Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van olyan, aki soha egy...

Van olyan, aki soha egy fejlesztő játékot sem vett a gyerekének?

Figyelt kérdés
Két éves kisfiamnak rengeteg fejlesztő játéka van. Nem kell drága dolgokra gondolni, néhányat magam készítettem, de ma voltunk az egyik ismerősnél, neki is két éves a lánya és alig van pár játéka, az is inkább plüss. A fiam kirakózik, párosító játékkal játszik, épít, színeket, formákat tanul és rengeteg mesét olvasunk neki. A kislánynak egy könyve sem volt, mert még nem tartották fontosnak. Idén karácsonyra lapos tévét kap majd,mert állítólag órákat tud mesét nézni. Ezen meglepődtem, mert a fiamat meg a tv nem köti le fél percre sem. Nem mondom, hogy mindenki csak fejlesztő játékokat vásároljon a gyerekének, de nem tart az ilyen szülő attól, hogy lemarad a gyereke? Ugyanis három éves korig azon agyi idegi pályák, amelyek nem lettek aktiválni, később már nem hozhatók működésbe. És minél több idegpálya van használatban, az ember annál okosabb.
2015. dec. 21. 22:31
 1/8 A kérdező kommentje:
aktiválva
2015. dec. 21. 22:32
 2/8 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem hatalmas hibát követnek el a szülők, de ők tudják.. Meg lapos tv, jó ég.


Engem az is bosszant, hogy a párom unokaöccsét folyton a tv-vel kötik le..a gyerek nem képes magában eljátszani, mert folyton mennie kell a tv-nek. Meg a telefonos játékok, stb.


A páromnak is megmondtam, hogy ha gyerekünk lesz, akkor nem fog tv-t, telefont, laptopot babrálni.


Van két aranyos kis videó egyébként..állatos ABC és ehhez hasonló. Azt az unokahúgaim néha megnézik, de ennyi. Igazából ők maguk állnak fel tőle, mert megunják. Ha 2 hónapos kora óta az arcába tolták volna folyton, akkor nyilván nem unnák..


Szóval szerintem hülyék a szülők, de hát az ő dolguk.

2015. dec. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

nyilvan nem erdekli a dolog kulomben utana nezne a neten hogy mi az ami karos egy babanak es mi az ami fejleszti.


ne kattogj ezen nem lehet mindenki ertelmisegi kell az alsobb reteg is....gondolj arr hogy naluk sokkal gazabb korulmenyek kozott is felnonek gyerekek.

vagy beszelj vele bar sose szokott jo vege lenni a kioktatasnak.

2015. dec. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
tényleg létezik ilyen szulo, aki tévét vesz a gyerekének pl. mesekony helyett?..
2015. dec. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
bár, ha jobban belegondolok, az egyik ismerosom a 3 honapos gyerek elé tabletet tett, kiposztolta facebookra, hogy már most szereti az x mesét..rá 2 honapra, azt tette ki, hogy Zoé is szereti a mekis fagyit...és a gyereknek tolták a szájába. anyuka egész nap selfizik..igy a gyerek (2.5 éves) is már ugyanugy csucsorit, pozol, mint az anyja (Évike :D)
2015. dec. 21. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Egyébként egyáltalán nem is élnek rossz anyagi körülmények között. Én sem atomfizikusnak nevelem a fiam nyilván, de úgy érzem, a mai világban csak az tud érvényesülni, akinek van legalább egy kis sütnivalója...És nem hinném, hogy a következő évtizedekben ez változna bármit is. Olyan gyorsan fejlődik a világ, hogy aki megragad egy szinten, amellett mindenki elhúz villámsebességgel.
2015. dec. 21. 22:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Sajnos van ilyen bár nagyon megdöbbentő. Húgom 20 évvel fiatalabb nálam és soha semmi ilyesmit nem vettek neki, de lapos TV-t azt neki is. 6-8 évesen otthon hagyták fél napokra, hogy úgyis elvan a TV előtt. Most 15 éves és csak úgy hajlandó enni, hogy az anyja felvágja neki a húst...
2015. dec. 21. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Tetszik a kérdés, mert nem csak azt tekinted fejlesztő játéknak, amit a Fisher Price annak tart, nagyon helyes, hogy te magad is készítesz neki ilyesmiket. Pl. fejlesztő játék pici korban az is, ha egy kubus üvegbe egyik nap mák kerül, másik nap bab, és lehet figyelni, hogy csattognak a szemek.:)


Nekünk nincs tévénk, viszont rengeteg könyvünk van (én is így nőttem fel, és a férjem is), a védőnő első kérdése ez volt a lakás láttán: a könyvek nem porolódnak nagyon? és hol van a tévé? a hálószobában? ugye nincs tévénk, csak a tévétlen nappali alapján azt gondolta, akkor biztos a hálóban van:D


Szóval, ha a védőnő is ilyen...én nem csodálkozom az embereken már.:/


Nekünk sokféle gyerekkönyvünk van, rólam is maradt néhány, de újakat is vettünk. főleg azt szeretjük, ahol a főhős egy problémával szembesül, és megoldja azt önmaga erejéből.


Szerintem az olyan szülők, akikről te írsz, Kérdező, nem számítanak arra, hogy okos lesz a gyerekük, nekik ez nem szempont. Sajnálatos, mert a genetikán is lehetne javítani neveléssel+egy kis szerencsével.:)


28N

2015. dec. 22. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!