Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Koponya deformitás! Milyen a...

Koponya deformitás! Milyen a "kontyos" fejforma?

Figyelt kérdés
Kislányom 5 hetes, és még mindig nem szép kerek a feje. Már szülétésekor is furcsa volt. A falcsontok egy picit kiálltak, és hátul a nyakszirtcsontja is elég furán kiálló, kerek. Nem vagyok biztos benne, hogy ez a kontyos fejforma, de képeket nem találtam. Akinek ilyen volt a babája feje, annak helyrejött magától, vagy aztán kiderült, hogy koponya csontosodási problémája volt?! Kérem, aki tud, segítsen!

2016. jan. 11. 15:56
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Szia, nem is gondoltam volna, hogy meg valaki valaszol :). Hat most voltunk 3 honaposak, de a fejecskeje meg mindig el van deformalodva. A ferjem szerint mar alakul, hat szerintem nem :(.Kozben a magam megnyugtatasara elvittem egy idegsebeszhez, aki szerint egy picit "csonakfeju", de szerinte csak az anyukajatol orokolte :). Azert csinaltatott egy koponya uh-ot, ahol megneztek a varratokat, amik szepen kovethetoek. tehat nincs csontosodas. Azt mondtak 4-5 honap mulva kell vissza vinnem, ha nem jon helyre. Nalatok mi a "problema"?
2016. márc. 12. 15:37
 12/14 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Nálunk teljesen ugyanez a probléma, amit itt leírtál, a fejforma, az alvási szokások stb. A kisfiam még most három hónapos, neki is csónakszerű a koponyája - a gyermekorvos fogalmazott így. Ő egyelőre megfigyelést javasol, mert amúgy nem lát lényeges eltérést, és egészségesnek látja a picit. Azt szeretném megkérdezni, hogy mi lett a kislányod koponyájával végül? Köszönöm a választ.

2016. aug. 29. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Szia!

Érdeklődnék a kislányod felől?!

Hogy miujsag? Alakult e a buksija?

Nekem van egy 3honapos kislányom, aztan hosszukásabb a feje! Vagyis pontosan olyan alakja van ahogy te leirtad a kislanyodnak!

Jovoheten visszul Debrecenbe ott meg röntgenezik! Nagyon féltem a kicsit!

Válaszokat előre is köszönöm!

2017. febr. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Szia! Én ugyan nem a kérdező vagyok, hanem az előtted lévő "válaszoló". Nálunk sokáig fennállt a hosszúkásabb fejforma, nézte is az orvos, egy másikhoz is elvittem, aztán szépen kikerekedett idővel. Na persze nem kerek, de szerintem szép. Rengeteget változott azóta. Nálunk még születéskori kicsi kutacs is volt, ami állandósult, azaz alig csökkent. Most 9 hónapos múlt és még mindig megvan a kutacsa, pontosabban akkora, amekkora ebben a korban az átlag. Remélem, nem lesz semmi gond a kicsiddel, én azt tudom mondani, hogy alakul a kis koponyájuk.
2017. márc. 1. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!