Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem akar a kiságyába aludni a...

Nem akar a kiságyába aludni a 14 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés
Mit tehetnék, hogy ott aludjon? Este altatásnál elalszik a mi ágyunkban, a kezemben r nehéz lenne és sajnos csak nagy nehezen alszik el, ha altatom. Ha elaludt, beteszem az ágyába, ezt régóta így csináltam, de pár hete azt csinálja, hogy alszik kb 10 percet, néha max egy órát, égtelen sírásba kezd és egy óra mire újra elaétatom. A mi ágyunkban boldogan alszik, de ezek után hiába is próbálom visszatenni a kiságyba sír. Van, hogy felébred rá, pedig óvatos vagxok és nagyon nagyon sír így kénytelen vagyok a mi ágyunkban hagyni. De nagyon nem örülök neki, de nem a mi kényelmünk miatt, hanem félek, mert így nincs alatta légzésfigyelő, meg nehogy ráhúzzam a takarót, nár nagyon figyelek eá. Mit ttehetnék? Változni fog ez?

2015. dec. 20. 00:29
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Sztem a megoldás az lenne ha az agyában altatnád el, sztem fontos lenne tudatosítani hogy ez az ő szobája/ágya

Kapjon mondjuk egy plüst akivel együtt alhat, úgy mesélj neki hogy már ott van az ágyban

Maradj ott mellete ameg elalszik

2015. dec. 20. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Teljesen esélytelen ott altatni, mert nagyon-nagyon sír, ha este beleteszem. Napközben néha ő kéri, hogy beletegyem és pár percig eljátszik ott. A kiságyban melléfeküdni sem tudok altatáshoz, mert máshogy nem alszik el, csak ha ott vagxok mellette. Esetleg még kézbwn, de leszakad a kezem, mire elaészil. Délutáni alvásnál a babakocsiban szokott, ott semmi gond nimcs, jót alszik.
2015. dec. 20. 00:48
 3/14 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező, pont így van nálunk is. Sajnos nem találtam rá megoldást, így köztünk alszik. Pedig sosem történt semmi negatív vele a kiságyban, mégis annyira tud ordítani ha beteszem, hogy képes meghányatni magát. :( Kíváncsian várom a válaszokat, ha nem gond.
2015. dec. 20. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
38%

Az én gyerekeim azóta aludták át az éjszakát, ami után beraktam a kiságyba, rájuk zártam az ajtót, és kijöttem. Egy kicsit játszottak, majd elaludtak.

Amit meg kéne értened, az az, hogy a kicsit azt az állapotot akarják vissza, amikor elaludtak. Azért ordít, mert át akarod vágni, és elrakod álmában. Ő abban a hiszemben van, hogy veled alszik, és nem a kiságyban. neki ez nem jó.

Ha felébred az elalvás körüli állapotot várja vissza. Ha egyedül aludna el, akkor természetes neki, hogy egyedül van éjjel, ha felébred. ha a kezedben, akkor azt akarja, ha melletted, akkor azt akarja vissza.


Döntsd el, mi a fontos.

Néhány sírós nap, és átszoktatod az ágyában való elaváshoz, vagy így marad. Egyre nagyobb, egyre okosabb, és egyre nehezebb átverni.

2015. dec. 20. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Szia! 14 hos fiam ugyaezt csinalja egy hete. Sot elkezdett az emberektol is felni. Szeparacios szorongas 1-2 het. Felkapcsoltam a solampat. Igy mar az agyaban aludt fel ejjel.
2015. dec. 20. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Valószínűleg sírás nélkül nem fog menni az átszoktatás.
2015. dec. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Persze, hgy sír, hiszen a karodban aludt el, és utána tökegyedül, vaksötétben ébred.


- ne nálatok altasd, hanem a saát szobájában

- hagyj égve valami fényt, sokan nem szeretik a teljes sötétséget (a felnőttek közül sem)

- esetleg ne ágyban altasd - az unokahúgom kezdettől fogva ordított, ha kiságyba tettük, a matracon viszont vígan elaludt :)


Az átszoktatás, viszont nem lesz egyszerű, sírós, nyűgős éjszakák, de hidd el, a nyugalmatok (meg az övéében) érdekében megéri a pár nap fáradtságot.

2015. dec. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, most arra gondoltam, hogy kiszedem a matracát, kiteszem a földre és ott altatom, ott mellé tudok feküdni. Hátha működik. Korai lenne leesésgátló ágyba tenni? Meddig használjátok a légzésfigyelőt. Wngwm annyira megnyugtatott, hogy alatta volt.
2015. dec. 20. 10:44
 9/14 anonim ***** válasza:
Komolyan nem ertem miert kene sirni hagyni? Szegeny azert sir mert valoszinu fel valamitol. En legalabbis ezt latom a vele egyidos fiamon. Mar most javulni kezd a helyzet. Most is alszik szepen a kisagyban es nem hagytam sirni es nem hagytam magara. Ez egy ilyen korszak valoszinu. Fogzik a babad? Mert nalunk az is bezavar most. Ilyenkor kozelseg kell nekik.
2015. dec. 20. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Szerencsére az én fiam szeret a saját ágyában aludni, másfél éves kora óta meg már a saját szobájában is alszik, de ha csak a mi ágyunkban tudna nyugodtan pihenni, akkor én tuti nem erőltetném külön. Soha nem láttam még a szülei ágyában alvó 14 éves kamaszt, tehát valószínűleg a kellő érettség elérésével megjelenik az igény az önálló alvásra is. A légzésfigyelő pedig szerintem 14 hónaposan már felesleges (bár nekünk soha nem is volt).
2015. dec. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!