Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás alatt teherbe lehet...

Szoptatás alatt teherbe lehet úgy esni, hogy még nem volt menstruáció?

Figyelt kérdés
Ilyenkor egyébként a terhesség alatt is lehet szoptatni?
2010. márc. 24. 12:59
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
Bocsi tudom nem ide való a kérdés, de a teherbeesés témakör alatt csupa más jellegű kérés van.
2010. márc. 24. 13:00
 2/11 anonim ***** válasza:
57%
Igen,terhes lehetsz ilyenkor is,de a szoptatást nem kell abbahagynod.
2010. márc. 24. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
De hogy a csodába? Én ezt nem értem. Mert azt még igen, ha kevesebbet szoptat az ember, megjön a menses, lehet terhesség, de ha nincs ciklus, akkor hogy a manóba?
2010. márc. 24. 13:05
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Teherbe lehet esni. A petesejt érése a menstruáció előtt van 2 héttel! A szoptatás nem nyújt 100% védettséget.

Úgy tudom, a szoptatást abba kell hagyni, mert túlterheli a szervezetet a terhességgel együtt, és nem jut elegendő tápanyag a magzatnak.

2010. márc. 24. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsónak igaza van. És plusszban: a szoptatás kisebb méhösszehúzódásokat is okozhat, szóval vetéléshez is vezethet a szoptatás, ezért is kell abbahagyni.
2010. márc. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Az is érdekelne, hogy mit tett, aki így járt? Azonnal abba hagyta a szoptatást? Tényleg nem menstruált?
2010. márc. 26. 21:21
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha az első peteérésed alatt megtermékenyülsz, akkor terhes leszel mielőtt megjönne az első menzid. Én úgy tudom, sokan szoptatnak terhesen, de inkább a dokidat kérdezd, az a tuti!
2010. márc. 26. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%

Nem kell abbahagyni a szoptatást. Maximum egy olyan baba vetélne el ilyen esetben, amelyikkel amúgy is baj van...


6,5 hós terhesen még szoptattam, csak ekkor a lányom nem kért több tejet, valószínűleg mert megváltozott az íze...


Több olyan anyukát ismerek, aki végig szoptatott szülésig, és még utána is, két gyereket egyszerre.

2010. márc. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
nálunk is szopi alatt let de én sajnos abba a pár százalékba tartoztam aki elvetélt a szopiztatás alatt mikor abbahagytuk a szopit akkor meg,aradt a babó
2010. márc. 26. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Én is szoptatás alatt estem teherbe, de leszoktattam a lányom 2 hónap alatt. A doki nem mondta azt sem, hogy szoktassam le, de azt sem, hogy ne. Azt mondta, a természet eldöni. Szokták mondani, hogy könnyebb elvetélni, ha szoptatsz. Annó én is kérdeztem ezt itt, szinte mindenki azt mondta, hogy végig szoptatott terhesség alatt, sőt utána kettőt is együtt. Én nem kívántam, leszoktattam , akkor volt 14 hós.
2010. márc. 26. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!