Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes kisfiamnak fehér...

3 hetes kisfiamnak fehér lepedékes a nyelve, csak anyatejet kap. Mivel lehet kitorolni a kis száját?

Figyelt kérdés
2008. szept. 13. 18:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem biztos, hogy szájpenész. Az én gyerekeimnek is fehér volt a nyelvük, de csak a tejtől. De ha szájpenész, akkor borax glicerynnel lehet kitörölni.
2008. szept. 13. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
69%
Ha csak anyatejet kap, és a mellbimbódon semmi elváltozást nem tapasztalsz, és a kicsinek csak a nyelve fehér akkor az a tejtől van, azzal igazából nem kell semmit sem csinálni. A szájpenész nemcsak a nyelven jelenik meg hanem az íny is fehér lepedékes, és a baba esetleg nem is szopik rendesen a szájpenész miatt. A szájpenészt borax glicerinnel kell kezelni ( ujjra csavarni egy kis gézt, beitatni a boraxxal és határozott mozdulattal kitörölgetni a baba száját. Akkor a legalkalmasabb mikor éppen sír mert akkor hatásosabb a törlés ) És kezelni kell boraxxal a melleket is, minden szopikor.
2008. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak is lepedékes a nyelve az anyatejtől. Kérdeztem is a védőnőt, hogyan tudnám letörölni, de ő azt mondta, azt nem kell bántani. Én amikor ásít benézek a szájába és így ellenőrzöm rendben van-e minden.

Annak idején a lányomnál törölgettem és lehet, hogy azért kapta el a szájpenészt.

2008. szept. 14. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!