Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El sem mozdulhatok mellőle....

El sem mozdulhatok mellőle. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Azt hiszem elkezdődött nálunk a szeparációs szorongás. Lánykám két napja egyfolytában sír, ha elmozdulok mellőle. Ezt így nem lehet bírni. Csak akkor haladok itthon valamit ha alszik. Már hagytam sírni is egy picit, de nem akarja egyáltalán abba hagyni. De amint meglát vigyorog. Szóval tuti nincsen más baja.Nincs erre valami praktika? Mindíg mondom neki hová megyek és hogy mindjárt jövök. Játékot is adok neki hogy lefoglalja magát. De ahogy kilépek a szobából sír. Akkor sincs el ha kiviszem magammal a konyhába. Konkrétan akkor jó minden ha közvetlen van vele valaki. De amúgy mindegy ki csak ne legyen egyedül.
2010. márc. 22. 15:32
 1/2 anonim ***** válasza:
Én mindig úgy csinálom, hogy ha ilyen igénye van, akkor rangsorolom a feladatokat és csak a legfontosabbakat csinálom meg, azt is akkor, ha alszik vagy van valaki aki el van vele addig. Nem írtad, hogy mennyi idős a gyereked. Ha még picike, akkor jó megoldás a kenguru. Rajtad van, megnyugszik, de Te is tudod csinálni a dolgodat. Bár én ehhez nem szoktatnám hozzá. Én inkább mellette maradok, játszok vele, mert ez kell a fejlődéséhez. Minden más ráér, ő nem, mert neki most kellek. Iszonyat sírós, nehezen kezelhető csecsemő volt, most 20 hónapos és nagyon kiegyensúlyozott, önálló személyiség. Nem az a szoknyám mellett ülő fajta, pedig a szüleim mindig ezzel riogattak. Sokak szerint a babákat sírni kell hagyni, nem szabad babusgatni, meg kell tanítani egyedül aludni, stb... Én sosem hagytam sírni, nem edzettem hozzá az alváshoz, minden ment magától. Nekem az a véleményem, hogy egy pici baba sosem sír kedvtelésből, annak oka van.
2010. márc. 22. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Kislányom most lesz 6 hónapos.

Én is nézelődtem egy kicsit mert emlékeztem hogy megvan nekem a Suttogó című köny és régen mikor kiolvastam voltak benne erre praktikák. Meg hogy mire kell figyelni. Most újra utána néztem és kipróbálom amit ír. Hátha....=)

2010. márc. 22. 17:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!