Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 5,5 hónapos, szoptatott...

5,5 hónapos, szoptatott babánál kijöhet egyik napról a másikra tejallergia, ha eddig semmi baja nem volt?

Figyelt kérdés
Születése óta eszek tejtermékeket rendszeresen. Soha nem volt hasfájós, egy kezemen meg tudom számolni, hányszor volt, hogy fájt a pocakja valamitől, amit megettem. Most viszont kiütéses másfél hete, először azt hittem, azért, mert mogyorót ettem, de csak nem múlt el, aztán a fürdetőre fogtam, mert most váltottuk, de már 4. napja váltottunk a gyógyszertárira, és még mindig nem jobb. Most meg volt 1-2 piros pötty a pelenkában, meg tegnap az estiben. Mindig van kb. 4-5 kakis pelus egy nap, ma reggel volt, azóta volt már egy kaka, az normális. Azt olvastam, tejallergia. De létezik az, hogy eddig semmi baja nem volt, most meg hirtelen tejallergiás? Kétpofára ettem tejfölt, joghurtot, sajtokat, mindent, semmi tünet nem volt, most meg szinte nem is ettem tejterméket, talán egy szelet sajtot, és ez van.
2015. dec. 19. 12:18
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Próbáld meg, hogy 1 hétig abszolút minden tejterméket és a tejet mellőzöd az étrendedből, ha akkor elmúlnak, akkor az volt a gond. Ha nem múlnak, akkor más a gond.

Meg amúgy szerintem ezzel inkább szakorvoshoz kéne fordulni és ő biztosabbat fog mondani.

2015. dec. 19. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Persze, viszem dokihoz, de ugye hétvége van, csak hétfőn tudom megtenni. Gondoltam addig kérdezek, volt-e másnál ilyen. Egyéb tünete egyébként nincs, nem fáj a hasa, nem sír, vidám, aktív, jókedvű, ugyanúgy játszik és nevet, mint mindig.
2015. dec. 19. 12:29
 3/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ez nem tejallergia lesz.

De biztosat nyilván az orvos fog mondani.

2015. dec. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Amire még gondoltam, hogy sok csokit ettem mostanában (Mikulás... :D ), az vajon okozhat ilyet?
2015. dec. 19. 12:42
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem hiszem.

De kár is találgatni, majd az orvos megmondja.

2015. dec. 19. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Tudom-tudom, csak idegesít...
2015. dec. 19. 13:02
 7/12 anonim ***** válasza:

A jó hír, hogy az orvos se fogja megmondani.

Majd tippelget, esetleg széklet mintát vetet, csak hát így ünnepek környékén nem fog gyorsan pörögni a dolog a vizsgálatokkal, a gasztroenterológiára meg minimum 3 hónap a várakozási idő.


Nekem van tejfehérje allergiás gyerekem, az 2 hetes korában kiderült, én is csak szoptattam, brutális hasgörcsei voltak, szóval én sem hinném, hogy az most alakul ki.


Ami probléma lehet még: a csokoládéban lévő szója, és igen, egyik gyerekemnek a kakaóval is problémája volt, bár aztán az kiürült...


Amit még ma elkezdhetsz, és valószínűleg ez fogja megoldani a dolgokat, hogy elkezdesz táplálkozási naplót vezetni magadnak.

Minden nap felírod, hogy mit ettél-ittál pontosan, hogy mikor, és alul egy sávban írod a baba tüneteit. Mikor fáj a hasa, és milyen bőrtünete jön-megy, és hogy milyen a széklete, meg hogy hányszor van.


Ha most még egy hónapig nem táplálod hozzá, akkor van esély, hogy annyi idő alatt rábukkansz a dologra, már ha élelmiszer okozza.


Onnantól, hogy szopi mellé ő is eszik, csak bonyolódik ez a dolog...

2015. dec. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bocs, azt akartam írni, hogy kinőtte a kakaó érzékenységet.
2015. dec. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor valószínűleg nem az lesz... mások is azt mondták, hogy ennyi idősen már nem valószínű. Mindenesetre elviszem orvoshoz, de írom, mit eszek, jó ötlet. Még vagy 3 hétig biztos nem táplálom hozzá.
2015. dec. 19. 15:23
 10/12 anonim ***** válasza:
Esetleg nem nőnek a fogai?
2015. dec. 20. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!