Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki részesíti előnyben a...

Ki részesíti előnyben a kötődő nevelést?

Figyelt kérdés
Vannak itt anyukák akik így nevelik gyermeket?

2015. nov. 23. 22:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Próbálkozom vele. :) Próbálom a gyerekeimet a jellemükhöz, habitusukhoz simulóan nevelni. Ez nem mindig egyszerű vállalkozás és biztos hibázom is, de szerintem a gyereknevelés alapja, hogy ismerjük a gyerekünket. A kötődő nevelés nekem egy eszköz, hogy a gyerek igényeinek megfelelően hozzunk létre egy elvárás rendszert és ne "ridegtartásban". Nem tekintem szentírásnak, de merítek belőle.
2015. nov. 23. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Első gyerek,még picike, így én is inkább próbálkozom. Hordozom alkalmanként, de nem kizárólagosan, mostanában köztünk alszik mert rengeteget ébred, válasz kész is vagyok, de a nagyobb dolgok ezután jönnek. Ja és szopizik még szerencsére, 8,5 hónapos
2015. nov. 23. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a kotodo neveles az egyetlen, ami kello erzelmi biztonsagot nyujt a gyermeknek. Szoval igen, igy nevelem. Es ahogy elottem is irtak, biztos van, amit helyenkent elszurok, de ez a szandek vezerel abszolut. Mi a konkret kerdesed?
2015. nov. 24. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Én részben, valami középútfélén járok. Szoktam hordozni, de babakocsit is használunk, nagyjából attól függ, hová megyünk, illetve ha alvásidőre esik, akkor babakocsi, mert abban nagyokat tud aludni, kendőben max. háromnegyed órát. Sosem hagyom sírni, mindig azonnal ott vagyok, ha kellek neki. Igény szerint szoptatom, mondjuk ez nálunk nem egyenlő az állandó cicin lógással, nem is olyan típus a lányom sem, de ha éhes, kap enni, ha megnyugodni kell cici, akkor is megkapja. Most például náthás, nyűgös, többet kéri, megkapja természetesen, neki az megnyugtató. Viszont mi nem alszunk együtt, mert nem tudunk. Ha ott vagyok mellette, nem alszik, nagyon rám koncentrál, ráadásul így cicivel akar aludni, ami nekem lehetetlenné teszi az alvást. Próbálkoztunk egy szobában, külön kisággyal, egy hónapos koráig működött, utána már az sem, mert ő este 7 után már alszik, viszont ezerszer megébredt ránk, zavartuk őt. Akkor áttettük a szobájába, azóta nagyon nyugodtan alszik és rendesen tud pihenni. Ő eléggé olyan fajta, akinek nyugalom kell az alváshoz. Elfogadtam, hogy ő ilyen, inkább aludjon külön, minthogy én erőltessem az együttalvást a kötődés miatt, aztán se ő, se én nem pihenünk.
2015. nov. 24. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!