Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Törvényszerű hogy beteg lesz?...

Törvényszerű hogy beteg lesz? 1 hónapos babámnak úgy látom, hogy kicsit szutyis az orra belül. Ez biztos hgy valami nátha lesz? Szemecskéje is olyan fényes, és elég sokat tüsszent.

Figyelt kérdés
Láza nincsen, és ma egész sokat csavarogtunk. Félek hogy megfázott.
2008. szept. 13. 20:46
 1/3 anonim ***** válasza:
A kisfiam másfél hónapos volt, mikor náthás lett, semmi más tunet nem volt.Szegénykének elég rossz volt, vagy 10 napig eltartott. de segített, hogy fiziolog oldattal torolgettem neki, ill. orrszívó-porszívóztam. Az orvos azt mondta, ebben a korban ez lehet normális, ugyanis így tisztulnak ki a légutak, szóval nem feltétlen megfázás. Ha tényleg nem lázas, vagy nagyon nyugos, akkor errol lehet szó. Ha nem tudja jol feltusszogni, érdemes a váladékot leszívni, nehogy véletlenul a fulére menjen és begyulladjon.
2008. szept. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm. És azt honnan tudom, hogy feltüsszögte-e rendesen? Még egyébként nem folyik neki , csak olyan nagyon fényes, picit nedves neki.
2008. szept. 13. 21:23
 3/3 anonim ***** válasza:
A babáknál a tusszentés természetes "tisztító" reakció, mivel ok nem tudják kifújni az orrukat. Ha nem elegendo, akkor hallod, hogy szurcsog, nehezen lélegzik. Ja, ez a "tisztító nátha", amit a dokim említett, ez színtelen, vízszeru. Ha a váladék zold, az baktériumos, meg kell mutani orvosnak. Ha használnál cseppeket az orrdugulásra, szunet nélkul 1 hétnél tovább nem ajánlott, mert ahelyett hogy segítene, elmélyítheti a dugulást. Minden jót, remélem, picit segítettem:)
2008. szept. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!