Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 14 hós lányom 12,5 kg kb 80...

14 hós lányom 12,5 kg kb 80 cm. Sok neki ez a súly nagyon? 3700 g született.

Figyelt kérdés
Nektek ennyi idősen hány kg volt lányotok? Még csak kapaszkodva,vezetve lépeget. Ha elindul már megáll a súlygyarapodás ugye?
2015. dec. 30. 21:38
 1/9 anonim ***** válasza:

[link]


kúszik, mászik, vagy nem mozog sokat?

2015. dec. 30. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Rengeteg szerintem. 23 hónapos fiam 94 cm és 12 kg. Elvittétek már orvoshoz? Védőnő mit mond?
2015. dec. 30. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is elég sok. Attól hogy nem megy, gondolom mászik, mozog folyamatosan. Ha a táplálkozása rendben akkor gondolom nincs vele baj.
2015. dec. 30. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Ja a lányom 1 évesen 8kg volt.

3. Vagyok

2015. dec. 30. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vilcsianyuja ***** válasza:
Soknak tűnik ez a súly nekem is. A nagylányom 3650g-mal született, 1 évesen volt 80 cm és 10kg. Akkor neki teljesen normális volt a testalkata, se nem sovány, se nem kövér. Az ikreim közül a kislányom eléggé kis dödölle, ő 21 hónaposan volt 83cm és 11 kg. Pedig rajta ránézésre is lehet látni, hogy van rajt babaháj. Szóval bizony a te kislányod ezek szerint még hurkásabb lehet. Valószínűleg tényleg normalizálódni fog a helyzet, ha már egyedül is tud járni. Unokaöcsém 1,5 évesen tanult meg járni, előtte elég durván hurkás volt, utána viszont helyreállt az egyensúly, ma már teljesen normális testfelépítésű kisgyerek. Védőnőd és gyerekorvosod véleménye egyébként mi az ügyben?
2015. dec. 30. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Azt mondják nincs semmi baj,ha elindul lemozogja. Amúgy persze mászik,de amióta tud állni inkább csak álldigál és a bútorokba kapaszkodva lépeget. Járássegítőt is tologatja néha. A combjain látszik inkább a súly,jó vaskos kis lábai vannak. :)
2015. dec. 31. 05:37
 7/9 anonim ***** válasza:
Ha neki azt mondjárok hogy sok a 12 kg 14 hónaposan akkor az én lányomra mit mondanátok? Lányom 14 hónaposan kb 15 kg most 26 hónapos és 18 kg és 103 cm. A fiam 8 hónapos 79 cm és 11-12 kg. Mindegyik elég nagy súllyal született. De a fiam már megy kapaszkodva a bútorok melett a lányom is 9 hónaposan elindult. Nekem is azt mondták hogy ha elindul leáll a hízása de utána is hízott.
2015. dec. 31. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Utolsó! Nem vitted el őket orvosi vizsgálatra? Azért ezt nem hagynám annyiban. Nincs valami gond?
2015. dec. 31. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az én fiam 19 hónapos és 15 kiló. Semmi baja, sokat mozog, már a létrára is felmászik, mindig úgy kell leszedni a szekrénysorról.


Sosem mondta egy orvos sem, hogy túl nagy a súlya. 12 hónaposan 12,5 kg volt. Magas is kb 88-90cm

2015. dec. 31. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!