Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem ijesztő az orrszívó porszívó?

Nem ijesztő az orrszívó porszívó?

Figyelt kérdés
Első babámat várom, nézegettem az orrszívókat. Manuálisat nem szeretnék. Néztem a porszívóra szerelhetőt, de ijesztőnek tűnik. Nem szív túl nagy erővel? Nem fog baja esni a babának tőle? Minden fajta porszívóra csatlakoztatható? Vagy érdemesebb elektromos orrszívót venni? Nektek melyik vált be? Tapasztalatok?
2015. nov. 17. 18:36
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmi baja nem lesz a babának, nyugi. Csak ez szív ki mindent, mással nem is érdemes próbálkozni.
2015. nov. 17. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam vele, most meg áldom :-) Bármilyen porszívóhoz passzol (ha csak nem valami nagyon speckó porszívód van, ami mos, főz, takarít) Nem szív olyan borzasztóan erősen, hogy baja lenne a kicsinek tőle. Pl ha nem teszem bele teljesen az orrlyukába, akkor ki se jön a trutyi. Nem voltunk még betegek, de reggelre néha tele van ilyen száraz "cicakakival" az orra, azt szoktam vele kiszedni ha szuszog. Nem hinném, hogy fáj, mert egyszer nem sírt miatta, csak meglepődött. 3 hós a lányom.
2015. nov. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
0%

Nekem 20 hós a fiam, és még sosem használtunk ilyet.

A gyerekorvosunk mondta, hogy nincs szükség rá, mert magától is kijön az orrából a váladék.

Születése után mondta ezt, és láttam is már többször. Amikor kijött, letöröltem egy zsepivel vagy textil pelenkával.

2015. nov. 17. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

sem az elektromos, sem a manuális semmit sem ért nálunk.

és nem ijesztő a porszívó, csak attól függ hogy tálalod. az unokatesóinak rettegve szívta az anyjuk, félt hogy hangos nekik, amúgy is a gyerekek a full csendhez voltak szokva, tehát ahogy meglátják a porszívót, visítanak, hiszti roham stb.

mi kezdetektől - okulva ezen - előadtuk teátrálisan, hogy a világ legjobb dolga az orrporszívó meg egyáltalán a porszívó....így az én lányom szó nélkül csendben tűri ahogy szívom. A porszívóval meg önmagában is jóban van, szó szerint kergeti takarításnál viháncolva :)

szóval nem kell tőle félned, annál is inkább, mert a baba megérzi, és azért fog félni tőle mert te tartasz a dologtól. Veszélyesnek meg nem veszélyes, az sokkal veszélyesebb, ha nem mered használni és a folyadék rámegy az orrüregére mert mondjuk a kézivel próbálod kiszívni.

2015. nov. 17. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

*orrüregére helyett arcüregére azt akartam írni.


akinek a háziorvosa szerint nem kell szívni, annak üzenem, hogy az unokahúgaim hetekig nem gyógyulnak ki a náthából, az egyiket kétszer is el kellett vinni külön olyan klinikára, ahol lecsapolták neki a váladékot az arcüregéről. Nem, nem távozik magától feltétlenül.

2015. nov. 17. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nagyon bevált az orrszívó-porszívó.Természetesen nem akkora erővel szív, mint a porszívó, és nem fáj, csak kissé kellemetlen (kipróbáltam magamon is). Érdemes használni, sok esetben nem jön ki magától a gyerek orrából az összes váladék. A kézivel minimális tapasztalatom van, fabatkát sem ér.
2015. nov. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

A kézi sokat nem ér, és szerintem nem is kevésbé ijesztő.

Az én másfél éves fiam már magának szívogatta a porszívóssal. Nem félt tőle, sőt, imádta összeszerelni és szakaszonként megnézegette a tartalmát és büszkén mutatta, mennyit tudott összeszedni vele :D

Ha veszel egyet próbáld ki te is, egyáltalán nem fáj. Nem szív erősen, de pont erősen ahhoz, hogy hatékony legyen. A kis kézikkel pont az a gond, hogy nem szívnak rendesen, akkor meg tényleg felesleges.

2015. nov. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

"A gyerekorvosunk mondta, hogy nincs szükség rá, mert magától is kijön az orrából a váladék. "


Magándoki, aki szeretne sokat látni titeket középfül gyulladással? Mert amúgy hülyeség, amiket beszél.

2015. nov. 17. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

3-as

Te sem fújod ki soha az orrod, ha érzed, hogy tele és alig kapsz levegőt?

2015. nov. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A porszíós orrszívó százszor jobb, mint az elektromos. Az elektromos azért jó, ha elmentek valahova, akkor tudd használni, de a porszívós a legjobb.

Persze a legtöbb baba sír, mivel ugye hangos a porszívó, megijednek, de ennyi áldozat kell.

3-as, a mi gyerekorvosunk meg azt mondja, ha náthás a gyerek, minél többször kell szívni az orrát. A ti orvosotok nem normális, már ne is haragudj. De, hogy a te gyereked sem volt még igazán náthás, az is biztos. Hallottál már azért köhögni egy gyereket úgy, hogy majd megfullad, azért, mert az orrváladék csorog le a garatfalon? Nem? Ha nem is akarsz, akkor szívd a gyereked orrát v. fújja ki, ha már elég nagy hozzá.

2015. nov. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!