Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi volt az az összeg,...

Mennyi volt az az összeg, amit babadolgokra költöttetek?

Figyelt kérdés

Az érdekelne,hogy kinek mennyiből jött ki a babaszoba,a ruhák,a babakocsi és a többi bébidolog.

Azért szeretném tudni,mert az egyik rokonunk szerint én rengeteg pénzt akarok elkölteni erre a célra,pedig szerintem nem.


Köszönöm szépen a válaszokat :)


2011. aug. 30. 12:44
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
74%

250 ezer volt a kezdő.

Ebben a teljes babaszoba javítása, festése, bútorok, babakocsi, minden benne volt.

Egyébként meg kinek mi köze van hozzá, hogy te mennyit költesz a kisbabádra?

2011. aug. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
74%

nagyon sok mindent kaptunk és amit mégis magunk vettünk, azt használtan. Így kb. 50.000 Ft-ot költöttünk. (elektromos mellszívó, egyéb szoptatási eszközök, pelenkázószekrény, mózeskosár, cumisüveg, sterilizáló, babalepedő van ebben) Plusz a kórházban fizettünk 35.000-t.

Minden ami babás cucc, az elég drága még használtan is.

2011. aug. 30. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Miért, te hogy kalkuláltál eddig?
2011. aug. 30. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
100%

babakocsi, hordozó, kiskád, forgó kiságy fölé, játékok - kisgyerekes rokonoktól "megörököltük"

babaágy, pelenkázóval, ágyneművel, baldachinnal - 45e

légzésfigyelő, szagzáró kuka 30e

ruhák - használtan vateráról, teszveszről - kezdőcsomag kb 20 e

popsitörlő, pelenka, játékok - ezt hozott mindenki babalátogatóba, így hónapokig elég volt

hintőpor, alkohol, popsikrém, fürdető - 1000 ft


szóval kb 96e ft - nem vagyunk rossz anyagi helyzetben, sőt, de feleslegesnek tartottam vagyonokat költeni, így is mindene megvolt, minden holmi gyönyörű, jó állapotú volt

2011. aug. 30. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok.

Azt hozzáteszem, hogy mi nem kaptunk egy lyukas zoknit se a gyereknek. Mindent mi vettünk.

2011. aug. 30. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Babakocsi quinny buzz, 200.000

szoba bútor, 2 ajtós gardrób, pelenkázó komód, kiságy ami később ágy, baldahinnal matraccal ágyneművel pelenkázó lappal 150.000

ruhatár , cumi pelenka mellszívó sterilizáló szoptatós párna... 150.000

mindenki addig nyujtózik ameddig a takarója ér, annyit költ amennyit megengedhet.

Én azt vettem ami nekem tetszett, semmit sem bàntam meg, mindd hasznos praktikus.

2011. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
Nekem sajnos rengetegbe mert kezdo voltam. Osszeget nem irok mert kulfoldon elunk igy nagy ertelme nincs. Ma mar mindent maskent csinalnek. Nem vennek uj bababutort, hanem egy hasznalt kisagyat fele ennyiert meg egy kis szekrenyt. Nem vennek pelenkazo asztalt hanem a kisagyra csak egy pelenkazo lapot szinten hasznaltat. Vettem elekromos mellszivot amit nem hasznaltam (kidobott penz volt az ebay-en feleeret tudtam eladni), angelcare-bol sem vennek ujat mert nem rongalodik attol, hogy hasznlajak x honapig es ebay-en pottom penzert lehet kapni. Nem vennek pelenka tarto vodrot draga betettel. Hanem megteszi a sima pelenkas zacsi is toredek arert. Ujszulott ruhabol jo a hasznalt is mert nincs ideje a babaknak elhasznalni, nem masznak, kusznak, nem rongyolodnak. Nem vennek uj babahintat sem rezgoszeket hanem csak hasznaltat sokkal olcsobbert. Szoval en sok mindent maskent csinalnek es rengeteg penzt megsporolnek. En bena voltam sajnos. :(
2011. aug. 30. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:

Mi írtuk mit, mennyit költünk az első babára szülésig. Újan takarót, kisoverált, kiságyat, matracot és ágyneműt vettünk, meg pár apróságot, zoknit, harisnyát,kifogót,textilpelenkát, ezeket akkor ha akciósak voltak. Rengeteg kisruhát kaptunk,így ruhát szinte semmit, de a turiban jó kis darabokat fogok ki azóta. Babakocsit, hordozót, új állapotúak, bizományiban vettük.A babaszoba parkettázásával, dekorálásával, bútorral(a férjem csinálta), a szülésznőnek és az orvosnak adott pénzzel együtt 200e Ft-ba került a szülésig.

Most második babával vagyok 37 hetes. Az első kisfiú, a második most kislány lesz. A babaruhákat cseréltük egy ismerőssel, aki meg most kisfiút vár, egyébként semmit nem vettünk. Majd egy pelenkázó lapot kell, ami amúgy is kellene, mert elvált a forrasztás mentén. Úgyhogy ennyi.

2011. aug. 30. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 A kérdező kommentje:

Mi sem kapunk semmit,mindent újonnan fogunk venni és én is azt veszem,ami megtetszik.

Úgy vagyok vele,hogy Ő lesz valószínűleg az egyetlen kislányunk(csak egy babát szeretnénk),így mindent megszeretnék neki adni.

Szóval most kb. egy autó áránál tartunk,de ebben nincs benne a babaszoba megcsinálása és a kórház(magánklinika).

De igazából megtudjuk ezt engedni magunknak,csak nem tudom,hogy a párom testvére miért pattog emiatt,hiszen nem az Ő pénzét költjük.Akkor lehet,hogy egy ici-picit sokat fogunk a babára költeni ezek szerint...

Csak kíváncsi vagyok,hogy ez tényleg olyan nagy összeg vagy normális.

2011. aug. 30. 13:09
 10/33 anonim ***** válasza:

- babakocsi (3in1) 80ezer (már megbántam, tök fölösleges volt a mózes, mert nem maradt meg benne a gyerek 7 hetes kora után, úgyhogy hordozóval jártunk sétálni) - ezt egyébként anyósék fizették

- ifjúsági szobabútor 200ezer, ezt sok-sok évig fogja használni, a kiságy is átalakítható heverővé

- kókuszmatrac 8ezer, rácsvédő 3ezer (lepedőket kaptam ajándékba)

- pelenkázó lap 3500

- kiskád 5500

- kókuszpólya 3500

- légzésfigyelő + ajándék pelenkakuka 28ezer

- mellszívó 6ezer

- cumisüveg készlet 6ezer

- cumisüveg-melegítő 4500 (egyedül mikrós sterilizálót kaptam ajándékba)

- szülésért 40ezer a szülésznőnek, 20ezer az ügyeletes orvosnak (végül császár lett, pedig úgy indult, hogy csak szülésznővel szülök)

- minden kisruhát, tehát a bodykat és rugikat is én vettem meg, mindet a tecsóban, árat már nem tudnék írni, de 3-5 darabos csomagokat vettem

- tetrapelenkák, 2 törülköző - ezekre szintén nem tudnék árat írni, de mindent én vettem meg

- és persze a doki által felírt patikai babaápoló szerek

Így nagyjából ennyi jutott most eszembe.

2011. aug. 30. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!