Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A ti babátok hogy állt fel,...

Tünde1989 kérdése:

A ti babátok hogy állt fel, és mikor?

Figyelt kérdés
Az enyém 7.5 hónapos és tegnap húzta fel magàt àllàsba,viszont nem tudom mennyite számìt ez önàlló àllàsnak mivel nem tud magàtól felülni,viszont amikor felültettem egyből kapaszkodott a bútirba és magàtól felhúzta magàt,viszont màszni nem tud csak négykézlàbra àll.De hasonfekvésből nrm tudja magàt àllàsba húzni.Ez normàlis?
2015. nov. 16. 21:41
 1/10 anonim ***** válasza:

nem normális

nem szabad kihagynia mozgásformákat(ne álljon még) mert azzal az agyi idegpályák nem jól fejlődnek

ültetni se lenne szabad


neten van kúszás, mászás tanításához feladatsor keress rá

ha mászni tud, abból fog jönni az ülés is

2015. nov. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

és 1 éves kor után kell csak állnia és elindulnia


addig a hátizmait kell erősítse kúszni mászni sokat

2015. nov. 16. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az, hogy milyen sorrendben tanul meg dolgokat az nincs törvénybe vésve. Vannak gyerekek akik előbb állnak, mint másznak, és fordítva. Teljesen normális a te babád tempója is.

Ne izgulj, nemsokára menni fog neki a többi is.


6 hónaposan állt fel először. Tetszett neki egy kép a falon és leakarta venni. (le is vette) Ő hamar megtanult mindent, de mi jártunk dévényre izomfeszesség miatt.

2015. nov. 16. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
3-as vagyok: Persze az első kettőnek igaza van, és a dévény-tornászunk hazudott nekünk.
2015. nov. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

nem mondanám felállásnak, hisz ülni se tud, te felültetted és onnan fellökte magát.

majd az lesz a felállás amikor fekszik a földön, te meg 3 méterre vagy tőle és álló helyzetbe hozza magát.

egyébként se ülésből állnak fel, hanem mászásból :)

2015. nov. 16. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amit magától csinál, az normális! A kisebbik fiam 7 hónaposan állt fel magától, sosem erőltettem semmit, és nem is lett semmi baja! Hozzáteszem, akkor még nem is mászott. De utána az is megvolt. Semmi baj nincsen ezzel!
2015. nov. 16. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szépen az ő tempójában fejlődik. Az én cseppem 7 hónaposan már szépen ült és állt fel ha a hempergőbe belekapatszkodott. 11 hónaposan már elindult magától. A köztes időt pedig négykézlább használta ki. Azóta ovis és nincsen elmaradva az idegrendszere. Szépen fejlődik ahogyan kell. A másik két gyerkőcöm is 7 hósan állt és 12 hónaposan a születésnapjukon elindultak. Csak annyi hogy a lányok hamarább kezdtek beszélni a fiam 2 évesen szólalt meg.
2015. nov. 17. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

9 hónaposan állt fel. Először az volt gyanús, hogy a földön hanyatt fekvő nagyapjára támaszkodva kinyújtotta a lábát és előre dőlve támasztotta magát.

Aztán egy héten belül felállt kapaszkodva, majd rögtön el is kezdett kapaszkodva sétálni.

Járni 13 hónaposan kezdett el, de ott is gyors ütemű volt a stabilizálódás.

2015. nov. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Mindket fiam 7 honaposan allt fel a kisagy racsaba kapaszkodva. A nagy a maszast teljesen kihagyta, 11 honaposan stabilan jart.

A kicsi eloszor maszott, onalloan felult majd felallt, es mindezt 1 heten belul tette. O most 11 honapos, most kezdett megtenni nehany lepest kapaszkodas nelkul.

2015. nov. 17. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A mi babank, 5 hosan kezdett el kuszni, majd 9 honapig semmit nem cnalt. A doktorno meg is jegyezte, hogy hogy meg nem ul mikor 9 honapos volt. 2 het alatt elkezdett felallni, maszni s legvegul ulni. Most mult 10 honapos es mindent ugyanugy csinal mint vele egyidos babak. Az elejen kicsit en is aggodtam, hogy mikor lesz mar valami. En ahany anyukaval beszelgettem, egytol sem hallottam, hogy a babajuk mindent a nagy konyv szerint csinalt. Van akinel kimarad peldaul a maszas, van aki mar 10 hosan egyedul lepeget, s van amelyik baba csak 14 hosan kezd el jarni. Minden baba mas-mas, akkor van baj ha semmit sem csinal, megcsak nem is kuszik. Teljesen egyutt erzek veled, de kitartast!
2015. nov. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!