Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Így könnyebben elkaphatja a...

Így könnyebben elkaphatja a náthát 4 hós babám?

Figyelt kérdés

Ma kapott 4 hós oltást meg rotát is. 37,9 volt este a hőemelkedése, egész délután megállás nélkül nyöszörgött, de folyamatosan. Gondolom ez az oltástól.

De mindeketten a párommal náthásak vagyunk, a szokásos tavaszi nátha nálam (állandóan folyik az orrom, vagy épp dugulva van, köhögök szárazan) Mit tegyünk, hogy ne kapja el? Anyatejes, úgy tudom, az védi őt, de mivel most kapott oltást is.... Szívom az orrát napi kétszer, de muszáj vele játszani, a puszikat is alig állom meg...

Szedem a homeos bogyót, homeos orrsprével fújok, mézes tea minden, de már 3 napja és nem javul. Lehet inkább gyógyszer kéne? Ilyenkor az algopirin szokott segíteni, de nincs itthon, a háziorvosnál meg 3 órát várhatok, a gyerekorvos meg nem írhat fel... Mit tanácsoltok?

Bocs az összetett kérdésért!


2010. márc. 22. 21:43
 1/6 anonim ***** válasza:

fokhagymát tegyél mézbe

v főzz hagymateát.

2010. márc. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

2 napos szenvedés után 3 óra alatt engem ez hozott rendbe.

Nem kamu! Naponta egy csomag 100-as pzs-t elfújtam mikor a dm-ben jártam és tök véletlenül leltem erre a termékre. Hihetetlenül jó és azóta már másfajtát is megvettem. Az egész családnak bevált. Megelőzi a vírus szaporodását.


ANTIFLUENZA Eukaliptusz-Borsosmenta-Kakukkfű

[link]

VAGY:

[link]


DM-ben, Rossmann-ban is lehet kapni.

Remélem segitettem.

2010. márc. 22. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
A puszikat pedig jó lenne mellőzni egy darabig. Nemrég én is náthás voltam, szerencsére nem fertőztem meg a 18 hónapos fiamat. Orrfújás után midíg leőblítettem a kezemet és néha az arcomat is. Nem puszizkodtunk, szegénykémen láttam is, hogy furcsálja a dolgot, hiszen már Ő is megszokott engem szeretgetni. Nehéz volt, de megérte, hiszen nem lett beteg. Nagyon rossz látni, mikor az ember saját gyermeke szenved valamilyen betegségtől, akár egy kis náthától.
2010. márc. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Használj maszkot erre a 2 napra amíg nagyon taknyos vagy.


sajna a babának az anya tej által inkább azokra a betegségekre védett amit az anya se kap el.

Szóval ha te elkaptad akkor ő is védtelen, igaz az oltási láz általi magasabb hő gyilkolja a náthát is, de ha lemegy a láz akkor marad a legyengült immun rendszer.

Némi Cebion csepp se ártana.

2010. márc. 23. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt a sprayt kipróbálom, imádom a fahéjat és az illatát, háthat tényleg használ valamit, mellesleg meg jó illatot is csinál.

A cebion cseppet lehet adni doki nélkül is?

Szegénykém még midig lázas, bár csak 38,0 de reggel is kapott nurofent. Úgy sajnálom, szegénykém még nem volt ilyen "beteg" én meg nem is szeretgethetem pont most... :o(

2010. márc. 23. 07:33
 6/6 anonim ***** válasza:

Ha megveszed a spay-t akkor arra figyelj, hogy csak egyetlen 1 fújást szabad fújni és hűtőben tárold. A tapasztalatom az hogy ha megfázáskor használom akkor az esti órákban fújok egyet így könnyebb az alvás.

Én este 5-kor használtam és 3 óra múlva már kutya bajom nem volt.

2010. márc. 23. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!