Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hetes a kislányom. Tápszeres...

2 hetes a kislányom. Tápszeres. Normális, ha 60-90 között eszik egy etetésnél? A fejforma miatt hogyan fektessük a babát, hogy jól formálódjon a buksija?

Figyelt kérdés

most 3680 a kis súlya. Vizet nem kap,mert néha sikerül napi 20ml anyatejet kapnia,azt mondták hogy az így teljesen jó, de ha nem is kapna csak tápszert akkor se kellene itatni csak ha igényli.


Itthon általában hason vagy hanyatt fekszik,oldalt nem mert azt mondták hogy a csípője miatt nem tesz neki jót. Ti mit mondtok?


Köszönjük



2015. nov. 26. 12:33
 1/9 anonim ***** válasza:

Attól függ hányszor eszik ha napi 8 akkor 70 körül kéne, ha napi 6 akkor a 90 is teljesen rendben van.

testsúly kilóban * 150 osztva az étkezések számával.


Mindig másik oldalán, legalábbis az én 4 hónaposom feje sehol nem laposabb mert hol egyik hol másik oldalán alszik, ritkán de szokott hason illetve háton is aludni, de bevallom az oldalán altatást jobban szeretem, nincs baj a csípőjével.

Ha ébren van akkor viszont hagyom hogy úgy legyen ahogy szeretne ha a rácsvédőjének magyaráz nyilván az oldalán van ha a játékhíd érdekli akkor háton, de rendszeresen rakom hasra is.

Két hetesen, leginkább csak evett aludt nézelődött tehát olyankor még nem volt sűrűn a hasán.

2015. nov. 26. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Annyi tápszert adj neki, amennyit megeszik, de semmi esetre se eröltesd, ne akarj többet megetetni vele, mint amennyit szeretne.


A fejformához meg: az hülyeég, hoyg így-úgy kell fektetni, mert a babák csontozata még aránylag lágy és legkésöbb amikor nem egész nap fekszik a feje "visszaalakul" az örökölt formájába. (Kivéve, ha direkt deformálják, ahogy néhány ultúrában szokásos volt.)

2015. nov. 26. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Az enyém is ennyit evett és ő is 3700 gramm körüli volt 2 hetesen. A vizet nem issza, teát még annyira se. Van baba aki igényli de azt mondják a tápszer is elég folyadéknak is de minden baba más.

Az enyém hasfájós volt és rászokott a hason alvásra, van légzésfigyelőnk, nélküle nem merném hason altatni. Háton sem mertem altatni sose mert bukós. Én az oldalán altattam az első 2 hétben mert eleinte a hasán utált aludni majd a pocakja miatt megszerette. Tényleg nem jó a csípőjének de mindennek van hátránya, háton bukás, hason meg bölcsőhalál valahogy pedig kell aludniuk.

2015. nov. 26. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A kisebbik fiam most 90ml-t bevert 2 hetesen már, de ki s bukta és nagyon idegesített, hogy minden visszajön szinte. Az orvos azt mondta, hogy akkor is sok a 90ml, ha megeszi és a súlyához is annyi kellene napi X evésre. (nagy baba nagyon). Neki az jött be, hogy 60ml-t evett és 1,5-2 óránként éhes volt. Kb. 1,5-2 hónapos korára tök jól beállt neki a 2,5-3 óránként 120ml és éjjel egyáltalán nme eszik már, napi 8-9 evés van így napközben. Az elejéhez képest végülis magának szbályozta be. Vizet én sem adok külön, de a tízórai és uzsonna idejű evésnél 10ml-rel több vízzel csinálom a 120ml-es adagot.


Mind a két fiunkat hason altatom az elejétől, úgy tudnak csak nyugisan aludni.

2015. nov. 26. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mindkét gyerekem tápszeres volt. CSak tápszert kaptak, plusz egy idő után néha kamillateát, mert nehezen ment a kakilás.

Eleinte oldalt altattam őket, hol egyik, hol másik oldalon, aztán hason aludtak mindeketten, mert így tudtak nyugodtan aludni. Plusz ugye egy idő után már forognak, legalábbis oldalról hasra gördülnek akármennyire is kitámasztja őket vki.

A fejük szép, formás, erre nem figyeltem soha.

2015. nov. 26. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Persze, annyit adj neki enni, amennyit kér. A mi gyerekorvosunk, mondta, hogy sokat eszik, és ne adjak csak 70-et. (ez a számadat jött ki testsúly alapján). Szegénykém meg ordított az éhségtől. Rápótoltam, és csuda mód semmi baja nem lett attól, hogy az előírtnál megevett 10-20 millivel többet. :) Ha hason alszik, időnként fordítsd át a kis fejét, illetve fordítsd hátára is. Ne mindig csak az egyik oldalon legyen.
2015. nov. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Koszonom a válaszokat :)

A lánykam átforditja a fejét ha neki.már nem jo,de azért odafigyelek. Már nem megy az oldalt kitámasztás mert forog. Rendre keresztbe találjuk meg a kiságyban. Van babysense 5 légzésfigyelonk ezért nem aggódom,de csak nap közben altatjuk hason.


Lehet buta kérdés de az etetések kozotti idok a végétől számított 3 óra vagy a kezdetektől? Van amikor tolódik,mikor milyen kedve van a gyereknek. A szeklete rendben van de En higitani nem merem az adagot,nehogy baj legyen.


Első Baba :)

2015. nov. 26. 18:45
 8/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg a tejed siman beindulhat, ha keves van. En mar pl egyszer abbahagytam a szoptatast 4 napra 10 honaposan aztan megis egyik nap annyira akarta hogy adtam neki es ujbol elindult. csak tedd mellre minnel gyakrabban. Bocsanat az offert mert nem ezt kerdezted, csak eszembe jutott. nyugdtan fektetheted oldalt, tamaszd ki a kis hatat egy osszecsavart pici torolkozovel. Nekem anyosom a vezetoje az egyik koraszulott bebi intenzivnek, szoval o mar csak tudja. a feje miatt pedig neha erre neha arra az oldalra fektesd. meg haton is lehet es hason is. Ahogy szeret.
2016. jan. 21. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja es a dm es tejserkento tea nalam iszonyatosan jol bevallt. Kb 2 liter vizet forraltam abba tettem 2 v 3 filtert es napkozben megittam. plusz 1 liter vizet minimum.
2016. jan. 21. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!