Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha egy kutyának nincs törzskön...

Ha egy kutyának nincs törzskönyve, akkor törvényszerű, hogy egészségtelen, beteg az állat? Itt néhányan így fogják fel.

Figyelt kérdés

Borzasztóan felidegesít, hogy a legtöbb ilyen témájú kérdésben-válaszban azt olvasom, hogy " törzskönyv nélkül ne vegyél kutyát, mert az nem fajtatiszta, meg lehet nem egészséges, és az orvosi ellátása nagyon sokba fog ám kerülni neked úgyhogy ha nem tudod megvenni a több százezres tenyésztői kutyát akkor neked nem való állat!" körülbelül..

azért nem minden szaporítótól való kutya ilyen..


2009. nov. 15. 16:41
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
70%

Törzskönyvezett kutya is lehet szaporítótól(a MEOE nekik ugyanolyan törzskönyvet ad ki,mint a tenyésztőknek)és mestertenyésztőnél is fordult elő pl.egy alomban 3 vesbeteg kutya,a legtovább egy szuka élt,2 évesen kellett elaltatni.

A tk nem garancia az egészséges kutyára.

2009. nov. 15. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
66%
Erre már én is rácsodálkoztam,ezek az emebrek azt irják ne evgyél törzskönyv nélkül kutyát emrt ideggyenge,diszpláziás,epilepsziás stb. Meg amugyis menhelyről hozzál kutyát (nekem nem ezzel van a gondom,menhelyi kutyáim vannak) ,és őszintén azok mikor láttak törzskönyvet? A legtöbb keverék,de a fajtatisztákat sem törzskönyvvel együtt b@szták az utcára (ha volt nekik egyáltalán.)
2009. nov. 15. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 anonim ***** válasza:
36%
Kedves kérdező. Engem is idegesítenek az olyan kérdések, hozzászólások, ahol a törzskönyv nélküli kutyákat selejtnek minősítik, miközben lehet annyira tökéletes, mint egy hivatalos tenyésztőtől vásárolt eb. Sokan szeretnék azt elérni, hogy csak tk-s kutyákat lehessen kapni, így az is csak a tehetősebbek hobbija legyen. Ne legyen már a kutya is luxuscikk!!! A kék szemű emberek is selejtek, mert a kék szem egy genetikai hiba miatt van. Még is szaporodnak a kék szeműek és létrehoznak további "selejt" embert. Őket még sem minősítik.
2009. nov. 15. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 anonim ***** válasza:
51%

Fogyelj amit lehet ki kell küszöbölni, veszettség ellen is beoltatod a kutyád pedig lehet hogy nélküle is meglenne, de úgy nagyobb biztonság. És ezerszer nagyobb az esélye hogy beteg kutyát veszek a tudatlan szaporítóktól (nem elég a kutyát szeretni ha közben nem tudod mire van szüksége, nem eteted, neveled jól, nem jó párt keresel neki, elleted akkor is ha valami baja van) mint a tenyésztőtől. Te kísérletezgess csak, mert te olyan jó vagy hogy utálod a sok sznob, barom embert, én nem támogatom, hogy még több kutyát gyártsanak ellenőrzés nélkül, lerontsák az állományt, és a fele menhelyen kössön ki mert nem felet meg az elvárásoknak, vagy csak azért mert a " gazdija lesz mindnek" csak egy álom, ezért csinál a tenyésztő szerződést. Lehet hogy nem fog meghalni valami betegségben egy héttel elhozatal után a kiskutya, de mindneképpen lesz valami baja. Hiszen ki nézte, hogy az anyja egészséges-e (és nem úgy hogy hát látszik hogy semmi baja), ki nézte, hogy az apja hozzáillik-e az anyjához? Sok betegséget el lehet hordozni 16 éven keresztül. Ha többet nem de legalább annyit árt, hogy rontja az állományt, csak sajnos az olyan felelőtlen emberek mint te, nem képesek ennyire előre gondoplkodni. Ha már nem, legalább valamelyik kölyke, rokona szaporítónál, állatkínzónál köt ki, mert ugye nincs szerződése, akármelyik f*sz hozzájuthat. De az olyan felelőtlen emberek csak addig képesek gondolkozni, hogy "sikerült elpasszolni az összes kölyköt, gazda vagyok".

És akármennyire fáj, igenis egy minimum altt ne legyen kutyád. Ha csak moslékkal tudja valaki etetni akkor inkább ne legyen neki. A felelősségbe az is beletartozik, hogy lemondasz valamiről ha épp úgy látod hogy nem vagy képes ellátni.

Amúgy meg hozzál menhelyről, ha nincs 100ezer ft-od. Vagy lehet hogy te vagy a sznob mégiscsak mert nem tudsz lemondani valami menő fajtáról pénzhiány miatt? És akkor mi vagyunk a rosszak mert meg tudjuk venni?

2009. nov. 15. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
100%
Az a kutya, amelyiknek nincs törzskönyve, az keveréknek számít, mert hiába állítják az a tenyésztői(vagyis szaporítói), hogy fajtatiszta, ha ezt nem bizonyítja semmi. Tényleg nem törvényszerű, hogy beteg, rossz idegrendszerű lesz a szaporítótól vett kutya, de jóval több esély van erre, mintha tenyésztőtől vennéd a kutyát. A tenyésztők szűretik a kutyáikat mindenféle örökletes betegségre mielőtt tenyésztésbe vonnák őket, ha valamelyik betegségre nem teljesen mentes a kutya, akkor nem tenyésztik. A szaporítók pedig összeraknak két pl diszplázia hordozó kutyát és az egész alom élete végéig szenvedhet a csípőrendellenességtől. Persze mondom, nem törvényszerű, hogy valamilyen örökletes betegsége lesz a kutyádnak, de ez csak a szerencsén múlik, az, hogy a szüleik ránézésre makk egészségesek, attól az még nem olyan biztos. Azt sem mondom, hogy a jó tenyésztőnél nem fordulhat elő enyhe diszpláziával vagy más betegséggel rendelkező egyed, de a szűrések eredményeként erre sokkal kevesebb az esély.
2009. nov. 15. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
90%
Igen csak az baj, hogyha szaporítótól vesztek akkor növelitek a keresletét és sosem fogja abbahagyni, a menhelyi kutyák viszont már megvannak. Ők tény, hogy segíteni kell rajtuk. De a szaporítós kutyákat azok hívják életre akik meg akarják venni. Ha senkinek nem kellenének akkor nem is lennének. És önzők vagytok hogy nektek ez így megfelel, "had szenvedjen egy csomó kutya, nekünk lehetőségünk legyen megvenni olcsón" Ha "jó" szaporítókat felszámolják akkor azokat is akik kínázzák az állatokat. Szerintem ennyit megér. Teljesen úgysem lehet soha, de ti csak szóba sajnáljátok az állatokat.
2009. nov. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:
100%
Ja én is kékszemű vagyok és nem szándékozom szaporodni. Tudod az a különbség egy normálsi ember és egy állat között, hogy az ember tudja magát szabályozni. Az állat viszont tezsi amit az ösztönei diktálnak. Nem érdekli hogy nem tudja felnevelni a kölkyeit, annyiszor párzik ahányszor csak lehetősége van rá. Ami működik is a természetben ahol fenn kell tartani a fajt, ahol a 10-ből egy kölyök marad életben, de ez már nem a természet. Itt a legbetegebb kiskutyát is megmenti az orvos. Ha már bekleavatkoztunk akkor vállaljunk felelősséget azért is hogy ne legyen tele minden otthontalan kutyákkal, mert olyanokkal hogy betegek. Bár lehet hogy téged az ösztöneid irányítanak, hogy az állatot az emberhez hasolnítod. :D
2009. nov. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
57%
3. hozzászóló vagyok. Nekem van egy törzskönyves és egy törzskönyv nélküli bullterrierem. Érdekes, hogy a törzskönyvesem beteg és eddig több száz ezret költöttem a gyógyíttatására, mert szárnyasallergiás, de még valamire is, csak azt még nem sikerült kideríteni. A fél kutyán nincs szőr és kb 2 hónappal ezelőtt a testét még gennyes pattanások borították A törzskönyv nélküli kutyámnak semmi baja. Hiába van szerződésem, visszavinni, reklamálni nem fogok, mert a kutyától megválni semmi féle képpen nem tudnék. Szegényke így is szenved elég sokat.
2009. nov. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:
100%

A törzskönyvesnél kisebb az esélye sok betegség meglétének, mivel nem beltenyésztett, szűrt, tenyészszemlés kutyákról van szó.

A szaporítótól vett kutyánál ezek a biztosítékok nincsenek meg.

Azon kívül a tenyésztő egészségügyi garanciával adja a kutyát, tehát, ha mégis van valami gond, akkor is jótáll érte.


Nekem törzskönyves kutyáim vannak és nem betegek. Van menhelyi keverék is, az sem beteg.


Egyszerűen arról van szó, hogy a törzskönyves, tenyésztőtől vásárolt kutyánál van előszűrés és van garanciád. Ennek ára is van.

2009. nov. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
87%

Kedves bullterrieres válaszoló!

Ahonnan törzskönyves kutyádat veted, az sem tenyésztő volt, hanem ugyanolyan szaporító, mint a másik. Nem attól lesz valaki tenyésztő, hogy törzskönyvezteti a kutyáit, ez csak az egyik alapfeltétel. Az már csak a te bajod, hogy nem ellenőrizted a szülőket, nem kérted el a szűrési papírjaikat, nem nézted meg a kicsik tartási körülményeit, nem néztél utána az előző almoknak.

2009. nov. 15. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!