Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdted kanállal enni...

Mikor kezdted kanállal enni tanítani a gyermeked? Mennyi időbe telt míg megtanulta?

Figyelt kérdés
2016. jan. 6. 15:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tanítottam. Mindig azzal etettem, és egyszer kapott ő is, hogy próbálkozzon.

De villával pikk-pakk megtanult enni. 1,5-2 évesen úgy kapta uzsonnára az almát, hogy felkockáztam, és aztán egy villát is adtam neki. Kanállal lassabban tanult meg enni.

2016. jan. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
én is kanállal etettem, hiszen neki minden pépes. aztán egyszer nyúlt érte, h ő szeretné. akkor kapott egy plusz kanalat amivel hadonászott én meg egy másikkal etettem közben. aztán egyre ügyesebben próbálkozott és végül az én kanalam már nem is kellett, maradt a sajátja. persze eleinte nem volt tökéletes a kivitelezés, de éhes nem marad, mert akkor eszik kézzel vagy hagyja hogy a végén belekanalazd a kellő kalóriát. azt hiszem, úgy egy éves kora környékén indult a kétkezezés, de arra már nem emlékszem, h mikor értünk a végére. fogja jelezni, úgyhogy elvéteni se lehet :)
2016. jan. 6. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

17 hónapos, kb. egy éves kora óta próbálkozik, egyre ügyesebb, eleinte csak egy-két kanállal ment neki, azt is leejtette vagy mellétette, mostmár ha sűrűbb kajáról van szó a fele adag ételt meg tudja kábé enni egyedül úgy, hogy merít ételt a kanálba és többnyire beletalál a szájába.

Nem tanítottam különösebben, adtam neki is kanalat elég régóta, most már ő kéri sőt követeli ha elkezdjük az evést :D.

Ő kezdte magától próbálgatni egyébként. Először csak játszott a kanállal.

2016. jan. 6. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 21 hónapos, de nagyon szépen eszik kanállal és villával is. Egy éves kora óta nem hagyja, hogy etessem. Az elején kézzel-lábbal evett, mindenhol volt kaja, csak a szájában nem. Általában egy evés egy szett ruhát jelentett, mindkettőnknek :-D de most már nagyon ügyes. A levest is meg tudja enni úgy, hogy nem nagyon folyik ki, hanem bekerül a szájába az egész.
2016. jan. 6. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!