Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálásról néhány dolog?

Hozzátáplálásról néhány dolog?

Figyelt kérdés

babám 9 hónapos már adtam neki sok gyümölcsöt hust is,lenne pár kérdésem?és hogy ti miket adtatok ennyi idős babának?bocs ha elég hülye kérdéseim vannak:

alma-van ezer féle,golden,zöldalma stb.minden fajtát ehet?meg kell fözni?

babán-nem kell fözni ugye?

kukoricapehely-ezt ugy értik igazi dobozos,amit tejbe eszünk?

unokatesóm gyümölcsjoghurtot adott csak epreset nem,meg túrorudit(de csoki nélkül)és natur joghurtot-ezek nem tehéntejből készülnek?

meggy,barack ha nincs szezonja gondolom beföttest nem szabad adni

birsalma-csak 1 évtől irja,addig milyet lehet?

zöldpaprika,karalábé,káposzta-ezeket turmixolva érti?vagy rágja?meg kell fözni?

uborka,cukkini is lehet-turmixolva érti?és mivel adjam?

fejes saláta?-rágva vagy turmixolva nyersen?

brokkoli,karfiol-gondolom fagyasztott tasakos nem lehet fözve ugye?csak rendes zöldség?

zöldborsó -üveges ,konzerv és fagyasztott van-melyiket lehet adni és mivel adjam?

póréhagyma-nyersen,fözve,turmixolva,mivel,hogyan?milyen hagymákat lehet még?

csirkehus és csirkemáj,ezen kivül millyn hus lehet még?9 hósan?

zöldbab,kukorica?-konzerves,fagyasztott, tasakos?melyiket vegyem és mivel adjam?

levest is adott kuzinom-az nem baj hogy leveskocka van benne,meg só,bors,füszerkömény igy is eheti?

és még miket adtatok amit esetleg nem soroltam fel?

köszönöm a fáradtságot a buta kérdéseimre.. :)


2015. dec. 10. 16:43
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Bármelyik almát lehet adni, nem kell megfőzni. Attól függ, mennyi foga van, ebben a korban még reszelni szoktuk almareszelőn, és azt a levével együtt adni neki.

2. Banánt sem kell megfőzni, villával összenyomod és kész. Vagy kis karikát félbevágsz, és azt már el tudja nyammogni.

3. Joghurtot, kefírt azért lehet adni, mert ezek feldolgozott tejtermékek, semmi baja nem lesz tőle, de a tehéntejet valóban kerülni kell.

4. A befőttek cukrosak, és nem friss gyümölcsök, nem lehet. Szezonális gyümölcsöt adj, amit tudsz. Ami kimarad, semmi baj, nekünk is volt ilyen, később majd megkóstolja.

5. Birsalmát később.

6. A zöldségeket főzve, saját levével turmixolva, főzeléknek elkészítve. Nem kell ragaszkodni a listához, ami éppen van otthon, amit tudsz venni vagy megengedhetsz magadnak. :) Inkább fagyasztottat főzz neki vagy amit tudsz nyersen venni (krumpli, répa stb.) azt úgy.

A levest hagyd, főleg a leveskockásat, az tiszta tartósító!

Nem kell ragaszkodni ahhoz, hogy mindent adj neki ezek közül, tényleg, amit tudsz venni éppen. 2-3 félét is keverhetsz, bele a husi és összeturmixolni.

2015. dec. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
köszönöm hálás vagyok :) még jöhet aki tud irni ötleteket...
2015. dec. 10. 19:09
 3/3 anonim ***** válasza:
Én is inkább olyan gyümölcsöt adok neki aminek most van szezonja. Almát, körtét én vagy úgy adom neki hogy megfőzöm kis kockákra és falatozva eszi vagy leturmixolom és joghurttal. Én nem adok neki bolti gyümölcs joghurtot, bár a cserpes az tényleg jó.Inkább natur joghurt és abba keverek pépesített gyümölcsöt, almát, körtét, banánt. Vagy van itthon mindig gyümölcsös bébiétel amiben nincs semmi keksz meg ilyesmi, azt keverem joghurttal vagy túróval vagy nagyobb darabokra tört háztartási keksszel. Kisfiam 11 hónapos de még csak 4 foga van, de nagyon szívesen falatozik szívesebben eszi a darabosabb kaját mint a pépeset, így a banánt is karikázom és úgy adom neki falatozva. A zöldségeket ebédre főzeléknek adom husival vagy májjal turmixolva, de szokott kapni darabosan szinte már mindent. Pl ő imádja a karfiolt rizzsel és csirkehusival. Vagy a tököt krumplival és csirkehusival vagy csirkemájjal. De a cukkini is nagy kedvenc meg a karalábé. Szerintem nyugodtan próbáld meg hogy amiket már eszik zöldség azt puhára főzve add neki, fogod látni, hogy érdekli-e vagy sem, hogy szívesen eszi-e meg így. Én adok neki mirelit zöldséget, brokkolit, tököt, babot, borsót. A többit amit lehet piacon veszem meg neki frissen.Én mindig teszek bele egy nagyon pici sót, meg pl. spenóthoz fokhagymát, tökhöz és babhoz kaprot, tehát úgy próbálom picit ízesíteni mint ahogy mi is esszük, de nagyon óvatosan csak, hogy ne legyen túl fűszeres.
2015. dec. 10. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!