Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit költöttetek az újszülö...

Mennyit költöttetek az újszülött gyereketek érkezésére?

Figyelt kérdés

Értem ezalatt a gyerekszobát, ruhákat, tisztálkodószereket, pelenkát, játékokat, egyéb kellékeket.

Ti honnan szereztétek be ezeket a dolgokat?

A további hónapokban átlagosan hogyan alakultak a költségek?


2015. ápr. 8. 11:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Sokat - semmit nem kaptunk senkitől, se ismerősöknek, se rokonoknak nincs babája:

90.000 HUF volt a babakocsi - Babaszafari bababolt

250.000 HUF a bababútor - babaszafari bababolt

ruhák, ágynemű, stb fogalmam nincs mennyibe kerülhettek összességében, azokat folyamatosan vettük apránként, Kangaboo bababoltban, Tesco/F&F és H&M-ben vásároltunk.

Plusz még havi 10.000 a nőgyógyász, 2x15.000 a genetikai ultrahangok, 100.000 HUF a szülésért a dokinak, 30.000 HUF a szülésznőnek...

Amin én meglepődtem az a szülés utáni gyógyszertári költségek voltak, érzékeny volt nagyon a babám bőre, mindenből Babé terméket kellett vennünk, azt bírta, a gyógyszertáriakat nem.

De ezeket már nem számoltuk, feladtuk, szerencsére azért bőven volt tartalékunk, mert sejtettük, hogy nem két fillér lesz.

2015. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Mi sem kaptunk semmit sem, néhány ruhácskán kívül, max. 10db-ot, az is csak 4-5 hós korától volt jó rá. A szoba, ruhák, eszközök, stb. összesen 400.000.- volt. A szülés és egyéb vizsgálatok ebben nincsenek benne. De mi ezt megengedhettünk maguknak, nem spóroltunk kifejezetten. Egyedül a babakocsin, mert amúgy hordozósak vagyunk, csak hogy legyen egy kocsi, ha szükség lesz rá, azt használtan vettünk, 40-ért.
2015. ápr. 8. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
56%
Több mint 1 milliót.Kangaboo,Mamas&Papas,Brendon,Babaszafari stb.. ..Havonta a gyerekre kb 100-150ezer.
2015. ápr. 8. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Már tudom miért nem akarok gyereket...
2015. ápr. 8. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Utolsó, némelyik összeg itt erős túlzás, el ne hidd, hogy ennyit kell költeni egy gyerekre havonta:)


Kérdező, minden együtt az első hónapban megvolt 200.000 Ft-ból. Babakocsi, kiságy, ruhák stb.

2015. ápr. 8. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Senki nem mondta hogy ennyit kell,de kb. ott van,főleg ha beteg vagy épp kinőtte a ruháit pelenka stb..
2015. ápr. 8. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Én is olyan 200-ra tippeltem maximum, nem mindegy az ember mit, hol, mennyiért vásárol. Az első pár válaszadó pedig örüljön neki, hogy kiadhat ilyen összegeket. Átlagcsalád, átlagember viszont nem teheti meg!
2015. ápr. 9. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szerencsések voltunk, rokon babák után kaptunk ruhákat, nagyszülők olcsón tudtak szerezni használt ruhákat.Babakocsit használtan vettük 30ezer forintért, de nem látszik meg rajta, hogy használt. Két kiságy is került hozzánk, az egyik még az enyém volt. :) Ágyneműt varrattunk neki, az kb. 7000 ft volt. Gyerekszoba nincs, velünk egy szobában van, a mi szekrényeinkben vannak az ő cuccai is, így bababútorra nem kellett költeni.Tisztálkodószereket a kórházból vettünk, pá ezer ft volt.Pelenkát vettünk mi is, de a babalátogatóktól azt kértünk. Játékot nem vettünk, hoztak azt is a látogatók. A terhesgondozás 5000 ft volt havonta, és 40ezret fizettünk az orvosnak.
2015. ápr. 10. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Előző vagyok. Tisztálkodószereket a gyógyszertárból vettünk. Bocsi az elírásért. :)
2015. ápr. 10. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó! Köszönöm, hogy ezt leírtad, ezek szerint neked se volt milliós összeg a gyerekvállalás. Átlagcsalád vagyunk, mi is kb. így tudnánk kihozni, mint ti. De az első válaszok után azon kezdtem el gondolkodni, inkább nem szeretnék gyereket vállalni, ha valóban ennyibe kerül...
2015. ápr. 10. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!