Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki kis korkülönbséggel...

Aki kis korkülönbséggel vállalta a tesót (16,17,18 hónap) nem bánta meg?

Figyelt kérdés
Utólag nem érzi korainak? A "nagy" tesó hogy fogadta a picit? Ilyenkor már tudnak viszonylag finoman közeledni? Biztos buta kérdés, de érti hogy ő a testvére, egy kicsi ember akinek fáj ha nem elég finom vele...
2011. jún. 23. 08:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
nálunk 17 hónap van, ma is így döntenék. Most a nagy 3 éves, a kicsi 1,5, baromi jól eljátszanak már, és igen, a lányunk már az elején is tudta, hogy óvatosan kell a kicsihez közeledni. Féltékenység minimális (ha jön valamelyik nagyi, akkor a nagy is az ölébe akar ülni, ha a kicsi ott ül), nincs verekedés, lökdösődés, sőt, a kicsinek abból van elege, hogy a nagy állandóan istápolgatja, ölelgeti, puszilgatja. A kicsi vérbeli fiú, nem egy bújós fajta, inkább menne szerelni, felfedezni, egy ideig hagyja, hogy a nagy ölelgesse, aztán megelégeli és menekülőre fogja.
2011. jún. 23. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Köztem és öcsém között 14 hónap van. Jajj nagyon jó gyerekkorom volt. Úgy sikeredtünk, hogy mindig szerettük egymást, nem volt féltékenység, nem nagyon voltak viták, veszekedések. Mindig volt játszótársam. Ő babázott velem, én fociztam vele. Anyu tetstvérééknél a gyerekek között 12 év korkülönbség van. Tombol a féltékenység. Egyik sem könnyű előnyei hátrányai mindegyiknek vannak.
2011. jún. 23. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk 14 hónap van a 2 fiú között.

Így terveztük!

Az elején nem igazán értette még a nagyobbik, hogy a pici a tesó, de látta, hogy mi hogyan bánunk vele és Ő is utánozott minket!

Simizte, szeretgette. Arra mondjuk figyelni kellett, hogy ne etessen meg vele semmit :)

Eleinte semmi, de semmi nehézség nem volt.

Amikor a kicsi elkezdte a bátyus játékait megszerezni...na akkor törtek ki háborúk.

Most már 2 és 3 évesek és imádják egymást (spontán ölelések, puszik)

Játszanak együtt, nincs velük gondom.

Persze néha hajba kapnak, de hagyom ha nem vészes a helyzet.Ilyenkor megoldják ők maguk és jönnek dicsekedni, hogy:

- Anya kibékültünk!


Én nem bántam meg, hogy ilyen pici a korkülönbség! :)

A legjobb barátok lesznek (legalábbis ajánlom Nekik)

:)

2011. jún. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
szia! a gyerekeim között 15 hónap van, a kisebb most másfél éves. most úgy érzem, nagyon jó így. szeretik egymást, jól eljátszanak. persze nem volt egy gyalog-galopp az eleje és vannak nehéz pillanatok, de ez akkor is így lenne, ha nagyobb lenne a korkülönbség (szerintem).
2011. jún. 23. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
:) Köszönöm a válaszokat :) Lehet hogy belevágunk. Én nem ajánlom :) , de szívből kívánom minden gyerkőcnek hogy legjobb barátok legyenek a tesóval később is :) Várom még a további tapasztalatokat. Még annyi kérdés hogy a "neheze" meddig tart kb?
2011. jún. 23. 09:11
 6/7 anonim ***** válasza:

Rajtad múlik, hogy milyen a tűrőképességed. Ha úgy érzed bírni fogod, akkor menni fog!

Nagyobb korkülönbségnél megvan az előítélet, hogy féltékenység van, de ez nem igaz. Köztem és bátyám közt 9 év van, gyermekeim között 7 év, és nincs féltékenység, és nagyon jól eljátszanak, mint ahogy anno én is a bátyámmal.

Én nem akartam kis korkülönbséget, de nem azért mert ez rossz! Hanem azért, mert tudtam, hogy az én idegeim nem bírnák. :)

Biztos, hogy ügyes leszel, egy anyuka mindent meg tud oldani, ha kell!

2011. jún. 23. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Köztünk a tesómmal 16 hónap van. Sokat verekedtünk anno, de még többet játszottunk együtt. A mai napig imádjuk egymást, ahogy az össze többi tesómmal is. Köszönöm anya :)
2011. jún. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!