Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy hetes a babánk és én úgy...

Egy hetes a babánk és én úgy érzem nem sírós egyáltalán. A szomszéd mégis ki van akadva. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Fürdéskor sír 10 percig meg peluscserekor, de akkor nem mindig. Összességében kb. 3-4× 5-10perc. Ez tényleg tolerálhatatlan? Éjjel nem sír, szopi előtt pici hangot ad, mert éhes, de szerintem az nem hallatszik át. Egyszer kelünk éjjel. Panel. Falszomszéd. De amúgy is mit gondol, ha veri a falat (nem kicsit!) akkor az egy hetes baba elhallgat? Olyan agresszív férfi, egyedül él. Mit tegyek?
2015. nov. 29. 16:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Mond neki, hogy költözzön tanyára. Próbálj vele beszélni, vagy fordulj a közös képviselőhöz.
2015. nov. 29. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

Szólj a párodnak, tegye helyre! Nehogy már egy baba miatt cirkuszoljon.


Esetleg vedd fel a baba sírását, végtelenítsd és mikor elmentek sétálni játszd le full hangerőn. Vagy vidd át őt egy másik szobába, esetleg oda ahol látja a kicsit. Majd elgondolkozik, hogy akkor ki is aki sír...


Sajnálom, hogy ekkora gyökér szomszédod van.


Ne foglalkozz vele. Csak a babára figyelj.

2015. nov. 29. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
60%

Jelentsd fel amiért veri a falat. Az sokkal komolyabb csendháborítás mint egy kisbaba sírása.


Mit gondol majd a rendőrség egy kisbaba miatt fog kijönni mert sír?? Hahhhaaaa :)

De ha ő veri agresszívan a falat az már tudatos és célzott garázdaság.

2015. nov. 29. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Próbáljon vele beszélni a párod, ha nem megy, jelentsétek ti fel. A rendőrség őt nem fogja komolyan venni, sőt, ha majd rászokik arra, hogy rendőrt hív rátok, kimennek ugyan ellenőrizni a "csendháborítást", de ellene indítanak eljárást valótlan bejelentésért.
2015. nov. 29. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
52%
Nincs igaza, ne hagyd ennyiben. Kérj jogi segítséget, közös képviselő, jegyző, stb.
2015. nov. 29. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
87%

Kérj birtokvédelmet a jegyzőtől. Akkor eleve a kérelmező igazát vélelmezik és a másik félnek kell igazolnia az ellenkezőjét.

Ha ezek után ismét felmerül valami, kihívod a rendőrséget és tá-dám, pénzbírságot kap. Utána lehet, hogy meggondolja a falverést.

2015. nov. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
58%
Ráadásképp megsúgom, kb. fél éves korától már nem az a tipikus újszülöttes "nyekergő" hangja lesz, hanem sokkal erősebbé válik a sírása és ahogy nő, egyre több alkalom lesz rá (pl. dackorszak stb).
2015. nov. 29. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Hát igen. Hol van még a fogzás,betegségek esetleg orrszi-porszi este stb.
2015. nov. 29. 20:18
 9/11 anonim ***** válasza:

Én azt tenném, hogy kiírnám a lépcsőházban, hogy "Kedves szomszéd, elnézést kérünk az újszülött babánk sírásáért. Tudjuk, hogy Önnek nagyon megterhelő egy pici babát hallgatni, és azért veri a falat éjjelente. Ígérjük, hogy 6-10 éven belül megoldódik a probléma. Aláírás: lakás száma"

Ezzel nyilvánosan megalázod, és a többi lakó is lenézi majd. Kínos lesz neki.

2015. nov. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ne foglalkozz vele. Nem tudsz mást csinálni. Hadd verje a falat, majd megunja, ha megfájdul a keze. Más hatása úgysincs. Ha ilyen hülye, úgy kell neki.


Nem vagyok annak híve, hogy aki kisbabás lakó, az ne legyen tekintettel senkire, de basszus, egy kisbaba nem tud máshogy kommunikálni, csak sírással, és ahol baba születik, az ezzel jár, ott sírás van. És még örülhet a kedves szomszéd, hogy csak ennyit sír a babád (nem akarlak riogatni, de ez még bőven változhat). Aki ezt nem tudja elviselni, az tényleg költözzön tanyára, vagy az erdő közepére, vagy bárhová, ahol nincsenek szomszédai, de bizony a panelben ilyen az élet.

Szóval szerintem összesen annyit tehetsz, hogy megtanulod ignorálni, és nem húzod fel magad rajta, hogy veri a falat. Elég, ha a szomszéd ideges, te ne legyél az, főleg ne egy ilyen idióta miatt.

2015. nov. 29. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!