Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit "kell" tudnia egy 19-20...

Mit "kell" tudnia egy 19-20 hónapos gyereknek?

Figyelt kérdés

A netes babafejlődéses cikkek nem részletezik.

A youtubeon csomó videóba belefutottam, ahol egyes gyerekek már mondókáznak meg abc betűket találnak meg, ez extrémnek számít vagy ez a normális? Az én kisfiam nem tud még ilyesmiket..



2014. máj. 28. 22:20
 1/8 anonim ***** válasza:
29%
Ennyi idősen önállóan kell járnia, és rendszerint mondanak néhány szót. Az ekkora gyerekek túlnyomó többsége nem mondókázik, és azt nyilván te sem gondolod komolyan, hogy betűket kéne felismerniük.
2014. máj. 28. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
29%
Nem kell ismernie a betűket, ennek ellenére az enyém másfél évesen bizony ismerte őket. És elég sok mondókát ismert. Ismerte a színeket, a formákat, a jobb, bal fogalmát, megnevezte az összes testrészét, összetett mondatokat mondott. Nem csodagyerek, csak érdeklődő. A mesék nem kötötték le, a mai napig, három évasan azt se tudja, hogy mi az a pl. bogyó és babóca.
2014. máj. 29. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
az én lányom sem tud ilyeneket, mondjuk eszembe nem jutna, hogy ezeket kellene csinálnia. Megért mindent, mondja a szavak elejét, de csak néhány szót mond ki. Egyébként szerintem meg lehetne tanítani, hogy felismerje a betűket, de minek?
2014. máj. 29. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
68%

Ennyi idős korára kell tudnia önállóan járni, közlekedni, de nem baj, ha még mászik-kúszik vagy így játszik továbbra is.


ilyen korban már tudja fogni a kiskanalat és ha maszatosan is, de tud enni kanállal szépen, illetve pohárból tud inni.


Szavakat esetleg már mondhat (apa, iszi, baba stb.)- de nem elvárás a folyékony beszéd.


Jó, ha már érdekli pl. a formabedobó, esetleg ott nagyrészt már megtalálja a jó formát. A kis kezével már ügyesen meg tudja fogni pl. a kanalat, a játékait, a fogantyús puzzle kis végét stb.


Igen, vannak, akik kiposztolják a betanított csodagyerekeiket a világhálóra, de ez nem jelent semmit. Attól, hogy egy mozgásformát vagy egyéb újdonságot a kicsid pár hónappal később tanul meg, mint a fenti "csodagyerekek"- még normális, egészséges gyermek lehet és semmi hátrány nem fogja érni.


Ne ilyen videókkal mérd össze magad- a kisfiad eü. kiskönyvében lévő éves státuszok leírása lehet szerintem mérvadó és reális, illetve nekem nagy segítség volt és jó ötleteket adott pl. játékra is a Deákné B. Katalin: Anya, taníts engem című könyv, ahol nagy részletesen vannak ezek a dolgok leírva egészen iskolás korig.

Érdemes beszerezni.

[link]

2014. máj. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó, köszönöm a hasznos válaszodat! A könyv nekem is megvan nagyon szeretem én is!

Köszönöm a többiek válaszát is!

2014. máj. 29. 11:34
 6/8 anonim ***** válasza:
69%

Nyugi azért mert valakinek csodagyereke van ennyi idősen, amiket írtál, hogy mondókáznak betűket felismernek, attól még később nem biztos hogy többre viszik mint a te gyereked.

Az enyém is alig mond pár szót, de nem is érdekel, mert néha jön egy újabb szó amit mondogat, mutat rá és mondja, tehát alakul a beszéde.

Az hogy betűt ismer fel pláne nem kell tudnia majd a suliba. De ez olyan, hgoy valószínű ilyen játékot játszottak, tehát a fiam felismeri a buszt, babát, autót, ilyesmikket, az a gyerek meg felismeri az A betűt. Szerintem az ami a legkevésbé hasznos ebben a korban.

Nyugi nincs lemaradva a gyereked, csak akinek kicsit talán többet tud az övé vagy az eltérőtől másabb dolgokat is tud akkor már teszi a netre......

2014. máj. 29. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen. tényleg érdekelt mi a "normális", átlagos, mert nem tudtam egy ekorú gyereknél mi számít annak. én maximálisan elégedett vagyok a kisfiammal és a képességeivel!
2014. máj. 29. 16:12
 8/8 anonim ***** válasza:
Szerintem soha ne hasonlítsuk a saját gyerekünket a máséhoz! Olyan nincs hogy mit kell tudnia szerintem!Foglalkozni kell vele,megismerni és figyelni rá.De lehet hogy amit "kellene" csinálnia nem csinálja mert őt nem érdekli még vagy esetleg később köti le!Lehet egy kisgyerek visszahúzódóbb és szemlélőbb de lehet egy kis csacsogó pattogós bébi!Ha odafigyelünk rájuk és megfigyeljük mi érdekli azzal boldogságot okozunk neki. :)
2014. máj. 30. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!