb káros szenvedélyem nincs, próbálok tudatosan étkezni. Viszont mióta nem iszom délutáni kávét, délutánra hulla vagyok, szédelgek, nincs kedvem egy poharat odébb rakni :( Terhesség előtt napi 4-5öt ittam.

2015. nov. 9. 10:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

És folyadékot mennyit fogyasztasz?


Jócskán eltúlozzák a kávé jótékony hatásait. Megfelelő vízfogyasztással, sporttal, mozgással sokkal többet tehetsz a vérnyomásodért és az általános közérzetedért, mint kávéval.


Egyébként ha közvetlenül a szoptatás utánra időzíted a kávédat, akkor a következő etetésre (már ha eltelik minimum 2 óra) már nem lesz olyan vészes az a koffein, ami átmegy.

2015. nov. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Néha tényleg nem iszom eleget. A szoptatás miatt többet iszom ugyan mint azelőtt, de érzem így is néha, hogy nem elég. Két hete tornázom délelőtt. Lehet, beiktatok egy pár perces tornát délutánra is. Köszi a tanácsot, figyelek majd, hogy a kávét szoptatás után igyam!
2015. nov. 9. 11:02
 3/4 anonim ***** válasza:
Én napi 2 tejeskávét iszom 4 hónapos baba mellett, minden nap. Persze nem én vagyok a mérce, tudom... Nem a koffein, vagy egyebek miatt, hanem megszokásból, meg azért a napi 2x10 perc nyugalomért, amit a kávézásnak szentelek. Amúgy szoptatási tanácsadó oldalán olvastam egyszer, hogy kutatások szerint a koffein 1%-a jut át az anyatejbe. Ez nem hinném, hogy problémát okozna.
2015. nov. 9. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Minden terhességem alatt és a szoptatások alatt is megittam napi 2 tejeskávét. Minden gyermekem egészséges és egyik sem hiperaktív.
2015. nov. 9. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!