Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valakinek tapasztalata 15...

Van valakinek tapasztalata 15 hónap korkülönbséggel (kicsik ikrek lesznek)?

Figyelt kérdés

Kicsit kezdek ráparázni:) Direkt akartunk kicsi korkülönbséget, mivel az első nehezen jött össze úgy gondoltunk belekezdünk amint már lehet, amilyen korkülönbséget már túlélnénk ha megfoganna a második baba. És meg is fogant elsőre. Vagyis megfogantak:)

Hogyan oldottátok meg az altatást, törődést mindegyikkel? Vegyünk hármas babakocsit sétákra vagy felesleges? (kocsival szoktam inkább járkálni) Külön szobába legyenek? Meddig? Utána rakjam őket össze, hogy a kislányom ne legyen kirekesztve az ikerdologból? Összenőnek? Nem lesz ő mindig a harmadik? Egyébként a kicsik is lányok lesznek:D


2013. máj. 24. 12:50
 1/6 anonim ***** válasza:
nincs tapasztalatom, csak sok sikert szeretnék kívánni nektek! Nem semmi, csak ügyesen :)
2013. máj. 24. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Igyekszünk majd:)
2013. máj. 24. 13:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Tapasztalatom nekem sincs, csak max annyi amennyit a környezetemben látok. A kis korkülönbséges gyerekek (persze nincs köztük ikerpár) hamar összenőnek. Tudnak együtt játszani, így a kicsi kb 1-1,5 éves korától könnyebb az anyának. Lefoglalják egymást a gyerekek. Viszont az eleje baromi nehéz lehet, főleg ikrekkel. Sok kitartást és türelmet kívánok hozzá! :) Jó egészséget a gyerkőcöknek!

Azért a nagy családot irigylem (na természetesen csak pozitív értelemben!!) :)

2013. máj. 24. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Húha, gratulálok!

Legalább együtt felnőnek!

Nekem csak kettő van 19 hónap korkülönbséggel.

A kicsi 1 éves lesz, a nagy nemrég múlt 2 és fél éves.

Egy ideje könnyebb, imádják egymást, de még mindig vannak idegtépő pillanatok.

Én vettem tesókocsit, hasonló helyzetben tuti megvenném a hármasikrest, nem is lehetne másképp megoldani a kimozdulást...

Az elején mindenképp segítsen valaki, amíg nem lesz napirendetek, tehát kb. 3 hónapig, napi szinten elkelhet a segítség, az idegeidet kíméld, ha lehet!

A nappali altatásnál a kicsi épp séta közben aludt legtöbbször, 9 hónapos korától pedig már ugyanúgy csak délután egyszer alszik, mint a nagy.

Ez hamar beáll, a nagy hiába hangoskodik, a pici attól tud aludni, hisz a pocakban is hallotta már!

Én külön szobába raktam őket, hogy a nagy ne ébredjen fel a kicsire (a pici még mindig nem alussza át az éjszakát, velünk alszik).

A törődés velük: valamelyik mindig hátrányt szenved, de valamilyen szempontból ez előny is, hisz megszokja, hogy nem körülötte forog a világ, sokkal alkalmazkodóbb lesz. Természetesen a nagy viseli a legrosszabbul, hogy kitúrják a trónjáról.

Ahogy nőnek neked könnyebb lesz, mert az ikrek közötti különleges kapocs miatt ők tudnak egymással kommunikálni, már az anyaméhben is játszanak egymással (ez egy csoda!) így kinn is megértik egymást.

A nagyot kell majd segíteni, hogy nehogy kívülállónak érezze magát köztük!

A kicsiket is biztatni kell, hogy játszanak a nagyobb tesójukkal is, amint olyan korba érnek (az enyémek már egész korán körbe mászták a lakást, ez volt az első közös játékuk, a pici 7 hónapos volt akkor ).

Neked meg el kell fogadnod, hogy nem jut egyikre sem annyi időd, amennyit szeretnél, de ettől még jó anya vagy.

Mindennap szükségük van rá, hogy egyen-egyenként is játssz velük egy kicsit és akkor a féltékenység sem lesz súlyos!

Ha egyneműek, akkor jobban megértik egymást, de nálunk sincs gond, pedig itt egy lány egy fiú felállás van.

Nem feltétlenül kell egy szobába rakni őket később sem, ha nem szeretnéd, nem ettől fog "kirekesztődni" a nagy.

ja, még annyi, hogy egész korán meg kell őket szoktatni, hogy a játszótéren sem tudsz háromfelé szakadni, így mindig ott játszanak mindhárman, ahol tudsz rájuk figyelni.

Ez megy nehezen most nálunk is, mert a pici is már jár, a nagy meg állandóan fut, most a kicsire kell jobban figyelnem ott is sajnos, a nagy miatt pedig bűntudatom van, hogy nem tudok vele eleget homokozni stb, de ő azért már feltalálja magát és már másokkal is eljátszik.

Szóval nem egyszerű, de meg lehet oldani!

A legjobbakat kívánom és sok boldogságot a gyermekneveléshez!

Próbálj meg semmin sem idegeskedni, azon sem, ha épp szalad a lakás!

2013. máj. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Eloszor is gratulalok nektek! Legjobban anyukam tudna neked tapasztalatbol meselni, mivel neki ketszer szuletett kettes ikre, 18 honap korkulonbseggel. Szoval negyen vagyunk testverek, ketpeteju ikrek: harom lany es egy fiu..:) mi nagyon jol megvoltunk, anyukamnak volt egy nagy kocsija, a ket <kicsi< benne fekudt es a ket >nagy< pedig alltunk a kocsi szelen es ugy mentunk. Ngyon szep volt
2013. máj. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Szia! Már elég régi a kérdésed, de hátha olvasod még a választ. Nekem 18 hónapos volt a nagy, amikor megszülettek az ikrek. Egy fiú és egy lány. A nagyobbik fiú. Most már 10 hónaposak a kicsik. Az elején nekünk külön szobában volt a nagy, a kicsik együtt, de most már mind a hárman külön szobában vannak, mert össze-vissza ébresztgették egymást, így most valamivel nyugodtabb. Babakocsi nekünk úgy volt, hogy vettünk testvérfellépőt az ikerkocsira, és azon utazott a nagy, vagy néha ráültettem az ikerkocsi elejére és úgy mentünk. Most már ő jön lábbal hajtós motorral, és meg teperek utána a babakocsival. Szerintem hamar összenőnek majd, és nem lesz különbség. Az enyéim mindig együtt "játszanak". A nagy általában a vezéregyéniség, a két kicsi meg kúszik, mászik utána. Az altatás, etetés nekem nehéz még mindig. Nehezen tudom megoldani, hogy mindháromra egyformán figyeljek, s mióta másznak a kicsik is nagyon kell figyelnem, hogy mit csinálnak, mert a nagy ugye akaratlanul is bajt okozhat nekik. Múltkor adott nekik egy szem szőlőt a szájukba, persze csak jót akart, de majd kitört a frász, hogy megfulladnak. Szerencsére még időben észrevettem... Ha kérdésem van, írj nyugodtan akár priviben is. Remélem tudtam segíteni. Sok sikert, és kitartást!
2013. szept. 26. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!