Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El lehet kerulni az orrszivo...

NevoBP kérdése:

El lehet kerulni az orrszivo porszivo hasznalatat?

Figyelt kérdés
22 eves apuka vagyok, a kisfiam pedig 3 hetes. arra lettem figyelmes, hogy amikor levegot vesz az orran, ilyen hortyogest lehet hallani. nyilvan letaknyosodott es itt nem is ez a kerdes. baratnom orrszivot akar hasznalni de en szeretnem ha egy sokkal baratibb megoldasra talalnank. mint pl gozoles vagy akarmi amitol kifolyik. szegenynek kiszivjuk a tudejet kb a porszivoval. minden megoldas erdekel. koszi

2014. jan. 24. 09:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

lehet bohóckodni himihumi megoldásokkal, van kézi is meg gyengébb is.

az a nem mindegy, hogy a baba arcüreg/fülgyulladást kap-e vagy sem. márpedig a orrszívó a legjobb megoldás ennek az elkerülésére.

egyébként próbáld ki! de komolyan! úgy van megcsinálva, hogy tompítja a porszívó erejét, egyáltalán nem szívja ki a tüdejét :D

2014. jan. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Kedves apuka,

egyrészt próbáld ki az orrszívót magadon, nem fájdalmas picit sem.

Nekem az újszülöttjeim általában átaludták amikor leszívtam nekik, annyira nem érdekelte őket.

Másrészt egyáltalán nem biztos hogy betaknyosodott, sokszor visszafolyik nekik a tejecske a garatra és az kerül az orrüregben is, amitől kicsit szörcsögnek. (Ha fehéres, akkor ez áll fenn).

Harmadrészt a beszáradt "cuccot" úgy lehet eltávolítani, ha a leszívás előtt sós vizes oldatot fecskendezel az orrába.

2014. jan. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
vilagos!:) nagyon koszonom a valaszokat. :)
2014. jan. 24. 10:10
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is úgy gondolom hogy nem megfázott. Az én kisfiam kb. 2 hónapos koráig szortyogott. Mi a biztonság kedvéért hetente orrszívoztuk legalább egyszer.

Hidd el nem okozz problémát a kicsinek esetleg a porszívó hangját kell megszoknia.

2014. jan. 24. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Próbáld ki az orrszívót magadon! :)


ha el van dugulva a nózija és úgy szívjátok ki neki úgy fájhat! először orrspray és utána

De azt lehet is látni mert beletolod a bal orrlyukba az orrszívót és a jobbat is "beszívja" na az rohadtul fáj (ez elsőre nem túl érthető de egyszer biztos fogtok így járni és abból ordítás lesz!) :) !

ha porszívózzátok neki arra figyelj hogy az ellentéte orrlyuknál, húzzátok kicsit a pofiját (mintha simogatnád az orrától az arccsontjáig és ahol szépen tudod húzni ott állítsd meg a kezed!) és így nincs rá esély, hogy megessen hasonló!

2014. jan. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
a másik! vegyetek sterimart! babáknak való (tengervizes oldat) egyik oldalon szívjátok másikon a stérimárral fújtok be! ha nagyon "taknyos" elkerülheted hogy besárguljon és arcüreg vagy fülgyulladás legyen belőle!
2014. jan. 24. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nekünk 7 hetes a babánk, 2 hete használtuk először az orrszívót, azt hittem hogy majd biztos sírás lesz alatta, de teljesen jól viselte a kisfiúnk. :) Azóta még egyszer használtuk, és akkor is ugyanolyan jól tűrte. Tényleg morbidnak tűnik, hogy porszívóval működik, de ha annyira erős vagy kellemetlen lenne neki akkor biztos adott volna valamilyen jelzést. :) Plusz tényleg fontos, hogyha van valami váladék az orrában, az jöjjön ki teljesen, mielőtt még rámenne valamijére.
2014. jan. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A babák ilyenkor azért szörcsögnek mert ki van száradva a nyálkahártyájuk. gondolj bele a pociban viz vette körül őket nedves közegben voltak és most meg kell birkózniuk maguknak a száraz poros levegővel. Nekem gyerekorvos ajánlotta a sóoldatos orrsprayt és nem említette, hogy szívjam le. Ha leszívod szerintem csak jobban kiszárad, naponta 4-5 alkalommal fujj a nozijába és pár hét alatt megjavul a dolo.
2014. jan. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Annyira kellemetlen, hogy a 2éves fiam maga adja oda az apjának az orrszívó alkatrészeket hogy szívják ki együtt és mondja a férjemnek, hogy majd ö bekapcsolja a porszívót :D Szóval még élvezi is a fiam :D
2014. jan. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
nagyon koszonom a valaszokat mindenkinek! :)
2014. jan. 25. 01:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!