Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tanyán gyermeknevelés?

Tanyán gyermeknevelés?

Figyelt kérdés
A párommal hamarosan kiköltözünk tanyára, és kisbabát szeretnénk. Édesanyámnak és Anyósomnak is problémája van ezzel, mivel olyan helyre költözünk, ahol a legközelebbi szomszéd kb 300 méterre van. Hogy így nekem nagyon nehéz lesz amikor a párom dogozni fog és egyedül leszek, bármi van, messze van a város (3 km-re van a házunk a beton úttól, de van jogosítványom és autóm is) A sógornőm meg azt mondta, hogy a gyerekem nem fog szocializálódni ott a "pusztaságban". Stb kedves megjegyzések... van itt olyan aki tanyán él a gyermekével, és bármiféle nehézségbe ütközött?
2015. nov. 15. 10:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Egyrészt igazuk van, másrészt meg nem kell nektek 7/24ben a tanyán lenni, lehet menni a városba jatszohazba
2015. nov. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Persze, én is így gondolom. Meg amúgy is vársban nőttem fel, nem vagyok az az egy helyben ülős tipus. Biztos mennénk a babával csavizni :)
2015. nov. 15. 11:47
 3/15 anonim ***** válasza:
67%

Illetve a tanyasi életet sem kell démonizálni.

Friss levegő, vidéki, nyugodt élet, háziállatok, kis kertészkedés - utóbbiak majd segítenek gyermekednek, hogy életrevalóbb legyen. Szocializálódni ráér...

2015. nov. 15. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
45%
Akkor nem kell aggódni. Sok sikert!
2015. nov. 15. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
34%

300 méter... hű de komoly táv.

Nem is értem, mire kéne neked a szomszéd?

Egyedül vagyok a gyerekkel, elérhető a szomszéd, mivel lakásban lakunk, de fel nem foghatom, hogy mégis mire lenne szükségem tőle??

2015. nov. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

Mi simán falun lakunk szomszédokkal körülvéve, de nem sok "hasznát" veszem. Nem kisgyerekesek (sőt többségük nyugdíjas), szóval ha normálisabb társaságot szeretnék magamnak vagy a gyerekemnek, akkor barátainkkal találkozunk, zenebölcsibe/játszóházba megyünk, amihez többnyire kocsiba kell ülnünk.

Nem ördögtől való tanyán élni, tarthattok állatokat és senkit nem zavartok (bár megszoktam, de nyűgösebb napjaimon már sok, amikor este 10-kor is gágognak a szomszéd libái....

2015. nov. 15. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
74%

5!


Egy elhagyottabb részén álló házba könnyebb betorni, illetve ha segítséget kell kérni, könnyebb, ha van a közelben valaki, aki nem pánikol. De persze még lehet oldani mindent egyedül is.

2015. nov. 15. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
64%

"Egy elhagyottabb részén álló házba könnyebb betorni"

Egy egymással nem törődő városi környezetben - hála az elidegenedő, mindig rohanó életmódnak - sem nehéz. ;(

2015. nov. 15. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
86%
Már elég régóta tanyán lakom a szüleimmel. Kiskoromban ezzel semmi bajom nem volt, semmivel sem vagyok kevesebb, mint a városi gyerekek. Mivel ugyanúgy, mint ők, én is jártam óvodába, iskolába, így ugyanúgy szocializálódtam is, vagyok olyan intelligens, mint ők. Most viszont már 14 éves vagyok, és rühellek itt lakni, hogy semmi sincs közel, nem fogom azt kérni a szüleimtől, hogy kocsival hurcolázzanak mindenhován busz pedig nem sok van a városfelé, így barátaimmal szinte csak iskolában találkozom, ami kicsit zavaró. Ezzel csak annyit szeretnék mondani, hogy nincs semmi gond azzal, ha tanyán gyereket vállaltok, de mikor már kamaszodni fog, nem szívesen fog a pusztaságban élni. 14/L
2015. nov. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz :) Én sem értem ezt a szomszédosdit, szerintem sem számottevő dolog. Szerintem is, és a párom szerint is sokkal biztonságosabb tanyán élni, mint a városban, ott sokkal több betörés és bántalmazás történik mint tanyán. Annyira jó ott lenni, friss a levegő, gyönyörű táj, elmókolni az állatokkal, kerttel. Sokmindenbe betudom vonni majd a gyereket, ha lesz hozzá kedve, huzalma.


Hamarosan költözünk, a tanyán már van riasztórendszer, kamerák. Ennek nagyon örülök. A munkám hálistennek kötetlen, mivel a párom céges ügyeit intézem, úgyhogy tudom majd óvodába/iskolába/bárhova hordani a gyereket majd. :)

2015. nov. 15. 13:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!