Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1. születésnap (bonyolult) :...

1. születésnap (bonyolult) : Hogyan ünnepelnéd?

Figyelt kérdés

Hogyan ünnepelnéd gyermeked első születésnapját, ha nem tudsz főzni, nincs konyhád és még nappalid sincs? Nagyszülők nem tudnak segíteni, mert külföldön élünk. Csináltatjuk a konyhánkat éppen....már jó ideje. A szomszéddal már nyáron megbeszéltük, hogy ő csinálja. November első hetében szét is vertük a konyhát, hogy készen álljon a 2. héten érkezett bútor berakására. A szomszéd folyton halogatta. Pár hete elkezdett segíteni egy ismerős, szereztünk nagy nehezen egy embert, aki a falakat el tudta kezdeni csinálni, most már az elektromosság is meg van oldva, de a gáz még nincs átkötve. Hétfőn vagy kedden kellett volna jönnie egy emberkének átkötni-regisztrált, de ismerős alapon jött volna-, nem jött. Most ma keresünk mást. A kicsi születésnapját múlt héten hétvégén akartuk ünnepelni, mert múlt hét közepén volt. Nem lett megünnepelve. Partit akartunk szervezni, de nem tudunk főzni és helyünk sincs, az egész lakás dobozokból áll a konyha miatt. Karácsonyunk se lesz. Tegnap mondta a férjem, hogy megengedte a volt lakótársunk, hogy elmenjünk hozzá és ott főzzünk. Kérdeztem tőle és aztán hogy, hazajövünk és eszünk a földről? Azt mondta, hogy akkor ott eszünk és együtt ünnepelünk...már ez is valami, majd írok is neki. Hogyan ünnepeljük meg a szülinapját, ha a konyha szétverése előtt már meghívtam emberkéket, és egyikük el is vállalta a torta elkészítését-szép tortákat csinál. Januárban már csak kész lesz reméljük a konyha. Tegyük át januárra, hogy ne legyen a karácsonnyal összevonva?

Második gyermek, de szerettem volna ugyanúgy megünnepelni, mint az első gyerekét, olyan rossz ez így....

Esetleg hasonló ellehetetlenített körülmények között volt már valaki?


2015. dec. 17. 07:26
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Vagy mentek étterembe, általában segítőkészek, beengedik a tortát és fel is szolgálják.

Vagy vedd kicsit törökösre a figurát, bútorok széttolva, teríts le plédeket, dobálj le párnákat és egyetek falatkákat.

Kajarendelésre annyi lehetőség van... készételtől kezdve a pizzáig, szendvicsek, sültek, van ismerősöm, aki komplett hidegtálakat is készít.

Vedd lazábbra, legyen kötetlenebb a szülinap.

2015. dec. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Mi egy ismerős nyaralójában tartottuk.

De januárban már nem tartanék decemberi szülinapot, az már olyan erőltetett.

2015. dec. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:

Nem hinném, hogy túlságosan felfújom a dolgot, mindössze főzni akartam egy egyszerű menüt, plusz meghívni egy-két játszópajtást...nem rólam szól. Ha Rólam szólna, akkor mennénk el étterembe, ahol egy egy éves nem tud semmit sem csinálni. Itthon akartam nyugodt körülmények között megünnepelni egy-két játszópajtással. De sajna ez decemberbe már nem valószínű, hogy összejön. Most már csak a gáz az akadály, mert a falakat most fejezi be a srác, aki csinálja, csak át kéne kötni a gázt. Sajnos eredeti helyére se tudjuk bekötni, mert férjem leszerelte a csőről és azt mondja egy kis darab eltűnt. Az egész lakás meg hatalmas felfordulás-itt a lakások nagyon kicsik, így ha egyik helyet ki kell üríteni, akkor az egész ház úgy néz ki, mint egy bútorraktár. Így az sem játszik, hogy rendelünk valamit. Jóformán úgy érzem, csövezünk a saját házunkban már 1.5 hónapja. Étterembe meg még itt nem voltam, de ezek a kaják nem is jönnek be, nem nagyon tudnék mit rendelni...azonkívűl meg rohadt drága....és nem is lehet megünnepelni egy egy éves születésnapját egy étterembe. Egész végig az etetőszékbe kéne ülnie.

De azért kösz az ötletet. Én se tolnám ki januárig, mert szerintem is hülén néz ki, de egyelőre úgy néz ki, hogy akkor kell megtartanunk...

Még van egy halvány remény arra, hogy be tudunk egy gázost szervezni, és akkor meg tudjuk ülni...csak érjen rá, és akarja is megcsinálni....

Köszi mindenkinek.

2015. dec. 17. 17:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!