Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezt csak én nem értem? A...

Ezt csak én nem értem? A kerek történet kicsit bonyolult és összetett, de nekem fenntartásaim vannak. Tényleg én gondolom rosszul?

Figyelt kérdés
Rokonról van szó, férjem unokahúga! 2014. decemberében született a kislánya császárral, koraszülött volt, szivárgó magzatvíz miatt császározták! Ezenfelül refluxos, mai napig, lassan 9 hónapos! Az anyjának volt és van is teje, amit a gyerek kizárólag cumisüvegből kap, már amikor, mert nagyrészt tápszert eszik! 3 hónaposan kezdték a hozzátáplálást (állítólag védőnő mondta)! A gyerek születésétől fogva, heti 3-4-szer 10-12 órát a nagynénjével van, mert szegény "anyukának" paprikás krumplit kell főznie és hát a gyerek mellett nem lehet! A gyerek 6 hónaposan fagyit, paprikás krumplit evett, sörösdobozt rágcsált (mert az olyan vicces)! 7 hónaposan a termálvizes, (37 fokos) medencébe vitték. Az úszópelenkát a szárítón köpködik a legyek, de nem baj rá lehet adni még párszor! Ez csak nálam verte ki a biztosítékot!
2015. aug. 26. 01:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
52%
Ha csak nálad verte ki a biztosítékot, akkor valszeg nálad van a hiba.
2015. aug. 26. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
51%
Nem érdemes más nevelési elvein sokat rágódni, akkor sem, ha gyökeresen ellenkeznek a te elveiddel. ennyiből nem lehet megítélni összességében egy anyát, mindenre, amit leírtál nagyon sokféle oka lehet, amit sem te, sem más nem ismer. Senki más, csak a gyereke fogja tudni megítélni felnőve, hogy milyen anya volt.
2015. aug. 26. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
81%

Apszeres babáknál korábban kezdhető a hozzataplalas. Ha nincs gyereked, vagy olyan szerencsés vagy, hogy nyugodt típus, sose fogod megerteni, hogy van olyan gyerek, aki nonstop figyelmet igényel és nem tud mellette az ember semmit csinálni. Fagyit kaphat, hiszen már megkezdtek a hozzataplalast 3 hónapja, sok új összetevő nem lehet benne. Paprikás krumplival ugyanez a helyzet. A doboz ragcsalasat nem látom viccesnek a termál medencébe meg be sem enged az uszomester gyereket. Uszopelus nem mosható és nem újra felhasznalhato.

Ettől függetlenül egy a lenyeg: neked semmi közöd hozzá, majd a sajátodat úgy neveled, ahogy te akarod

2015. aug. 26. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
52%

Én nem látom a helyzetet olyan borzalmasnak. Koraszülött volt, ( nekem is az ikreim), így ők is eleve a cumisüveghez szoktak, hiszen a korán is azzal etették őket, meg többszörnkaptak odabent tápszert, mint anyatejet. A cumisüveges etetésnek az az előnye korababáknál, hogy egyből látod, hogy mennyit eszik, nem kell méregetni.Ilyen előzmények után nem csoda, ha a baba cumisüvegből eszik, és leginkább tápszert.

A tápszeres babákat valóban 3 hónaposan szokták hozzátáplálni, ebben sincs semmi különleges.


A gyerek 6 hónaposan fagyit evett? Gondolom nem 3 gombócosat nyomtak a kezébe ebéd gyanánt. Paprikás krumpli? Azzal sincs gond, fél évesen már ehet, bár ha túl fűszeres, lehet bántja a gyomrát, de teljesen rendben van. Az én gyerekeim az ágy sarkát rágcsálták.

Úszópelus? Van itthon medemcénk, de én is simán ráteszem a szárítóra az úszópelust, mert 10 perc után nem fogom kidobni. Semmi baja, ha száradás után visszaadom rájuk.


Nem látok semmi eget rengető problémát, inkább te szeretnéd, hogy szidjuk. ( miért is?)

2015. aug. 26. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
62%

:) Mindenki úgy neveli a gyerekét, ahogy akarja és ahogy tudja.

Sokszor én is kiakadok máson, hogy mit művel, de más meg biztos rajtam csámcsog, hogy én mit csinálok rosszul.

Fogadd el, hogy mások vagyunk, ne rágódj ezen. Te úgy neveld a te gyermekeidet, ahogy szerinted a legjobb nekik.

2015. aug. 26. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
25%

A gyerek nem köztulajdon, mindenki úgy neveli a sajátját, ahogy akarja/tudja. Ez sok olyan apróság, amit összeszedtél, és amikkel te nem értesz egyet, de nem vagy az anyuka helyében. Mindenkinél van olyan, amit lehetne jobban, vagy sokkal jobban csinálni, én is láttam már olyat, hogy jajj, de nem az én gyerekem. A legjobb, amit ebben az esetben tehetsz, hogy magadban tartod a véleményed, esetleg egy (nem közös) ismerősötökkel, aki hasonló beállítottságú, elbeszélgethettek róla, csak hogy kiadd magadból a felháborodásod:)


Egyébként, ha zavar, ne nézd, nem kell vele találkozni. A nagynéni pedig, ha szívesen megy, miért ne lehetne olyan sokat a gyerekekkel? Van, aki egész héten baby sitterre hagyja. Ő van olyan szerencsés, hogy van valaki, aki ennyit segít neki, ne sajnáld tőle. A saját gyereke, nyilván úgy csinál mindent, ahogy saját erejéből telik.

2015. aug. 26. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
58%
Soha nem értettem az ilyenek,mint te,hogy hogy a francba van annyi energiájuk, idejük,hogy mások életén csámcsogjanak.
2015. aug. 26. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
41%

Jajj de érdekes hozzászólások...

Mostanság nem lehet semmit kérdezni, mert rögtön jön a "neked mi közöd hozzá" hozzászólás.

Meg az is nagyon érdekes, hogy most mindenki azt mondja, hogy minden rendben az anyukával, babával, a nevelési technikával, de ha az lett volna a kérdés,hogy "anyósom fagyit adott a fél éves babámnak" mindenki jött volna a "tej allergizál", "hívnám az orvost", "anyóst többet nem hagynám a gyerekkel kettesben" és társai, nyársaljuk fel az anyóst kommentek.

Érdekesek vagytok ti válaszolók.

Most trend a mindegy mi a kérdés, de csesszük le a kérdezőt válaszadás...

Anonim oldal, mindenki szabadon kérdezhet és senki nem a lehurrogásra kíváncsi...

Nyugodtan lehet magatokba nézni (bár nem fogtok, sőt én leszek a hü@lye, és abban is biztos vagyok, hogy semmi nem fog átmenni abból, amit írtam)

Borzalom...

Bocsi az offért kérdező

2015. aug. 26. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
De itt nem arról van szó kedves utolsó,hogy a kérdező a saját gyereke miatt "aggódna". A férje rokonának a gyereke miatt. Na ez az, amihez semmi köze nincs.
2015. aug. 26. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
15%

És miért probléma az, ha ANONIM oldalon feltesz valaki egy kérdést, hogy más szerint így jó e, sőt még arra is gondol, hogy lehet saját magával van baj... Csupán tisztánlátás végett, névtelenül kérdezett mást, aki talán tapasztaltabb, mint ő

Véleményem szerint jelen esetben a más életében való turkálás jelét sem látni, csupán tapasztalatra kíváncsi...

Ez tényleg, miért akkora probléma?

Bennetek komolyan SOHA nem fogalmazódik meg, hogy vajon Kis Piroska, vagy saját magatok gondolkodtok jól (akármilyen témában).

Bocsi, számomra tényleg érthetetlen ez a rengeteg támadó válasz, legyen bármi is a kérdés... :/

2015. aug. 26. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!