Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek pofatlansag lenne?

Szerintetek pofatlansag lenne?

Figyelt kérdés
Hetvegen tartottuk a kisfiunk szuletesnapjat. Az egyik par keresztszulo nem tudott eljonni mert a 2,5 eves kislanyuk lebetegdett, injekciot kap. Ma szoltak, hogy este atjonnenek, hogy atadjak az ajandekot, persze hozzak a kislanyt is akit meg mindig injekcioznak. Eddig a kisfiam egyszer volt beteg, akkor is egy ismerostol kapta el. Nem mondthattam, hogy ne jojjenek at a beteg kislannyal, ezert arra gondoltam atviszem anyumekhoz a kisfiam mire atjonnek. Szerintem nagy pofatlansag, hogy egy beteg gyereket rancibalnak at egy masik babahoz, arrol nem is beszelve hogy az a kislanynak sem tul jo. Szerintetek en pofatlan lennek, ha atvinnem anyuekhoz, mikor hozza jonnek?

2016. jan. 13. 09:48
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
97%
Mond meg nekik hogy nem szeretnéd ha betegen emiatt rángatnák a kislányt had pihenjen maradjanak csqk otthon ha felépült akkor is oda tudják adni az ajándékot nehogy még az ő kis legyengült beteg szervezete összeszedjen valamit nálatok. Amúgy is kapar a torkod pár napja 😉
2016. jan. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
97%
Mondd nekik, hogy találkozzatok hétvégén. Én nem vinném el így a gyereket, mert hozzá jönnek, nem hozzátok...
2016. jan. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Nem azok a fajta szulok, akik problemat csinlnak abbol, hogy a sajat gyerekuknek mi a jo. 1 evesen kezdtek vinni bolcsibe, habar nagyszulok nyugdijasok, es szivesen vigyaznanak ra, na mindegy az o dolguk en ebbe nem is avatkoznek bele. De akarmilyen beteg a kislany egy napot otthon ul masnap megy is vissza bolcsibe, ott meg engedik. Az a baj, hogy annyira varatlanul ert amikor felhivtak, hogy hirtelen beleegyeztem, most nem tudom, hogy bujjak ki ez alol.
2016. jan. 13. 09:55
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Azt írod, azért nem mentek a szülinapra, mert beteg a lányuk.

Nem lehet, hogy jobban van, csak a kezelést mindenképp be kell fejezni?


Azt semmiképp ne csináld, hogy nem lesz otthon a gyerek, hisz neki viszik az ajándékot, nem neked...


Vagy lemondod, vagy hagyod, hogy átmenjenek.

2016. jan. 13. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
76%

Nem akkora tragédia, ha a ti gyereketek immunrendszere is kap egy kis edzést, így nem akkor lesz beteg folyamatosan, ha oviba kerül.

A legtöbb betegség a tünetek megjelenése előtt fertőz a legjobban, ha a kicsi jobban van, akkor már küzd ellene az immunrendszere, nem biztos, hogy átadja.


Bárányhimlőn és társain jobb minél előbb túlesni.

Bár egyszerűbb lenne úgy válaszolni, ha tudnánk, mennyi idős a te fiad, és mi baja van a kislánynak, amire injekció kell.

2016. jan. 13. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:

A kisfiam 1 eves, a kislany valami virust szedett ossze ami szombaton kezdodott, hanyas, laz, hasmenes, faj a torka. En csak egyszeruen nem szeretnem ha elkapna. Minden 2 hetben beteg, tobbet van korhazban meg orvosnal a kislany mint otthon, szerintem ez nem jo. iden mar masodszor kerultrk az ugyeletre, s ez igy megy miota bolcsibe jarnak. Folyamatosan visszaesik a betegsegben. Minden szulo ugy neveli a gyereket ahogy szerinte jo, en nem hiszem, hogy azzal tennek jot a kisfiamnak, ha havonta egyszer kellene gyogyszereznem.

Igazatok van valami uruggyel elnapolom a dolgot a hetvegere. De engem nagyon bosszant akkor is, hogy ey beteg gyereket visznek egy masik gyerekhez. A masik, hogy en egy beteg gyerekkel nem rohangalnek masokhoz, hanem otthon maradnek hogy pihenjen.

2016. jan. 13. 10:30
 7/20 anonim ***** válasza:
90%
Ha ennyire nem törődnek a kislányuk egészségével, akkor valószínűleg azzal sem, hogy más gyerek is elkaphatja tőle. Ezért aztán hiába magyaráznád nekik, hogy nem szeretnéd, hogy a kisfiad elkapja a betegséget, nem értenék vagy megsértődnének. Persze attól még a kisfiad védelme az első, szóval vagy ezzel, vagy valami más ürüggyel tényleg jobb elnapolni a látogatást egy későbbi időpontra.
2016. jan. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
90%
Mondd le a találkozót.
2016. jan. 13. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Én sem értem azt a szulot, aki betegen viszi a gyereket vendegsegbe stb. Egy felnott meber sem teszi ki szivesen betegen a labat. A tobbiekre is tekintettel kell lenni. Es mi van, ha egy kismama vagy egy ujszulott kapja el miatta a virust? Az azert veszelyes. En nem ertek egyet azzal, hogy kapjon el mindent a gyerek minel elobb, csakhogy tulessen rajta. Ez hulyeseg. Mar annyi fejat/fele betegseg letezik, hogy

leheteten mindegyiken tulesni. Nem szabad feleslegesen terhelni a szervezetet. AZ megint mas, hogy egy kisbabaval gyakran ki kell mozdulni, hogy minel tobb bakteriumot kapjon a szervezete, hogy hozzaszokjon. Keveset, kis adagokban, nem pedig sokat, akkor, amikor epp a fertozokepessege csucsan van epp. Szoval en siman megmondanam, hogy "bocsi, Zsanikam, de nem gondoltam at hirtelen a dolgot. Beteg a pici lanyotok, nem szeretnem, ha rosszabb lenne az allapota es azt sem, ha feleslegesen megfertozne masokat. Nem tudnatok esetleg egy hettel kesobb jonni?"

Ha nem erti, az az o Baja. Te nem vagy felelos mas felelotlensegeert es hulyesegeert.

2016. jan. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Ó, van egy pont ilyen család a baráti körünkben, folyton betegek a gyerekei, de tényleg folyton, mikor ilyesmi szitu van lemondjuk valami ürüggyel, de volt már, hogy a nagyszülőkhöz raktuk a gyereket és azt mondtuk náthás. Olyan kellemetlen ez. Aztán egyszer, mikor elkapott tőlük valamit szóvá tettük, hogy miért nem szóltak, mert több mint egy hetet küzdöttünk a beteg gyerekkel, mikor amúgy is rossz alvó. Egyszerűen nem fér bele felesleges betegség az energiáinkba. No azóta nem találkozunk mikor betegek. Ez pont 1 éve volt és azóta még nem sikerült találkozni a folytonos betegségük miatt. Talán nyáron :-)
2016. jan. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!