Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Konakiont (K vitamin) meddig...

Konakiont (K vitamin) meddig kell szedni?

Figyelt kérdés
Már 8 hónapos a babám, de nagyon keveset eszik, 90%-ban anyatejes. A védőnőt kérdeztem, húzta a száját, de azt mondta kell szedni. Olvastam már olyat, hogy valahol 1 éves korig, máshol fél éves korig, máshol addig szedetik a babával amíg el nem fogy a doboz, a sokadik helyen meg addig amíg nagyrészben anyatejes. Melyik a jó? Még 9 hónaposan is adjak neki?
2015. nov. 27. 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:

addig kell adni ameddig anyatejet kap, nem?

itt egyébként már a 4. honaptol, ahogy megkezdtuk a hozzátáplálást nem kellett adni a gyerekeknek.

2015. nov. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nekem addig kellett adnom a gyerekeknek, amíg kizárólagosan anyatejet kaptak. Mikor már ki volt váltva egy étkezés, akkor nem. Ez általában nagyjából egybeesik az amíg el nem fogy a doboz-zal meg a féléves korral.
2015. nov. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én egyetlen egy K vitaminos ampullát adtam oda a gyerekemnek az egész dobozból. A D vitamin cseppekből egy üveggel használtunk, aztán nem, pedig elvileg a nagykönyvben ezt is 1 éves korig kellene adni.
2015. nov. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekünk úgy mondták, hogy anyatejesnél max. a hozzátáplálás kezdetéig.

Ha pótlást kap, akkor addig, míg a tápszer több nem lesz, mint az anyatej.

A négy hónaposom a negyedik havit már nem fogja megkapni, mert most lett több a tápszer az étrendjében.

2015. nov. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

2-es, nekunk azt mondták 3 éves korig egy cseppet kell adni a d-vitaminbol.

(kérdezo, olyat még nem is hallottam, hogy valaki egy évig adta volna a k-vitamint)

2015. nov. 28. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondták, hogy addig adjam amíg el nem fogy a doboz. Így is lett, pedig anyatejes a babám.
2015. nov. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

"Ahány ház, annyi szokás" Ezek szerint nektek is különbözőt mondtak. Mindegy, kapja addig, amíg a gyerekorvos mondja.

Köszönöm a válaszokat!

2015. nov. 28. 20:26
 8/10 anonim ***** válasza:
nagyjábol azért az megegyezik, hogy hozzátáplálás kezdetéig kell adni (kb. 4-5 honapos korig) egyébként, hogyhogy 8 honapos 90%-ban még anyatejet kap?
2015. nov. 29. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Van hogy ki sem nyitja a száját, ha sikerül rávennem és betuszkolom a szájába, sokszor kiköpi. Ha nem éhes, nyilván nem fogadja el. Ha éhes, akkor meg sír a ciciért és nem marad meg az etetőszékben. Volt már időszak, amikor jobban evett, de most megint "lázad".
2015. nov. 29. 13:31
 10/10 anonim ***** válasza:
na majd csak rákap az evésre :)
2015. nov. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!