Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pici korkülönbséggel (16-18...

Pici korkülönbséggel (16-18 hónap) hogy bírtátok? Nehéz volt? Mennyi segítségetek volt?

Figyelt kérdés

17 hónap lesz a gyerekeink között és rettentően félek, hogyan fog alakulni az életünk.

Van segítségem a kisfiúnk mellett is, szóval a háztartással nem kell foglalkoznom, van időm magamra, mert szerencsére elvan mindenkivel, van 4 nagymamája, akik imádják és bármiben segítenek. Szóval nem az van, hogy rám szakad majd minden, de akkor is félek...


Mesélnétek arról, hogy teltek az első hetek, hónapok?

Mennyire viselt meg titeket?

A testvérféltékenység előjött?


Az egyik legjobb barátnőmnek 15 hónap van a fiai között és nem látszik rajta egyáltalán, hogy akár egy gyereke lenne, jut ideje mindenre. Ő tartja bennem a lelket, hogy majd belejövünk, nem olyan vészes ez a korkülönbség és hogy ennek is megvannak az előnyei.


De néha úgy érzem, hogy ilyen fiatalon kevés leszek ehhez...


2015. nov. 22. 13:51
 1/4 anonim ***** válasza:

27 éves vagyok, a gyerekeim most 2.5 és 1 évesek.

19 hónap van a két gyerekem között. A fiam, aki az idősebb egy nagyon hiperaktív, minden lében kanál gyerek, már mellette sem unatkoztam egy percig sem. Nagyon féltem a kislányunk miatt hogy majd olyan lesz mint a fiam, de nem. A kislány egy angyal mióta megszületett. 3 hetes kora óta átalussza az éjszakát, eszik-alszik-nézelődik csendben. Jó, most hogy 1 éves elmúlott már nem olyan csendes. :D

Amikor hazahoztuk a kislányunkat olyan volt mintha még mindig csak 1 gyerekünk lett volna, ugyan úgy volt időm azokra a dolgokra amikre addig is, a kisfiam sem szenvedett hiányt. Testvér féltékenység nem nagyon van-volt nálunk, az első 3 hétben tartottam a fiamtól, 2szer ráütött a pici fejére de azóta sem bántotta. Szinte a kezdetektől imádja a húgát, most meg hogy már játszani is lehet vele... :) Tehát a kislányunk születése után nem volt nehéz, inkább azóta nehezebb amióta a kicsi is mozog, több felé kell figyelni, több felé főzni, jobban igényel már a kicsi is.

Összességében azt kell mondanom, ha a második gyerek nyugis lesz akkor nem lesz nehéz dolgod. Ne félj előre, én is nagyon féltem, szinte végig bőgtem a terhességemet hogy nekem ez nem fog menni, nekem még az 1 gyerek is sok, aztán pozitív meglepetés volt az egész.

(Azért nekem sem mindig könnyű, vannak nagyon nehéz napok is. :) )

2015. nov. 22. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Lányaim között pont 2 év a különbség, kisebbik lányom és a kisfiam között pedig 17 hónap. A 2 év nagyon nehéz volt, ezért én is tartottam tőle, hogy majd még nehezebb lesz a még kisebb korkülönbség, de tévedtem. Igazából akkor volt a legnehezebb időszak, amikor a legkisebb fél éves körül volt, a nővére pedig 2 éves, a testvérféltékenység is ekkor jött elő, na meg a durva dackorszak a nagyobb gyereknél. De aztán túllettünk rajta, és igen, ennek a korkülönbségnek is megvannak az előnyei. Ne aggódj, biztos hamar belerázódsz, kicsit több szervezés kell majd, de menni fog, főleg ha van segítséged.
2015. nov. 22. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk a fiúk között 17hónap van és tök jó.

Sokat agyaltam én is, milyen nehéz lesz, de nem úgy lett.

Egyedül a szoptatást kellett abbahagynom, mert a nagy teljesen megvadult , hogy 2-2,5 óránként 30-40 percet ültem és nem vele foglalkoztam. Hiába mondókázás, éneklés, stb. az nem jött össze. Hamar el is ment a tejem, tápszeres lett a pici, de 4 hetes kora óta alszik este 8-reggel 7 között, a nagyobb is rettentően jó alvó egy hónapos kora óta egész éjjel alszik és így tökéletes, hogy ki tudom magam aludni éjjel én is.

Megyünk minden nap játszótérre, kicsi rám kötve, nagy babakocsiban.

Délelőtt a naggyal megfőzünk - ő addig játszik a konyhai eszközökkel és gyurmázik, sót, cukrot, citromot, fűszereket kóstol, mindent mutatok neki, a fokhagymanyomótól el van ájulva, szeletelünk együtt padlizsánt, brokkolit stb.


Délután alszanak már egyszerre és utána 5 körül jön haza az apjuk, akkor apaszerelem van, aztán fürdés alvás.

Annyi van csak, hogy a kicsit védeni kell, mert azonnal ráugrik, megeteti vagy megdobja valamivel a bátyja, ha beálmosodik. Figyelni kell nagyon, de nekem nagyon pozitív csalódás a kis korkülönbség eddig.

A nagy 20 hónapos, a pici 3 hónapos lesz.

2015. nov. 22. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

14 hónap van a fiaim között, tervezetten :)


Voltak nehezebb napok, de ha őszinte akarok lenni a kezdeti összeszokás után nagyon egyszerű volt. De tényleg :)

Egy volt a napirendjük szinte, délben mindig együtt aludtak, mindig volt 2-3 óra "szabadságom"

du. már semmi házimunkát nem csináltam, akkor séta volt,m eg játék.


Próbáltam mindig 2 napra főzni, így minden másnap mehetett a mosás.

Tervezés, szervezés, napirend...nekem bevált :)

2015. nov. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!