Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jár a gyerektartást?

Jár a gyerektartást?

Figyelt kérdés
Van egy 3hós kislányom.6hós terhes voltam mikor hazaköltöztem a lányom apjától édesanyámhoz és jár hoazzánk az apja viszont alig foglalkozik vele anyagilag is alig támogat...semmiböl sem veszi ki a részét.Ha feljön hozzánk csak engem idegesít és a pici ha sír se veszi fel egy percre sem. Mindig engem ölelget puszilgat pedig én nem egyszer közöltem már vele èrthetöen hogy már nem szeretem és nem lesz köztünk semmi. Egyre rosszabb a helyzet és már nem bírom elviselni hogy szó szerint semmibe veszi a lányát. Szeretném a gyerektártást kérni viszont nem bejelentett munkája van..havi 120ezret keres csak nincs bejelentve és mostanába hanyagolja a munkát is..sok helyen dolgozott már mindenhonnan kirúgták 1-2hónap múlva aztán hónapokig nem dolgozik..Ha én bemegyek a bíróságra elmondom ezeket és kérelmezem a gyerektartást fogok kapni ? Ö tuti nem fizet magától de úgy tudom az állam fizeti aztán behajtják rajta..Én csed-et kapok aztán gyed-et fogok amíg a lányom betölti a két évet kb 80ezret kapok most családival együtt..de utánna már fele ennyit se fogok ami arra elég hogy anyámnak adjak a rezsibe meg albérletbe..és nehogy már én húzzam a rövidebbet.vállalta a gyereket ö is akarta akkor támogassa ö is..szóval kb mennyi idö amig ezt elintézném ? és mennyi gyerektartást kapnék és meddig ? Valaki segítsen! :(
2015. dec. 14. 21:23
 1/8 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy most már nem százalékot, hanem fix. összeget állapítanak meg gyerektartásként.

Mivel nem bejelentett a munka, így bizonyítani sem lehet, hogy ennyi a keresete, nem biztos, hogy az ebből reális kb. 25 ezret megítéli a bíró.

Valamint mivel ugye feketén dolgozik, letiltással sem lehet kérni a gyerektartást, vagyis vagy fizet a férjed havonta, vagy nem, ez rajta áll.

Persze jogi úton be lehet utólag hajtani rajta, addig is megelőlegeztetni az állammal, ám ez hosszú, macerás procedúra.

2015. dec. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

gyerektartás az biztosan jár, mindenféleképpen menj és intézd. amellett a gyerekelhelyezést is indítsd el, mert akkor fogsz kapni gyerektartást ha nálad lesz elhelyezve a gyerek!

most biztos, hogy nagyon minimális összeget fog megítélni a bíróság, hisz munkanélküli. tippem szerint 5-10.000.- körüli összeget. és ezt nem fogja az állam megelőlegezni, az annál sokkal bonyolultabb! ha fél évig folyamatosan nem fizet, akkor kérheted a megelőlegezést! de ha mondjuk 5 havonta ad 5.000forintit akkor már nem kérhetsz ilyet!

viszont ha lesz bejelentett munkája, akkor kérheted majd a tartásdíj újramegállapítását, és akkor lehet majd a fizetéséből tiltani...

2015. dec. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
0%

Nem fix összeget hanem még mindig százalékot állapítanak meg!!

A gyerektartás mindenféleképpen jár a gyerek 18éves koráig! Amig felső tagozaton tanul (pl h 25 éves akkor is) támogatnia kell!

Ha nincs munkája is behajtják majd rajt! Abban az eggy eseben nem kell fízetnie ha másik férfi házasságon bellül a nevére veszi.

Ha nem akarta a gyereket,ha letagadja h az ővé akkor is köteles. Ha letagadná apasági tesztre kötelezik amit a vesztes fél fízet (250-400ezer az ára).


El kell menned a bíróságra beadni a keresetet a gyerektartást illetően!

Onnantól h beadtad fízetnie kell visszamenőleg is!!


Ez jár a gyerekednek! A fízetése 20%-a az esetek 95%-ban! A havi össz fízetését nézik!

2015. dec. 14. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó vagyok ha nem bejelentett a munkája közöld ezt is a bírosággal! Ma már akkoris behajtják rajt a gyerektartás nagy részét.

Ne engedd neki látni a gyereket ha ilyen. Majd beadja a keresetet ha érdekli és akkor a láthatást is megszabják.

Menj a bíróságra ingyenes tanácsadásra,mond el mindent!!

2015. dec. 15. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
0%

Utolsó 2 vagyok.

Én 1éve járok a bíroságra ,igaz nálunk el sem ismerte az elején a gyereket. Neli legalább van rendes,álandó munkája.

Fízetni ősem akar. Meg a lányára se kiváncsi,13hónapos egyszer sem látta.

Úgy tudom az állam fél évig támogat kb egy 10sel. Ebbe viszont nem vagyok biztos ezt én nem kértem.

Tehát ha nincs pénzed ügyvédre ,csak kirendelnek,akkor sajnos elég lassan halad az ügy,de ez sokmindentől függ.!

2015. dec. 15. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

3-as ne írj butaságot!

Épp most válok, tudom jól, hogy már rég nincs százalékos összeg, hanem fix. sajnos.

2015. dec. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Válsz ezekszerint ak máshogy működik.

Milyen érdekes!

Tegnap volt az utolsó tárgyalásom a gyerektartást illetően,akkor ezekszerint csak nekem álapították meg %ban!

2015. dec. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy sokkal régebben adtad be a keresetet és még az akkori szabályozás szerint intézték az ügyed.

Nekem nemcsak a bírónő mondta, hanem a barátnőm ügyvéd férje is, hogy "rosszul jártak" a nők, mert már kizárólag fix összeget állapítanak meg, nem százalékot, bár ennek összegét a százalékhoz hasonlóan állapítják meg, viszont az összeg fix, tehát ha pl. egy 150 ezres keresetre megítélnek fix havi 30 ezret és az apa keresete idővel változik, a gyerektartás összege ettől ugyanúgy 30 ezer marad.

Ez az apának is rossz lehet akkor, ha a jövedelme időközben jelentősen csökken.

2015. dec. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!