Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Eldobható pelenkára lehet...

Eldobható pelenkára lehet adni mosható pelushoz való vízzáró külsőt, hogy csökkentse a szivárgást pl. éjjel?

Figyelt kérdés

2015. nov. 24. 17:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Ha azt akarod, h két műanyag réteg alatt pálljon a babád feneke, akkor lehet. Technikailag mindent lehet.
2015. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ilyen alapon a textilpelus nem pállik a vízzáró külső alatt?
2015. nov. 24. 18:58
 3/9 anonim ***** válasza:
ha az neylon, akkor de
2015. nov. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
És mi lenne, ha kipróbálnál egy másik pelenka márkát, és olyat használnl, ami kibír egy éjszakát?
2015. nov. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Igen is az hasonlót akartam írni, mint az utolsó. Mi is úgy szoktuk, hogy éjszakára eggyel nagyobb pelust teszünk rá, így biztos kibírja reggelig. Vagy ha tényleg ilyen rossz pelust használsz inkább válts. Annak nem sok értelme van, hogy veszel eldobható pelust, meg még ráadod a moshatót is.
2015. nov. 24. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 LadyLoss ***** válasza:
100%

Hogy a konkrét kérdésedre is kapj választ: természetesen tehetsz mosható külsőt az eldobható fölé, de mivel plusz nedvszívó részt nem teszel bele így ugyanúgy ki fog szivárogni a pisi a mosható külsőn keresztül is. Esetleg ha teszel még egy félbevágott tetrát (hogy ne legyen túl vastag a csomag a popón) a külsőbe és úgy rá az eldobhatóra, már lehet hogy segítene valamit.

Vagy a másik, hogy kipróbálsz más tipusú eldobhatót, vagy teljesen moshatóba csomagolod éjszakára.

2015. nov. 25. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
En azt ajanlom, hogy inkabb probald ki a moshato pelenkat egyedul. Mert szivargas ellen nagyon jo. Sokkal jobb mint az eldobhato. Es nem nem huanyag, mint az eldobhato. Legatereszto anyagbol van. Es abba ejszakara tudsz rakni plussz nedvszivo betetet, igy meg az is segit. A meretet is sokkal jobban be tudod allitani a patentokkal.
2015. nov. 25. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Hát akkor mire való az eldobható,ha szivárog?Azért kérdezem,mert nagymama korú vagyok,de érdekel.
2015. nov. 25. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

amennyire én észrevettem, az eldobható pelenkákban olyan speciális anyag van, ami, ha nedvességgel érintkezik (inkább a pisire gondoljunk, mint a kakira), akkor zselévé válik, ami (a pelenka méretéből adódó korláton belül) nem nedves érzetű a bőrnek.

ezért "jó": mert a gyerek nem érzi, hogy megint pisilt, mert száraz marad a feneke. (más szempont alapján azért rossz, mert nehezebben szokik le róla - ez már más téma)


a konkrét kérdés esetében szerintem is inkább méretezési probléma áll fönn (bocs a megfogalmazásért :) ): próbáld ki egy nagyobb pelenkával, az több pisit képes tárolni, mielőtt megtelik (nálunk is telt meg már néhányszor eldobható pelenka: ilyenkor mindenhonnan szivárog a matéria)

2015. nov. 27. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!