Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti csináltatok/csinálnátok...

Ti csináltatok/csinálnátok valamit másképp a következő babánál? Én szeretném, ha néhány dolog másképp alakulna. Írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés

Másfél hét múlva lesz 2 éves a kisfiam. Elég nehezen született, és ami még inkább mély nyomott hagyott bennem, hogy nehezen, alig szopizott. Emiatt tovább tartottak minket bent (még mindig rosszul érint, ha rágondolok). Már a kórházban is kapott az anyatej mellé tápszert, pedig volt tejem, csak ő kis lusta volt. Fejni nem tudtam, hiába akartam, egyszerűen nem tudtam kellő mennyiséget kipréselni mellszívóval sem. 3 hónapi kínlódás után befejeztük az 'anyatejes korszakot'.

Nemrég megtudtam, hogy ismét babát várok, még csak 5 hetes vagyok. Tudom, ebből még bármi lehet, de engem már foglalkoztat a gondolat, hogy vajon mi lesz másképp? Fogom-e jobban tudni csinálni azokat a dolgokat, amik az első gyermekemnél nem sikerültek?

Azokat az anyukákat kérdezném, akik várják a következő babát vagy már több gyermekük is van, hogy voltak-e hasonló gondolataitok hasonló rossz élmények után?

26/N


2012. szept. 29. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, minden másképp lesz.:)

A gyerekek is mások lesznek, ami az elsőnél gond nélküli volt, az most nehezebb lehet, és ami nehezebb volt, lehet hogy könnyebb lesz.


Nekem minden más volt.

A nagy lányommal én is rengeteget kínlódtam a szoptatásnál, (de kitartottunk, 6 hóig csak anyatej, stb..)a hozzátáplálás álomba illő volt. a kicsi fiam pedig egy őrületes cicifüggő volt, és annyira kínlódtunk a hozzátáplálással, hogy csak na!


És még millió egy ilyen dolog, amikor azt gondolja az anyuka, hogy már tapasztalt, egy gyerekkel már végigcsinálta, akkor rájön, hogy igaz, végigcsinálta, sok mindenben tapasztaltabb, de van rengeteg újabb dolog, ami eddig nem volt, most meg van..


Hidd el, minden más lesz.

2012. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
én nagyon paramami vagyok (voltam), mindent sterilizáltam az elsőnél, még akkor is, amikor elkezdtük a hozzátáplálást. Az elején a kanalat, tányért is. Megfogadtam ,hogy a másodiknál lazább leszek, be is tartottam, nem is lehetett volna másképp, mert kicsi köztük a korkülönbség és nem lehetett egyszerre mind a kettőre minden pillanatban figyelni, hogy semmit ne vegyenek a szájukba.
2012. szept. 29. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Szia!


Én a szülést, szoptatást is máshogy szerettem volna!

Az első szülésem borzasztó volt, 17 órás vajúdás, ebből az utolsó 4 óra pokoli fájdalom, mert hatott az oxi, de a semmiből hatalmas fájásokat csinált, a doki állandóan cse.szegetett, nem mintha a fájdalom nem lett volna elég, azt hallgathattam, h nem nyomok eléggé...(Köszi, akkorra már teljesen elfáradtam)

A 2-nál jobban akartam, elhatároztam, ha fájások lesznek csak magamra és a babámra koncentrálok, nem "állatira" szenvedek, minden erőmet csakis a szülésre koncentrálom.

Ez így is lett, bejött.

A szoptatásnál is rástartoltam, minden oké is volt, mígnem kaptam egy komoly mellgyulladást szülés után 2 hónappal, -de amint kigyógyultam belőle, ismét 100%-kal vetettem bele magamat a szoptatásba. Csakhogy...csakhogy amíg gyulladt volt, ugye fejtem sokat, h ezzel is segítsek a melleimnek, azt odaadtam a babának cumisüvegből, "pótlásnak" Na, azt nem kellett volna. Rászokott. Tudom, sokan mondják, h a cumisüveg nem ront el semmit, én meg azt gondolom, h akkor ők nagyon szerencsések. Igazából nagyon könnyen hozzászokik a baba. Ezért érdemes vagy sziszifuszi munkával kiskanállal adni, vagy ha vki nem türelmes, vannak mostmár (ugyan drágábabk) olyan cumisüvegek, amikből csak akkor jön a tejcsi, ha a baba ugyanolyan technikával szívogatja, mint a mellet.

2012. szept. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

az elsőnek meg tökéletesen igazat adok!!

Így van! Azt hinnéd, h amit az elsőnél "megtanulsz", az a másodiknál is müködni fog. Ó, hogyne! :)

Nálunk is a nagyobbnak valami eszméletlen étvágya volt kisbaba korában , (gurult is 9-10 hósan), mindent megevett és nem volt elég egy kis babatállal, neki még még még...néha féltem h kipukkad a kis hasa. (Persze sosem, de hát első baba stb.)

Na, a másodiknál is, kajcsi elő, ízlelgessünk. Sárgarépa, krumpli,sütőtök pár kanálka után kiköpködve....később is kiköpködve, ez se jó-az se jó....Nagyon rossz evő, főleg a testvéréhez képest, úgy kell mindig kitalálni vajon mit enne?...szóval igen. Az élet nagy tanítómester :)

2012. szept. 29. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ó hát persze hogy voltak hasonló gondolataim,3 gyermekem van,és a legtöbbet sikerült is beváltanom.Az elsőnél nagyon fiatal 19 éves voltam,anyósékkal laktunk együtt.Sajnos hagytam rátelepedni magunkra az anyósomat,aki nagyon elkényeztette,infantilissé tette a lányomat.(ahogy a volt férjemet is,aki mai napig 40 évesen is gyerek)A gyerek 7 volt amikor elváltunk,az első gyerekem úgy nőtt fel addig hogy nem lehetett egy önálló gondolatom.Sajnos konfliktuskerülő voltam,nem álltam ki magunkért amit bánok,de tanultam belőle.A középső gyereknél már tudtam csak külön lakásban nevelem őket tovább,a 2. férjemmel.Az anyósnak köszönhetően aki szinte steril burokban tartotta a lányomat többféle allergiát is összeszedtünk,tini korára nőtte ki.Na ezt már a másik 2 gyermekemnél nem csináltam,csak az általános tisztaság jellemző,nem domesztoszozok mindent szarrá,sikálom a kezüket fél percenként ha valamihez hozzányúlnak.Én teljesen az ösztöneimre hagyatkozom,nem rohanok orvoshoz minden köhintéssel sem.A gyerekeim alig betegek,az is enyhe lefolyású náluk.Az 1. gyereknél kockáztam a kenyeret a gyümölcsöt,most már nem teszem,érettség szerint szokunk a bilire is,nem kell másfél évesen szobatisztának lenni.Nem altattam már a másik kettőt,sőt igyekeztem olyan dolgokra nem rászoktatni amiről később vért izzadva szoktatom le.Kivéve a cumi és a cumis üveg mert ez nem jött össze,de annyit elértem hogy csak alváshoz kell.Az elsőt csak 3 hónapig szoptattam,a másik kettőt 9 és 15 hónapig,ők hagyták el ennyi idősen.Ha az 1. nél valaki segített volna lehet hogy tudom tovább,és akkor jobb lett volna az immunrendszere.De ezek már elmúlt dolgok.Természetes hogy most tapasztalatot szerzel,a 2. ha odafigyel az ember jobban megy,nem szabad erre rágörcsölni mert minden gyerek más.Az én lányaim és a fiam is más,a fiú a legkisebb,ég és föld hidd el.
2012. szept. 29. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nekem is nagyon nehéz, 17 órás vajudásos szülésem volt. Hát amit ezen megváltoztatnék, azt sajnos nem tudom befolyásolni. Korán elfolyt a magzatvizem, tágulni viszont nem tágultam, csak 17 óra vajudás és oxitocin után szültem meg a kislányunkat.

Amit viszont másképp csinálok a 2. babánál az a cumisüveg. Augusztusban, a legnagyobb melegben szültem. Szerencsére bőven volt tejem, így azzal nem volt problémám. Azzal viszont volt, hogy 6 hónapos koráig folyadékot csak a cicimből és kanálból ivott. Aztán egyik napról a másikra úgy döntött, hogy több cici nem kell. Aztán még nagy nehezen 2 hónapig reggel-este szopizott valamennyit. Minden más folyadékot, tápszert csak és kizárólag kanálból fogadta el. A cumisüvegnek egyetlenegy fajtáját sem fogadta el 2 hónapon keresztül. Így nem maradt más hátra, mint kiskanállal kanalazni be neki a tápszert, vizet. Egész nap csak kanalaztam...

Aztán 8 hónapos korában vettem egy latex csőrű tanulóüveget (12 hónapos kortól valót), és hosszas gyakorlás után tanult meg belőle inni.

Amit ebből megtanultam, második babámmal korábban megismertetem a cumisüveget...csak hát naiv, kezdő anyukaként én is mindenhol azt hallottam és olvastam, hogy anyatejes babának nem szabad cumisüveget adni, mert cumizavaros lesz...hát így is az lett és csak én tudom mit megszenvedtem azzal, amíg megtanult végre egy fajtából inni.

Talán ez az egy dolog lesz, amit tuti, hogy másképp csinálok majd....

2012. szept. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszi, hogy ennyien írtatok! Igaz, még az elején vagyok, de bízom benne, hogy minden jó lesz, mint az elsővel. A szülés szerintem nem lehet már rosszabb, az első 12 órás volt, nekem is az oxival erősítették a fájásokat, de a végére hulla voltam, hiába kellett volna akkor az erő. Úgyhogy nehézség szempontjából nem hiszem, hogy a második überelni fogja, de ki tudja? :)
2012. szept. 29. 13:20
 8/10 A kérdező kommentje:
Nálunk bejött sajnos a 'cumisüveg-mítosz'. Villámgyorsan rájött, hogy mennyivel könnyebb a szájpadlásához nyomni egy picit és már hörpintheti is, minthogy megdolgozzon érte a ciciből. Főleg, hogy már első perctől kezdve nem lelkesedett a ciciért. Ráadásul bababarát kórházban voltunk, a tápszert csak akkor kapta már, mikor a pisije pirosra váltott a folyadékhiány miatt. Szinte az egész nap csak a szoptatásból állt, még ebédelni se nagyon tudtam (nem is volt étvágyam az idegtől). Ez az egyik, amit nagyon nem akarok, hogy megismétlődjön.
2012. szept. 29. 13:27
 9/10 A kérdező kommentje:
És hát ez az, hogy kezdőként nem tudtam, hogy csak cumizik, de nem eszik közben.
2012. szept. 29. 13:31
 10/10 anonim ***** válasza:

Én reménykedem, hogy a kistesó egy hétalvó kisangyal lesz :)

Szerintem kicsit nyugodtabb leszek már, mert sok mindenről hallottam, sokat tanultam. Kipróbálhatok többféle praktikát is, amit azóta szívtam magamba. Persze minden gyerek más, úgyhogy majd meglátjuk, de sok változtatást nem tervezek :)

2012. szept. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!