Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költöttetek babaholmik...

Mennyit költöttetek babaholmikra a pici születése előtt? A férjetek beleszólt, hogy mikor mit vesztek, vagy rátok hagyta?

Figyelt kérdés
2015. dec. 27. 13:25
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél jócskán költöttünk: bútor, kiságy, babakocsi, hordozó stb. A férjem nem "beleszólt", hanem közösen döntöttünk, együtt vásároltunk.

A játékok, kiegészítők nagyon érdekelték, a babruhák kevésbé.

2015. dec. 27. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Első terhességemnél ikreket vártunk, kb. 500 ezer forintot költöttünk, de mindent újonnan vettünk, és sok dolog bizonyult utólag feleslegesnek.


Pont a férjem volt az, aki nagyon erőltette a költekezést, hogy az ő gyerekeinek mindenből a legjobb legyen, legújabb, képes volt órákig bújni az internetet bizonyos "létfontosságú" kütyük után kutatva, amiket aztán nem vagy alig használtunk. Ő külföldi, és nem volt náluk divat a használt holmik vásárlása, vagy az, hogy családon belül ajándékozni egymásnak használt dolgokat.


A második terhességnél már ő is belátta, hogy elszaladt vele a ló sok tekintetben, akkor sok dolgot megvettünk használtan is.

2015. dec. 27. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Semmit nem költöttünk kb. Mindent kaptunk kölcsön/örökbe vagy vettem a kilós turkálóban a filléres szuperebbnél szuperebb babacuccokat.

Én főleg utána kezdtem el költekezni, mikor mindenre megoldást kerestem, a megoldást pedig kívülről vártam, mindenféle hülye termékektől. Hordozókendő, szoptatóspárna, csatos hordozó, párásító.. meg ilyenek, amiknek nyilván semmi köze sem volt semmihez.

2015. dec. 27. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Olyqn 700-800ezer körül. Együtt vettünk mindent.
2015. dec. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem számoltuk össze, de az orvosra és szülésznőre biztosan több ment el, mint babaholmira, ugyanis sógoréknál csak néhány évvel idősebb a gyerkőc, így sok dolgot kaptunk tőlük kölcsön (babakocsi, mérleg, kádállvány, ruhák). A kiságy, az autós babahordozó és a légzésfigyelő jelentett nagyobb kiadást (bár akadt olyan, amit ugyancsak használtan, de újszerű állapotban vettünk ismerőstől), és ezeket természetesen megbeszéltük előre, az apróságok beszerzését (pl. babaápolási termékek, pelenka) azonban többnyire rám bízta a párom, mivel se ideje, se "érzéke" nem volt ezekhez, de utólag mindig mindent megmutattam neki.
2015. dec. 27. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még nem vagyunk készen a bevásárlással (van még bő másfél hónapunk rá), úgyhogy végösszeget nem tudok még mondani, de eddig olyan 200 ezer körül járunk (babakocsi, kiságy, ruhák, takarók).

A férjem még jóhogy beleszól, hogy mit vegyünk, hiszen az ő gyereke is. Hülyét kapnék, ha "rám hagyná", mintha ez nekem valami hobbim lenne, vagy nem is tudom. Persze van olyan, hogy egyedül vásárolok, de ő is tökéletesen tisztában van vele, hogy mit kell megvenni, és az esetek többségében együtt megyünk el vásárolni.

2015. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A baba születése előtt vettünk meg mindent (már kész vagyunk). Mármint nem mindent, mert pelenkát stb-t bármikor tudunk még, van az utcánkban egy dm és 5 percre rossmann, 15-re müller.


Csak a nagy dolgokra gondolok, azokat vettük meg már mindet (babaágy, pelenkázó, babakocsi, légzésfigyelő, ruhák, texttilek) .:)


A férjem minden vásárláson ott volt velem, kaptunk ajándékkártyákat a családtagoktól ilyen helyekre, azokat is együtt vásároltuk le. Ő olyan szinten vonódik/vonódott be, hogy "szívem, írjuk már fel, hányas bodyból mennyi van!" "szívem, mi az a rékli? olvastam róla most egy kelengyelistában. az nekünk kell?" szóval nagyon aktív.:)


30hkm

2016. jan. 1. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

ja bocsi, a költéseinket nem írtam le. kaptunk néhány dolgot, de szinte egyik barátunk sem vállalt még gyereket (28 vagyok).


érdemes egészségpénztárat kötnötök, mert lesz elég költség, amit el tudtok számolni!


csak néhány dolog árára emlékszem, de azokat leírom:


háromrészes babakocsi: 120.000 mindennel együtt (lábzsák, esővédő, stb stb) kengurut és kendőt kaptunk.


kiságy, pelenkázó, mindkettő berendezése, fiókok stb: 27.000 ikeából, nagyon jutányosan.:)


ruhákat nem adtuk össze, egyesével vesszük, nem örököltünk senkitől:/


légzésfigyelő: 25.000 Ft leárazva volt az Elefániban.

2016. jan. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!