Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egyedülálló anyukák, akiknek...

Egyedülálló anyukák, akiknek az apuka még csak gyerektartást sem fizet, miből éltek meg, hogyan tartjátok fenn magatokat?

Figyelt kérdés
Nekem már 1 éves a kicsi fiam, apuka eltűnt, amikor kiderült, hogy terhes vagyok. A családom nem tudott érdemben segíteni a rossz anyagi helyzetük miatt, nekem pedig 2 hónapos terhesen szűnt meg a munkahelyem. Most, hogy túl vagyok azt hiszem a nehezén, és akár dolgozni is újra elmehetek teljes munkaidőben, visszagondolok az elmúlt másfél-2 évre, és egyszerűen magam sem tudom felfogni, hogy csináltam végig az egészet, egyedül. Annyira lehetetlennek tűnik az egész, minden egyes nap, és olyan sok múlt a szerencsén is a szerencsétlenségben. Érdekelne, hogy mások hogy csinálták, csinálják, miből teremtették elő a megélhetésüket, ha van itt még ilyen magamfajta. Köszönöm.
2013. ápr. 21. 17:32
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Először is apukát be kell perelni tartasdijert. Majd előkeritik.
2013. ápr. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%
nálunk sem fizet apuka biróság lesz a vége.nálunk családi összefogás nagyon sokat segitett.a saját házamból a nagyihoz költöztünk.igy kevesebb volt a rezsi.furcsa mert annak ellenére hogy hónapok óta egy fillért sem kapunk,nagyon szépen élünk ,a kicsinek mindene megvan.kapjuk a családit.beosztok szépen minden forintot.igaz a saját igényeimből lejjebb adtam (ruhát,kozmetikumot márkás dolgokat nem veszek)a házamat árulom ,és az árából szeretném a mamiét felujittani,és egy kis vállalkozást kezdeni
2013. ápr. 21. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:

Szerencse, hogy volt saját házad :).


Ha beperelem az apukát, akkor is évekbe kerül, és aztán kapok valami minimális összeget, amivel vajmi keveset tudok kezdeni. Megéri...? Hiszen meg sem érdemli a gyereket.

2013. ápr. 21. 17:49
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
egyetértek... az érdemmel kapcsolatban,de a pénz igenis jár a gyermekednek.lesz ő ovis ,sulis akkor jol jön majd(nyilván most is)és hidd el nem kellenek évek.a gyámhatóság a gyermek érdekeit nézi és hamar előkeriti apukát.nálunk is kellett a közremüködésük.
2013. ápr. 21. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
Nálatok mennyi idő kellette, mire előkerítette a gyámhatóság az apukát? Nálunk az apukának nics (magyarországi) lakcíme, és valahol külföldön tekereg.
2013. ápr. 21. 18:00
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem is tudják előkeríteni, de a bíróság megállapítja az apaságot, akkor az állam megelőlegezi a gyerektartást, aztán majd az állam intézi apukával. Szerintem add be, bajod nem lehet belőle.
2013. ápr. 21. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
hát igy szar ügy:(én tudtam hol van .a gyámhatóság egy hónap alatt lezavarta vele az apaság kérdését.sajnos a te helyzeted tényleg nehéz....nagyon sajnálom a kisfiad és téged is menj be a gyámügyre és érdeklödj ,remélem erre is van megoldás.egyébként ti hogy boldogultok?
2013. ápr. 21. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Megelőlegezi a bíróság a gyermektartás díjat, így kapsz majd pénzt az államtól. Aztán Apuka, ha dolgozik, vonják majd tőle. Én nem hagynám annyiban, biztos, hogy a bírósághoz fordulnék.
2013. ápr. 21. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Hát... napról napra éldegélünk, sok-sok nevetéssel és játékkal, mert az legalább ingyen van :). És olyankor kevésbé érzi az ember, hogy mennyire nehéz. Nekem az a szerencsém, hogy beszélek nyelveket, illetve az, hogy más pedig nem. De persze még így is necces, hogy bejön-e egy egy fordítás, és akkor is nagyon kevés a havi bevétel. A terhességem alatt is fordítottam, de még a gyermekágy alatt is. Éjjel dolgozom, nappal a gyerekkel vagyok, és időnként rettegek, hogy a fáradtság miatt nehogy valami elkerülje a figyelmemet, és baj történjen. A terhességem alatt az utolsó munkát a szülés napján tettem le, éjjel egykor, 2-kor elment a magzatvíz, így a fájások jelentkezéséig "aludtam". Borzasztó kimerült voltam a szülésnél is :(. Időnként irígykedve olvasom az anyukák írásait, akik "nem tudnak" lefogyni szülés után, gondolom mondanom sem kell, nekem ez pillanatok alatt sikerült. A gyerek persze mindent megkap ami jó, és egézséges, én ilyesmit akkor látok, amikor megeszem a maradékát :). Hasonló volt a helyzet a melegvízzel, és a fűtéssel. Mostmár lassan el kezdek majd dolgozni újra, és minden más lesz. De egy éves kor alatt nem volt szívem otthonhagyni a gyereket, hogy nemhogy apukája ne legyen, de még anyukája is csak este. Illetve a kisfiammal együtt töltött játékos órák fontosabbak voltak számomra, mint hogy nekem is legyen jó kajám, vagy többször melegvizem. Mostmár könnyebb lesz, és ha eddig kibírítuk a legeslegnehezebb időt apuka nélkül, most "ajándékozzam meg egy gyermekkel"? Amikor már túl vagyunk az emelkedőn? Nem lenne inkább több értelme egy olyan apuka(jelöltet)megajándékoznom vele, akinek pl. nem lehet saját gyereke, és örömmel kapna az alkalmon? Merthogy ilyen is van sok. Aztán ha a gyerek megkapja az apuka nevét egy bírósági eljárással kisajtolva, ez a "lehetőség" megszűnik. Nekem pedig marad egy mondva csinált, érdemtelen fantom apa, havi tizen akárhányezer forint plusz bevételért cserébe. Ahelyett, hogy mondjuk más megkapná, és akár a nevét is neki adhatná. Legalább az alakom megvan a párkereséshez :)...
2013. ápr. 21. 18:47
 10/20 anonim ***** válasza:
aranyos:)természetesen tedd azt amit jonak látsz.remélem megtalálod álmaid apáját,társát,szerelmét.
2013. ápr. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!