Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves körüli babával hosszabb...

1 éves körüli babával hosszabb utazásról, ott tartózkodásról tudtok nekem tanácsot adni, ha esetleg konkrétan túl vagytok már ilyenen?

Figyelt kérdés
Erdélybe utaznánk, 12 órás út, nem tudom mivel, hogyan, mit vigyek, stb, de ami a legfontosabb, hogy mennyire viselné meg az én kicsikémet.
2010. márc. 25. 20:19
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 9 hónapos és már többször tettünk meg vele ilyen hosszú utakat. Kipróbáltuk az éjszaki és a nappali utat is. Az éjszakai kényelmesebb a babának, mert nálunk végig aludta az éjszakát, nem volt vele semmi gond. A nappali utazás már egy kicsit húzósabb, mert ugye meg kell állni enni többször is, és sokszor unja magát az egyhelybe üléstől, ezért muszaj vele sűrűn megállni és kiszállni. De még igy is hisztizett már a végén, alig tudtam lefoglalni valami játékkal. Úgyhogy ha tehetitek inkább éjszaka utazzatok, a babának kényelmesebb.
2010. márc. 25. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia! Ha 1 éves szerintem nem viselné meg annyira, max. jobban elfáradna a nap végére. A kocsiban szerintem fog tudni aludni. 12 órára való ételt tudsz pakolni, út közben úgy is többször megálltok majd. Az sem baj, ha nem tudod neki melegíteni a kaját, a babáknak a szoba hőmérsékletű kajával semmi bajuk. Legyen egy kajás táskád, minden legye egy helyen! (Étel,ital, evőeszköz,előke, törlőpapír)Az útra külön pakolj elegendő pelenkát, törlőkendőt, váltóruhát)Mindenképp vigyél játékot a kicsinek az útra is és az ottlétre is! Azt nem írtad, hogy hány napra mentek, de orvosság, lázmérő, orrszívó, orrcsepp, ilyesmik, amiket betegség esetén használtok mindenképp legyen! Ruhával nem kell túlzásba esni, 2-3 váltás legyen mindenből, body-ból vihetsz többet, melegruha mindig legyen nálatok! Most ennyi jutott eszembe. Mi 5 napig voltunk az akkor 7 hónapos kisfiammal nyaralni, semmi probléma nem volt. Ja, még pelenkából érdemes jól felszerelkezni!

Jó utat nektek!

2010. márc. 25. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszi nektek, nagyon aranyosak vagytok, kicsit megnyugodtam.

Még az érdekelne, hogy végig hordozóban utazott a kicsitek? És az ottlét alatt miben aludt?

2010. márc. 26. 07:27
 4/5 anonim ***** válasza:
Mi többször is utaztunk 1200 km-ert. Én is az éjszakai utazást ajánlaná(mi besötétítettük hátul az autó ablakait is, mert az autópályán az alagutak lámpáitól folyton felébredt). Előttem hozzászólók nagyon szépen leírtak mindent. Végig az autósülésben volt, persze meg-megálltunk néha, akár éjjel is, ha felébredt, kicsit kivettem. Mi vittünk utazóágyat is. Ha még nem voltatok, érdemes még itthon kipróbálni előtte 1-2 éjszakát, hogy megszokja. Fürdéshez pedig felfújhatós kicsi körmedencét vittünk :-) Jó utat! Egy erdélyi anyuka ;-)
2010. márc. 26. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Neked is köszönöm, remélem nem lesz gond, úgy féltem a kicsikémet, bár tudom, hogy már nem olyan pici. A vonaton is gondolkodunk, persze saját hálókocsison, de asszem meggyőztetek, hogy az autó jobb döntés lenne.
2010. márc. 27. 09:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!