Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha a szoptatott baba evés...

Ha a szoptatott baba evés után még elfogadja (este) a tejpépet az azt jelenti hogy éhes maradt?

Figyelt kérdés
Egész sokat, 100mg-ot megevett még az esti szoptatás után. Annyit készítettünk, nem tudom hogy még ezen kívül is evett volna-e. De ez azt jelenti hogy éhes volt vagy csak szívesen eszik mégmégmég? Sajnos nincs mérlegem, így nem tudom. Sosem aludta át az éjszakát. Nagyon szépen gyarapodik, vidám, stb. Nappal 4 óránként eszik.
2015. dec. 22. 20:15
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha Te jól bevacsoráztál, és utána azt mondják neked, hogy "itt egy somlói, de csak most eheted meg, fél óra múlva már nem" és neked a somlói a kedvenced, akkor mit csinálsz?


Nem tudom hány hónapos a babád, de nem feltétlenül jelez éhséget, ha még elfogadja.

Azt meg ne várd, hogy este "kicsit beeteted" és majd ettől átalussza az éjszakát.

A kitartó alvás az idegrendszer fejlődésével van összefüggésben, meg még más dolgokkal is, de csak ritkán az éhséggel.

2015. dec. 22. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát igen, köszi, de ezzel most nem jutottam előbbre. Honnan tudhatnám meg hogy éhségből eszik-e még? Csak a mérleg?
2015. dec. 23. 11:59
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom 11 hós.Ha nem éhes,akkor nem fogadja el a tejpépet.Szerintem ők nem úgy működnek,hogy eszem,mert elém tolják és szeretem.Ők akkor esznek ha éhesek.
2015. dec. 23. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Hát igen amúgy, a mellemet simán elutasítja ha nem éhes. Mármint egyszerűen nem eszik akkor. Nem tudom... Mindegy inkább egyen többet mint kevesebbet.
2015. dec. 23. 12:23
 5/8 A kérdező kommentje:
Báár hozzátenném hogy nappal simán etethetném 2 óránként. Mondjuk nyilván nem enne akkora mennyiséget mint 4 óránként de többet, mintha ritkán etetném szerintem.
2015. dec. 23. 12:27
 6/8 anonim ***** válasza:

A szopás fizikai munkát jelent a babának, minél kisebb, annál inkább (azt még mindig nem írtad le, hogy mennyi idős!), tehát simán lehet, hogy utána egy tejpép kanálból, vagy cumiból még csúszik.

Amelyik babának nem kell, annak talán az íze miatt sem kell, nem azért mert "nem éhes".

Egyébként ha kihúzod 4 órákra az időt, akkor könnyen lehet hogy tényleg csökkenni kezd a tej.

Mindig szoptasd meg, amikor kéri, akkor lesz is elegendő.

2015. dec. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

5 hónapos múlt, de amúgy nem is kérdezted. Viszont akkor mondd meg, hogy szerinted hogyan tudhatnám meg hogy jóllakott-e.. inkább "túletetném" mint éheztetném, nem igaz?

Ééés hogy hát nem igazán kell nekem húzni, jó neki a 4 óránként evés. Ha előbb kér, kap.

2015. dec. 23. 14:32
 8/8 A kérdező kommentje:
De amúgy én is gondoltam erre amit írtál, hogy lecsúszik még egy két könnyű falat. De egész csomó talán nem, nem?
2015. dec. 23. 14:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!