Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Semmilyen mozgást nem szabad...

Semmilyen mozgást nem szabad erőltetni, de ezt azért mégis? Hogy is van ez?

Figyelt kérdés
Mindenhol olvasom, hogy nem szabad ültetni, járássegítőt, bébikompot használni, próbáltatni lépegetni, mert fejlődjön a saját tempójában (bár nekem régi babanevelési könyvem van itthon, itt még azt írják, hogy csináljuk). Ezzel nincs is gondom, én is úgy gondolom, hogy magától majd rájön a dolgokra, nem szabad erőltetni, nem is csináltam, mindent magától kezdett el. De fél éves korában beutalót kaptunk gyógytornára, mert még csak próbálkozott a megfordulással, de teljesen nem tudott magától. Mi el is mentünk, 2 hétre rá magától otthon elkezdett megfordulni. Minket azért tovább járattak, mert akkor már várjuk meg a mászást, mert szerintük azt is kellett volna, ha már megfordult. Végül 4 hónapot jártunk, csak nem akart mászni, csak kúszni, minden módon ellenállt, akárhogy próbálták erőltetni neki. Végül a gyógytornászunk is belefáradt, hogy nem jutunk a mászással előrébb, így azt mondta hagyjuk abba, magától majd csak elkezdni. Miután abbahagytuk, 1 hétre rá elkezdett mászni, azóta is így közlekedik. Én örülök neki, bár magától is elkezdett volna és akkor a sok nyüsszögést és sírást megspóroltuk volna, de jártunk rendesen, nem bánom. Csak nem értem ezt az ellentmondást. Akkor hagyjuk a gyereknek, hogy a saját ütemében fejlődjön vagy inkább erőltetjük, hogy mindent hónapra pontosan csináljon, ami a nagy könyvben meg van írva. Egyébként hamarosan 11 hónapos és már áll kapaszkodva és megy.
2015. dec. 4. 12:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Fiam 14 hónapos. 10 hónaposan még nem ült, kúszott csak-azt is féloldalasan. Éreztem hogy nincs minden rendben, de a védőnő, doktornő azt mondták, hogy ne aggódjak. Magamtól elkezdtem kutakodni, kerestem speciális tornát. Végül is konduktív tornát választottam. Nem vált be. A kúszás helyességét próbálták erőltetni, pedig már másznia kellett volna. 11 hónapos volt a fiam ekkor, és az utcán találkoztam a doktornővel. Ott már sírva kérdeztem, h fog valaha ülni a fiam? Na ott érezte h gáz van. Na a lényeg az, hogy azt mondta hogy ültessem a fiam. Muszáj erőltetni. Tényleg tilos egyébként, de bizonyos kor után már muszáj. Konduktor is ezt erősítette meg. Ma már egyébként Dévényre járunk.
2015. dec. 4. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ha egy bizonyos határidőig nem csinálja a kívánt mozgást, akkor bele KELL avatkozni, azaz tornásztatni. Többféle gyógytorna van, ez kvázi erről szól.


Amiről te beszélsz, az az, hogy egészséges ütemben fejlődő gyereket nem szabad a szülő türelmetlensége miatt siettetni. Pl. járni másfél éves korig kell. Addig felesleges piszkálni, járatni, de ha addig sem jár, akkor az orvos, gyógytornász megpróbálja stimulálni az idegpályákat, izmokat.

2015. dec. 4. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Korán mentetek szerintem. Kicsit túl van ez is aggódva már, normálisabb védőnők kivárnak. A mi példánkat nem írom, le, de annyit azért mégis, hogy gyógytorna előtt neurológiára kértem beutalót és ott meg már az ajtóban szólt a doki, hogy tuti biztos, hogy semmi baja nincs a gyereknek, de megnézi és le is írja. Le is írta, magától be is indult minden, van ami később és van, ami sokkal előbb is, mint másoknál.
2015. dec. 4. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem is korán mentetek!

Lányom nem mászott, csak miután ülni tudott. Addig kúszott.

11 hónaposan kapaszkodva megy, ez teljesen normális! Semmi baj nincs ezzel a gyerekkel!!!!!!!!!!!

Meg az ültetés, járatás, bébikomp meg hasonlóak tényleg nem javasoltak.

hagyjátok bontakozni szegényt a saját tempójában.

(Egyik barátnőm fia 10 hós kora után ült fel, aztán kb 1 éves korában már ment. Mindegyik gyerek más)

2015. dec. 4. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!