Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koponya deformitás! Milyen a...

Koponya deformitás! Milyen a "kontyos" fejforma?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hetes, és még mindig nem szép kerek a feje. Már szülétésekor is furcsa volt. A falcsontok egy picit kiálltak, és hátul a nyakszirtcsontja is elég furán kiálló, kerek. Nem vagyok biztos benne, hogy ez a kontyos fejforma, de képeket nem találtam. Akinek ilyen volt a babája feje, annak helyrejött magától, vagy aztán kiderült, hogy koponya csontosodási problémája volt?! Kérem, aki tud, segítsen!

2016. jan. 11. 15:56
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ne parázd túl! Helyre fog állni. Amelyik baba sokat van háton azon is látszik. Még szó sincs csontosodásról! Persze h furcsa volt születéskor hisz ki kell préselődnie egy kis résen annak a kis buci fejnek. Az én lányomnak is furi feje volt. Ha már ennyi mindent tudsz h nyakszirtcsont meg falcsont akkor azt is tudod hogy pont azért nincs összenőve a babák koponya csontja hogy szülés közben el tudjanak mozdulni hogy könnyebben kiférjen. Ne aggódj nem lesz gond.
2016. jan. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
De örülök, hogy válaszoltál! Köszönöm a megnyugtató szavakat!
2016. jan. 12. 17:08
 3/14 anonim ***** válasza:
Errefelé egy ismerős mindig azt mondja:a "kontyos" gyerekek sokkal okosabbak. :)
2016. jan. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is még hónapokig furcsa fejformájú volt, star trek-ben láttam hasonlókat :) Most máfél éves, és szép formás. Amikor még sokat fekszik háton a haja is le fog kopni a tarkóján, és nem lesz lapos ott sem a feje :)
2016. jan. 15. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

5 hetes! Ne várj csodát! Sokkal több idő kell a fejének a formálódásának, majd akkor kezdj el izgulni, ha már rég összeforrt a kutacsa és a csontosodás is befejeződött.


Addig meg váltogatva fektesd, egyszer jobb oldalt, következőleg bal, majd háton. Ez sokat segít a formálásban.

2016. jan. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

minden szoptatás után máshogy tedd le aludni(egyik oldal, másik oldal(háta megtámasztva), hason, háton)

a szüléssel járó deformitás felől meg nyugi! teljesen normális hogy szép lassan áll helyre.

a természet úgy alkotta a magzatokat hogy a kopony csontjaik el tudjanak egymáson csúszni, hogy ki tudjanak bújni, szépen vissza is fog alakulni!

2016. jan. 15. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Szia az én fiamnak is furi feje volt mikor megszületett. Apa kérdezte is hogy ennek ilyen feje marad 😄. Akkor hogy hasfájós volt mindig csak hason, kevesen háton hosszukás lett a feje. Kb ahogy betöltötte a 3 hónapot lassan elhagyta a görcs is és a hátán fekszik, már kezd alakulgatni a feje. Nyugi egy bizonyos ideig alakulgat az még. Mindig változtasd egyszerbegyik felől, aztán másik.. Napközbe ha alszik és figyeled akkor a tarkójára is lehet.

Nálunk most mi parázunk mert pici a kutacs és elég korai még a csontosodás. De majd kiderül, nemsoká megyünk Szakorvoshoz.

4 és fél hónapos kis legény

2016. jan. 16. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Nagyon koszonom mindenkinek aki valaszolt!! Kedves Utolsó! En is ettol felek. hogy valamelyik varrat ido elott kezdett csontosodni, es ettol van fura feje. Mar van egy fiam, vele nem volt ilyen jellegu gondom. A kutacsunk meg megvan, de meg csak 5 hetes a lanyom. Hat a legjobbakat kivanom neked! Remelem minden jol alakul nalatok. En meg kozben forgatom a fejet, amennyire tudom. De pl. kozepen egyaltalan nem tartja. Mindig csak oldalt, holott at tudja forditani a fejet. Lehet, hogy ettol van mindket oldalt ellaposodva a feje? Hat remelem csak errol van szo.
2016. jan. 16. 11:05
 9/14 anonim ***** válasza:
valószinű. Köszönjük. Minden jót nektek is
2016. jan. 16. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Leowin92 válasza:
Szia, mi újság veletek, kiderült valami? Hogy alakul a kislányod fejecskéje? Engem is érdekelne a téma.
2016. márc. 11. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!