Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet tejallergia?

Lehet tejallergia?

Figyelt kérdés

Először is kb fél éve iszik tejet de már előtte is rengeteg tejterméket evett meg olyan ételeket amikben tej van

egy két napja elkezdtem gyanakodni h a tejjel lehet problémája, nincs semmi kiütés vagy ilyesmi csak egy pár napja megfigyeltem h naponta többször kakil (nem kemény nem is hig), de ahogy figyelgetem általában ha tejeset eszik utána mindig kakil, eddig nem volt ilyen...lehet kiprobálom h egy pár napig mellőzzük a tejet



2014. aug. 16. 13:17
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tej, hanem tejcukor érzékenység szerintem. A lányom is így volt, tejtermékektők nem volt baja. Elég későn 2,5 évesen kapott tejet, mert 1,5 korában ment tőle a hasa így szüneteltettük. HA csak itthon ivott 2 dl akkor nem volt baj, ez a gyakori kakálás az oviban jött elő, ha itthon reggel megitta a kakaót és az oviban is kapott akkor jött elő.
2014. aug. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tejcukor érzékenység. Kisfiam 17 hónapos, 8 hós kora óta kap mindenféle tejterméket, 1 éves kora óta kap mindent amiben tej van (sütik, bármilyen étel), tejet még nem kapott magában, csak tejitalt ivott minden nap délután. 3 hete egy antibiotikumos hét után főzős pudingot adtam neki és akkor borult a bili... Maró hasmenés.

Már előtte is gyanús volt mert a betegsége óta naponta 3-4szer is kakilt, előtte napi 1szer, és nem keményet, de nem is nagyon hígat, csak zavaró és furi volt a napi több széklet. Miután jött a hirtelen hasmenés elmentünk dokihoz aki egy hónap diétát javasolt.

Nálunk valsz az antibiotikum tette tönkre a bélbolyhait, nálatok lehet hogy csak besokallt a szervezete, mert van ilyen is. Most szüneteltesd a tejet és tej termékeket amíg nincs nagyobb baj.

2 hétig ne adj neki semmi tejterméket, utána fokozatosan szoktasd vissza. Elvileg rendbe kell jönnie mindennek.

2014. aug. 16. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...ma nem kapott napközben tejtermékeket kevesebbet is kakilt akkor tuti ez a gond
2014. aug. 16. 19:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!